Dokonaly MOP

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Dokonaly MOP

Příspěvekod ZuzanaJ » 0, 6. únor, 2013, 2:32 pm

Ahoj všem Flybabies,

hledám, když ne dokonalý, tak prostě rozumný mop. Snažím se Swish-Swipovat, ale rozčiluje mě, že pokaždé musím v ruce vyprat látkovou část mopu. Drží na něm prach jako klíště. pak tu napůl špinavou a mokrou věc pověsím v koupelně na topení, což samo o sobě vypadá dost hnusně. :help: Má někdo typ na mop, který by se jen opláchnul a prach a špína z něj snadnou zklouzla? A to vytírám bleskovkou denně, přesto mi nikdo nevymluví, že se za 24 hodin neshromáždí prach a drobky - u nás jo. Nevadí mi vzít smetáček a hromádku smést, vadí mi ještě prát hadr. Prosím pomozte! :s9989:
ZuzanaJ

Re: Dokonaly MOP

Příspěvekod Aliba » 0, 6. únor, 2013, 3:13 pm

ZuzanaJ
Tak mě napadá jedině takový ten mop, kde se pak vytírací část vyhodí - jen teda nevím jestli u nás něco takového je a jestli to nezruinuje peněženku.
Tak existuje v Lídlu maj balení 16ks za 39,90Kč, nebo Swipes antibakteriální čistící ubrousky na podlahu 30ks cena jako za ty v Lídlu. Maj i v DM drogerii a určitě i jinde. Nebo pak jaký koliv mop se ždímacím kýblem a ten hadr - pad jednou za čas hodit vyprat.
Aliba

Příspěvekod skorica » 0, 6. únor, 2013, 5:30 pm

swish and swipe som este nepokorila aj ked to robim uz asi 2 tyzdne, dost rozmyslam ako to zvladnut (ake prostriedky pouzivat). Ale som nevedela, ze v tom je aj kazdodenne vytieranie kupelne. Ci to je len tvoja iniciativa? A funguje to u teba (myslim to tak, ze aj s vytieranim dlazky by som kupelni bola ochotna venovat max 5 minut denne) ?
skorica

Příspěvekod rafej » 0, 7. únor, 2013, 10:49 am

ZuzanaJ
Tak mě napadá akorát koště s gumovými štětinkami. Ale musí to být štětinky jemné a ohebné. Mě ale nevyhovuje, protože mi nezametlo tak dobře jako obyčejné koště s vlasem. Takže gumové nakonec používám na rychlé zametání koberce.
Mop, který by takto fungoval jsem ještě neobjevila. Ale poradila bych ti jedině k tomu praní mopu. Zkus ho vyprat v Marseiském mýdle, to mi pustila špína i ze švédských utěrek, ze kterých jsem ji nemohla dostat. Já tedy ještě nechávám odmočit namydlené mýdlem a namočené ve vodě s trochou sody na praní, ale uznávám, že dekorativní to není.
rafej

Příspěvekod ZuzanaJ » 0, 8. únor, 2013, 10:06 am

Díky všem mockrát za všechny typy. Všechny je dopodrobna prozkoumám.
Co se týče bleskovek, tak mám dílčí úkoly rozdělené během dne: umyvadlo myji po večerním čištění zubů. Jedno wc, poté, co jdu, s odpuštěním na velkou :oops: a druhé poté, co jde můj 4 letý syn (ještě vyžaduje asistenci a oba chodíme na různá ze dvou našich wc). Je to takovéto bleskové mytí: šplích šplích, čistič wc a pak wc papírem celé setřít octem: octem stírám i podlahy a sanitu: desinfikuje, není to chemie a je dobrý na dřevěné podlahy. Někdy si děti ztěžují, že smrdí, ale prostě to vyvětrám: zápach je pryč během pár minut.
Podlahu v koupelně a předsíni stírám denně (beru to při jednom) - moje osobní fóbie a kombinace toho, že sušička v koupelně fakt práší přesto, že pravidelně čsitím filtry. Vytírám po večerním koupání dětí: to je podlaha už krásně mokrá a nemusím máčet nic. Swish swish, rychlovka, žádné nadzvedávání věcí. Když jsem s dětma u koupání, tak vždycky něco uklidím (třeba právě ty rohy pod věcma v koupelně) a zároveň se většinou zadaří udělat i kus prádla. Mám prostě den rozdělený okolo dětí - je to nejlepší způsob, jak se nezbláznit a něco trošku udělat.

Ještě jednou díky a uvítám i další návrhy. :give_heart:
ZuzanaJ

Re: Dokonaly MOP je hadr

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 8. únor, 2013, 3:06 pm

Ahoj, taky jsem sháněla dokonalý mop. Mám takový ten třásničkový se ždímacím košem v kýblu. Ale na dřevěnou podlahu byl moc mokrý. Tak jsem si pořídila mop - houbu se ždímacím mechanismem a nic moc. Chvíli trvalo, než houba změkla a dala se použít. A tak jsem vytírání oddalovala.
A teď jsem nejspokojenější s bílými hadry (u Lidlu nebo Penny). Vytírám ručně, někdy jen vodou, někdy mýdlem na dřevěné podlahy, koupelnu nepoužívaným sprchovým gelem ;) . Ždímám jak potřebuju - na dřevo víc, na špinavou podlahu mám hadr mokřejší. A mám pocit lépe vytřené podlahy - vidím jak je hadr špinavý nebo čistý. Nějak mi to vyhovuje nejvíc - hadr dám pak uschnout na kyblík a brzy házím do prádelního koše na vyprání. A vytírání tak neoddaluju jako dříve.
Ale k hadru, který používala moje maminka a babička kdysi, bych se vrátit nechtěla - smrděl po jednom vytření.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod JitkaHK » 0, 18. září, 2013, 11:40 pm

ahojda holky, přidám se do debaty Taky nesnáším stále ušmudlané mopy na kterých se drží prach. Proto jsem, když mi kluci vyrostli z plenek, začala používat látkové pleny a koště. Jedno vytírání = čistá plínka. Po použití nechám uschnout v garáži. Až jich mám plný koš, vyvařím a jede se znovu :-)
JitkaHK

Příspěvekod mmrk » 0, 13. říjen, 2013, 10:34 am

pre mna je dokonaly mop- Bona spray mop- netaham sa s kyblom, na pravidelne upratovanie staci, perfektne umyva a berie aj chlpy, vlasy...pouzivam do neho octovy roztok z Lidlu- Ringo (cca 3O,-) nariedeny s vodou
:good:
mmrk

Re: Dokonaly MOP je hadr

Příspěvekod treperenda » 0, 13. říjen, 2013, 12:34 pm

rozmarýnka píše:Ahoj, taky jsem sháněla dokonalý mop. Mám takový ten třásničkový se ždímacím košem v kýblu. Ale na dřevěnou podlahu byl moc mokrý. Tak jsem si pořídila mop - houbu se ždímacím mechanismem a nic moc. Chvíli trvalo, než houba změkla a dala se použít. A tak jsem vytírání oddalovala.
A teď jsem nejspokojenější s bílými hadry (u Lidlu nebo Penny). Vytírám ručně, někdy jen vodou, někdy mýdlem na dřevěné podlahy, koupelnu nepoužívaným sprchovým gelem ;) . Ždímám jak potřebuju - na dřevo víc, na špinavou podlahu mám hadr mokřejší. A mám pocit lépe vytřené podlahy - vidím jak je hadr špinavý nebo čistý. Nějak mi to vyhovuje nejvíc - hadr dám pak uschnout na kyblík a brzy házím do prádelního koše na vyprání. A vytírání tak neoddaluju jako dříve.
Ale k hadru, který používala moje maminka a babička kdysi, bych se vrátit nechtěla - smrděl po jednom vytření.

rozmarýnko, jaké používáš mýdlo na dřevěné podlahy? A jakou máte podlahu? My máme normální smrková prkna, naolejovaná a truhlář nám doporučil mýdlo od té olejové firmy, ovšem to jen na objednání. Nějaké marseilské mýdlo. Tak mě napadá, jestli, kdybych narouhala trochu mýdla s jelenem do vody a zem umyla, jestli by to nebylo to samé. Ale zkusit se to bojím,
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 13. říjen, 2013, 10:59 pm

treperenda: Máme podlahu z OSB desek, tak si myslím hrdě, že je dřevěná. Máme ji napuštěnou olejem. Vytírám vodou, do které přidám ALEX (na dřevěné podlahy s kokosovým mýdlem). Zdá se, že to podlaze svědčí (7 let) . Nejdříve jsem vytírala jen vodou, ale tohle je lepší.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu