Žehlení

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Žehlení

Příspěvekod miciqx » 0, 9. listopad, 2012, 7:57 pm

ellee já se snažím žehlit když mladej přes den zaspí :) takže taky jen po kouskách a chvilkách :)
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Elee » 0, 10. listopad, 2012, 8:36 pm

Mě právě dítko po obědě nespí už a když vytáhnu žehlení přes den, tak mám strach, že to na sebe shodí, když se tu honí s kocourem... Ale dohodli jsme se s mužem, že večer si to rozdělíme, 15 - 20 minut jeden a druhý ho vystřídá. Tak snad to vydržíme dodržovat, než tu horu pokoříme.
Elee

Příspěvekod JanaD » 0, 11. listopad, 2012, 9:04 am

Elee píše:Mě právě dítko po obědě nespí už a když vytáhnu žehlení přes den, tak mám strach, že to na sebe shodí, když se tu honí s kocourem... Ale dohodli jsme se s mužem, že večer si to rozdělíme, 15 - 20 minut jeden a druhý ho vystřídá. Tak snad to vydržíme dodržovat, než tu horu pokoříme.

Tak to před Tvým mužem smekám, slíbil to pod nátlakem nebo dobrovolně?? ;)
JanaD

Příspěvekod Malvína » 0, 11. listopad, 2012, 1:34 pm

No taky jsem chtěla napsat, že před takovým chlapem klobouk dolů! :thank_you:
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod evulka2 » 0, 11. listopad, 2012, 7:16 pm

Elle: tak to fakt potěší, nás, když to čteme, že takový chlap vůbec existuje a Tebe, že máš parťáka do nepohody.
Myslím, že je to super nápad, jak se zbavit óbr hromady a taky návod, jak už to nikdy nenechat dojít tak daleko. Jak radí holky, co jde, skládat a uklízet hned a žehlit třeba denně, ale těch pár kousků je raz dva ...hodně zdaru a písni, za jak dlouho jste Monte žehlu zdolali ;)
evulka2

Příspěvekod Elee » 0, 12. listopad, 2012, 3:01 pm

Malinkatej nátlak jsem vyvinout musela, ale hodně pomůže třeba i to, že si košile do práce žehlí sám (prostě musel pochopit, že buď si košili vyžehlí, nebo půjde ve zmuchlaný). Zatím jsme to takhle zvládli 2x, takže jsme zdolali rovné (ručníky, utěrky) a část ložního (takže konečně po dlouhé době spíme ve vyžehleném :D). Díky za podporu, fakt je dobré vědět, že v tom nejsem sama a že i někdo další se pere se stejnými problémy a dokázal zvítězit.
Jen pro představu, jak vypadá Monte žehlu dnes: 3 přeplněné přepravky (takové ty skládací ze supermarketu), dvoje ložní prádlo a zhruba jedna přepravka mimo.
Elee

Příspěvekod miciqx » 0, 12. listopad, 2012, 6:42 pm

mně žehlicí povlečení nesmí přes práh :D když je kvalitní krep tak se nám v tom spí nádherně a žehlit se to nemusí :) a prostěradla máme rádi froté, takže propínací, takže taky nežehlivý :) aspoň tohle mám z krku :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod evulka2 » 0, 12. listopad, 2012, 8:37 pm

Holky, já žehlím tak ráda, byly doby, kdy jsem žehlila naprosto všechno, ponožky, spodní prádlo. Takový brázen už nejsem, co jde, složím a ostatní žehlím hned a to jsem tedy dělala vždycky, i s dětmi pokud byly malé. Nesnáším přeschlé prádlo, statečně odolávám napařovací žehličce, mám svou původní ETU, co jsme dostali svatebním darem a tak prostě žehlím hned, jak prádlo seberu.
Ještě mě napadá, co zkusit poté, co zdoláte ty hory prádla, neprat v okamžiku, kdy se uschlé prádlo začně povážlivě tyčit do výšky. Jako takový bič ...není vyžehleno, neperu další. A vytrvat a žehlení si zamilovat. Popř. udělat z toho rutinu.
evulka2

Příspěvekod treperenda » 0, 13. listopad, 2012, 10:49 pm

Já jsem problémy se žehlením na muže a tři děti vyřešila tak, že už skoro nic nežehlím. Používám tlakovou metodu - všechno se musí hezky pověsit, poskládat a střit dopodu komínku ve skříni. Až na dané tričko dojde řada, nekdo nepozná, že se nežehlilo. 6ehlím jen utěrky, ložní prádlo a sem tam nějaké tričko a košile. Takže z cca 5 praček mám cca celkem 1 na žehlení a to se dá přo frekvenci 1 pračka prádla denně zvládnout. Myslím , že v době, kdy je ve všem elastan, všechno je pružné, je nesmysl ztrácet čas žehlením.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod mat_ova » 0, 15. listopad, 2012, 7:58 pm

Holky a ženy, myslíte, že by jste mi mohly dát i tipy na konrétní žehličky? :-) Kromě toho, že mě žehlení enbaví a rozhosla sjem se začít orpavdu žehlit po každé pračce (velice pomohlo schovat koš na čisté prádlo - nemám to kám hromadit :-) ). Ale trpím i se stávajicí žehličkou (půčenou, staou, prd nahřívající a neví co je to pára)....tak hledám novou, a ocenila bych tipy od zkušenějších :-)Děkuju!
mat_ova

PředchozíDalší

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu