Praní pro miminka

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Praní pro miminka

Příspěvekod kikina » 0, 30. duben, 2014, 12:10 pm

Ahojky všechny! Prosím o radu, v čem perete prádlo pro miminka?
Mám doporučený i obyčejný prášek, ale místo aviváže používat ocet. Použila jsem ho na jednu zkušební várku a oblečení je zažloutlé...všimla jsem si pozdě, že je ocet přibarvovaný. Poté jsem strávila den lítáním po obchodech a hledáním nedobarvovaného octa... bezúspěšně :( Máte tip na nebarvený ocet, kde ho sehnat?
Děkuji ;)
Obrázek
Obrázek
kikina

Re: Praní pro miminka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 30. duben, 2014, 1:52 pm

kikina: Není to zažloutnutí něčím jiným? Když byly děti malé, přidávala jsem asi dvě lžíce normálního octa do poslední máchací vody. A to se mi nezdá, že by to obarvilo. Ale třeba má někdo i jiné zkušenosti.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod kikina » 0, 30. duben, 2014, 2:05 pm

to rozmarýnka:
něčím jiným to být nemůže... peru ve stejném prášku jako ostatní prádlo, jediná změna byla ten ocet... dala jsem ho tam tak 5 PL. Děkuji.
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod treperenda » 0, 30. duben, 2014, 2:19 pm

Ocet určitě nezabarvuje. Naopak pomůže s vyhnáním zbytků prášku z prádla. Kamarádka má ekzematika a pere v octu už léta. Žlutí nejsou.
mě kožařka řekla, ať se vykašlu na dětské prášky, je prý v nich nakonec víc chemie než v obyč prášku. Tak bych asi vsadila na nějaký eko, já jsem prala normálně v Persilu, později ve Formilu z Lidlu - pere dobře, v testech dopadl lépe než Persil a ani s ekologií na tom není špatně. Dvakrát máchat. To je dobré. Anebo uvařit sliz. S tím nemělo problém žádné dítě.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod jane » 0, 30. duben, 2014, 2:33 pm

Kikino...ocet neobarvuje, pouzivam ho nekdy misto avivaze a nikdy mi nic nezazloutlo. :s1263:
A na prani pro mimino jsem pouziva Obzor, ten mi doporucila detska lekarka. Dnes bych sla klidne so praciho slizu, je ekologicky, protialergenni, hodne levny a krasne voni.
jane

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 30. duben, 2014, 3:08 pm

Dětem jsem prala ve slizu a místo aviváže ocet. Prala jsem tak i nám před dětma. Obarvení jsem si nikdy nevšimla. A máš to nové věci, nebo staré? Mně se občas udělali žluté fleky na starším oblečení, poděděném, nebo co jsem vytáhla na mladší po starší. Ty se mi bohužel vyprat nepodařilo.
betelgeuzz

Příspěvekod Zdrala » 0, 30. duben, 2014, 10:36 pm

Ahoj,
Ja peru v persilu sensitive a misto machani taky ocet, a to ho leju od oka, urcite vic nez par lzic.
Na skvrny od jidla a hovnousky obyc.zlucovy mydlo z DMka.
Zdrala

Příspěvekod Aliba » 0, 1. květen, 2014, 11:00 am

Kikina
Octem to fakt nebude - taky používám ocet a krom jednou kdybyl ochucený - to pak bylo prádlo cítit s normálním lihovým kvasným octem nemám problém.
Mám pračku starou víc, jak 15 let a peru v různých prostředcích - po nejvíc gel a nebo i sliz, ale to je u mně jen nastrouhané mýdlo a soda - rovnou do pračky - prostě instatní sliz. Sem tam projedu - pročistím pračku octem a kontrola filtru.
Takže bych příčinu hledala jinde, ale jinak se dá koupit bílý ocet, ale tam se to už cenově neoplatí.
Co mě napadá, jestli nemáte vodu ze studny, nebo kovové trubky - tam by mohl být problém železo - rez, pak se to může stát, že tam bylo něco, co to mohlo obarvit - může jít i o pokakaný, počuráný, nebo od krve - to totiž může v pračce udělatat, taky takovou neplechu se žlutejma skvrnama. Nebo jestli to jsou jen malinké fličky a sušíś venku, tak tam může být další příčina.
Momentálně střídám gel z DM aloe vera a instaní sliz - jelikož u nás je citlivka DH - hned ho vše kouše a podobně, tak je mu i po vyprání nechávám máchat.
Aliba

Příspěvekod kikina » 0, 3. květen, 2014, 10:28 am

Ahoj všechny,

tak děkuju na podněty. Už jsem na to přišla!! Na některých starších bodýčkách byly zrezivělé patentky... i když jsem to prohlížela, tak se to rozjelo až praním. Bylo to oblečení po starším synovi. Už si na to dávám bacha.
Další várky, které jsem dělala s octem se už neobarvily.

Tak moc děkuji za tipy a jinak na praní jdu do slizu :mrgreen:

Krásný víkend všem!
Obrázek
Obrázek
kikina

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu