Žehlení

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Žehlení

Příspěvekod Slávinka » 0, 30. srpen, 2012, 12:58 pm

Trep :lol: :lol:
Desire - ještě k těm košilím, já jsem profík, můj DH je kravaťák. :mocking: Základ je nakupovat košile, které se žehlí téměř samy :mrgreen: . No a jinak já začínám límečkem z rubu, pak z druhé strany, pokračuju tou částí na ramenech (nasunu na prkno jeden a pak druhý), pak rukávy (nejprve tu stranu, kde jsou knofíčky) a nakonec jeden předek, záda, druhý předek (postupně košili otáčím na prkně). Snadno žehlící košile mi zabere asi 5 minut.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Aliba » 0, 30. srpen, 2012, 6:07 pm

Tak cejchy courám, bych je musela celý složit, abych necourala, jsem malá a prkno tudíž mám nízko.
A košile jedu límeček, a pak jednu přední část, posunu a tak se dostanu přes záda, k té druhé přední části, pak vemu jeden rukáv, pak druhý a hotovo.
Jinak tady, jak to dělaj profíci.
http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a ... lit-kosile
http://www.sicistroje-shop.cz/jak-zehlit-kosile
Tady popis - http://www.limecek.cz/documents/jak_spr ... koili.html
Aliba

Příspěvekod Desire » 0, 30. srpen, 2012, 6:40 pm

LeniH píše:snažím se teda, abych před žehlením těchhle větších kusů měla vytřeno ..

Ju tak to jsem taky dělala, teď zkouším teda to překládat, ale moc to nejde no.

Slávinka - tak to bych si taky přála, těch 5 minut, to máš můj obdiv, já se s tím vždycky tak ...., kór když jedna celá pračka samé košile :cry:
Přítel dá se říct taky kravaťák, tak třeba to časem u mě taky přijde..., ale zatím bych si na to nejradši někoho najala kdyby to šlo

Aliba - děkuju moc za odkazy :give_rose: , tak už na to koukám
Desire

Příspěvekod Grumpice » 0, 31. srpen, 2012, 10:07 am

..tak to ja mam praxi z Holandska, kde jsem byla kdysi jako au-pair. Tatik od rodiny byl reditel nejake mega spolecnosti, navic on byl taky pomerne mega :lol: Pro me to znamenalo 1-2 kosile na zehleni denne + 1-2 trika, ktera nosil pod tim. Vse ve velikosti XXL, kosile uz jsem pak taky zvladala tak za 6 minut (zacatek tak 20, katastrofa!!!!)Ale ty trika, snad jeste vetsi des, nesedely svy, to bylo na odstrel!!!A v takovy velikosti uffffff
Grumpice

Příspěvekod Slávinka » 0, 31. srpen, 2012, 10:27 am

Desire - mě to taky nešlo hned a sakrovala jsem u toho. Stejně jako u žehlení oblekových kalhot :swoon: Časem získáš praxi, neboj. Ještě mě napadá, že košile samozřejmě nesmí přeschnout, že.., pak to žehlit dobře nejde. Ideální je mírně vlhká. Já mám sušku, kde mám program na košile a to je velká pomoc. Suší se to 29minut, vytahuju vlhké a zrovna žehlím. Jinak osvědčená značka košilí, které se žehlí samy, je Olymp a Eterna (v Brně ovšem nejdou koupit v obchodě :shock: , tak jsem si je našla na netu, tu je odkaz na internetový obchod, kdyby někdo měl zájem - jsou rychlí a velice vstřícní, doprava je v ceně http://www.kosile24.cz/) Cena vyšší, ale vydrží několik let a jsou pořád jak nové. A hlavně jejich žehlení je hračka :s11651:
Grumpice - moje sestřenka taky byla au-pair v Holandsku. Nepoznamenaly tě Cofeeshopy? :mrgreen: Sestřenka tehdy z Česka odjížděla jako dlouhovlasá holčička a vrátila se ostříhaná dohola :lol: . No, teď je to zodpovědná matka dvou dětí :grin: Trička pod košile jsem taky žehlívala, ale je to bavlna, tak to šlo pěkně. Jó, ale suška je suška :give_heart:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Grumpice » 0, 31. srpen, 2012, 3:54 pm

Slavinka - no to vis, Coffeeshopum jsem se v Holandsku nevyhnula, prece jenom cely rok je dlouha doba. Byla jsem mlada :lol: ..teda relativne. V NL jsem se seznamila se svym muzem, krome toho, ze jsem par kilo zhubla ze stresu z rodinky zadna zasadni zmena.
Grumpice

Příspěvekod Elee » 0, 8. listopad, 2012, 2:33 pm

Jdu si pro radu... Mám tu hromadu prádla na žehlení velkou jako Mount Everest, jak s tím začít? Nastavit si budíka a žehlit třeba 2x za den po 20 minutách (víc nevydržím stát, vzhledem k těhotenství)? Nějak se k tomu nemůžu dokopat a donutit...
Elee

Příspěvekod martinkam » 0, 8. listopad, 2012, 3:39 pm

Elle- určitě to udělej jak píšeš.
Možná jedna rada co jde ihned po usušení slož, zabere ti to třeba 5-10 mnut ale zůstane ti na žehlení pár kousků a ty se snaž hned vyžehlit.Ponožky a spodní prádlo vůbec nedávám do koše na žehlení, prostě to složím hned, potom se nám nestane že nemáme ponožky atd...
Zjistila jsem už teda dávno ;) že tajemství úklidu tkví v tom že nic neodkládám, udělám to hned, a je stále uklizeno.
přeji ti hodně zdaru :laughingneqw:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
martinkam

Příspěvekod Malvína » 0, 8. listopad, 2012, 5:11 pm

Elee, já jsem na tom úplně stejně jako ty a zrovna dneska dopoledne jsem vytáhla žehlící prkno, že s tím už fakt musím něco udělat. Sedla jsem si k tomu na ten velký míč, snížila prkno a pustila si mix oblíbených písniček, abych nemyslela na únavu. Docela jsem s tím pohla a ještě jednu dávku mám dnes v plánu.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod JanaD » 0, 8. listopad, 2012, 5:15 pm

Elee, jdeš na to správně, stačí po chvilkách a uvidíš jak se bude hora snižovat a snižovat, až Ti nakonec nezůstane žádná ;) Mnoho zdaru
JanaD

PředchozíDalší

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu