Jak na vodní kámen?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jak na vodní kámen?

Příspěvekod lenysss » 0, 12. březen, 2009, 9:11 pm

Kolem baterie se mi (asi nejen mě) usazuje vodní kámen. Jedná se tak asi o 2 mm kolem dokola. Máme příliš tvrdou vodu. Jak ho odstranit? Drhnu kartáčkem s Cifem, octem, domestosem a nic? Máte účinný prostředek? Než začnu zkupovat jeden po druhém, tak mi prosím poraďte. Děkuji.
lenysss

Re: Jak na vodní kámen?

Příspěvekod javor » 0, 12. březen, 2009, 10:04 pm

no jako nejlevnější varianta mi přijde koupit pytlík s kyselinou citrónovou-baj voko dvě polévkové lžíce cca do litru-namočit v tom hadr (v rukavicích!!) a omotat okolo kohoutku a připevnit tak aby to bylo na tom kameni co nejvíc,nechat pár hodin působit.
A možná občas navrch dolít co zbyde v kyblíku,aby to bylo pořád namočené. :shock:
No a když nepomůže tak pak poradí holky,páč mě vždycky pomohlo anebo EURONA má supergel na vodní kámen ;)
javor

Příspěvekod Slávinka » 0, 14. březen, 2009, 2:47 pm

Taky Dedra má supergel na vodní kámen, ten se mi fakt osvědčil právě na tyto usazeniny, které ničím jiným nešly (už jsem tady o tom někde psala). Mám stejný problém v kuchyni na dřezu kolem baterie a kolem takovýho nerezovýho "špuntu" na vypouštění vody z dřezu. I když to čistím pravidelně klasickým čističem, tak tam je ten vodní kámen pořád vidět - máme dřez z (umělého?) kamene v barvě antracit, takže bílý vodní kámen tam opravdu vyniká :roll: S Teda s Dedra gelem už nevyniká :mrgreen: .
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod pepro » 0, 16. březen, 2009, 10:29 am

bref na vodní kámen, nastříkám pěnu, chvíli nechám působit, drhnu zubním kartáčkem a je to pryč.
A od té doby, co umyvadlo myju denně tam nic není :-)
dobrá je taky jedlá soda, ale spíš jen na zaschlý kapky na nerezu. Na větší plochy jsem zatím nezkoušela.
pepro

Příspěvekod Eliz » 0, 25. září, 2010, 6:20 am

Já používám fixinelu (růžovou), taky pulirapid je dobrej. Ale všechny tyhle prostředky na vodní kámen je třeba potom taky nezapomenout důkladně opláchnout! Nebo vám spolu s vodním kamenem vyžerou i nerez...
Eliz

Příspěvekod Lucka » 0, 4. říjen, 2010, 2:37 pm

Osvědčilo se mi na 100% - čištěné plochy namočit (stačí trošku, třeba jen otřít hadrem) a posypat krystalky kyseliny citronové (klidně i na tloušťku dvou-tří milimetrů) a nechat působit nejlíp přes noc. Sleze to samo, jen to chce čas. Byla jsem fakt překvapená!
Lucka

Příspěvekod HanaK » 0, 4. říjen, 2010, 9:25 pm

hadr nebo ubrousky namočené v octě a nechat odmočit
HanaK

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 5. říjen, 2010, 7:55 am

HanaK píše:hadr nebo ubrousky namočené v octě a nechat odmočit

Ahoj,také tak dělám.Funguje to.Zdena
ZdenaŠ

Příspěvekod katiatko9 » 0, 15. leden, 2011, 11:12 am

ja nalejem liter neriedeného octu do konvice, nechám zovrieť a potom pooblievam batérie, okolie vane a umývadlá, dlažbu pod umývadlom (deti vždy pod ním narobia kaluže a keďže máme podlahové kúrenie, voda sa rýchlo odparí a na dlažbe sa usádza vodný kameň) a zvyšok črpnem do wc. POZOR na silné výpary! Nechám chvíľku pôsobiť, potom detaily vydrhnem zubnou kefkou a spláchnem čistou vodou. Kameň sa poddá, všetko sa leskne ako z reklamy a nie je to žiadna drahá škodlivá chémia. Čistá zostane samozrejme aj konvica. :s9914:
Inak na Slovensku sa ženy zhodujú v používaní čistiacich prostriedkov značky W5. Predávajú ho v obchodnej sieti Lidl. Majú ozaj radu spoľahlivých čističov na všeličo.
Carpe diem!
katiatko9

Příspěvekod zuzajdik » 0, 18. březen, 2011, 12:19 am

Holky, prosím, co je ten supergel od Dedry? Nějak to tam nemůžu najít:(
zuzajdik

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu