Žehlení

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Žehlení

Příspěvekod Desire » 0, 29. srpen, 2012, 3:28 pm

Ahoj,
potřebovala bych poradit postup na žehlení pánských košil s dlouhým rukávem, či případně i jak žehlíte dámské halenky. Mě tohle totiž trvá hrozně dlouho a většinou si ještě při žehlení už vyžehlenou část zase zmačkám.

Tak si říkám, jestli na to nejsou nějaké fígle, jak si to usnadnit, nebo aspoň zrychlit ;)

Pokud mi ten postup napíšetete nějak krok za krokem, jako co první a co poslední, a jak dlouho to tak asi trvá vám, budu jen ráda.
Desire

Re: Žehlení

Příspěvekod diblice » 0, 29. srpen, 2012, 3:41 pm

já žehlím límec, pak légu z rubu, pak rukávy a pak začnu tělo, jako pravák mám límec po levé ruce
diblice

Příspěvekod Desire » 0, 29. srpen, 2012, 3:57 pm

diblice píše:légu z rubu

A to je co? Napadá mě teda, že by to mohl být předek, ale slyším to prvně.
Jinak já zatím žehlila límeček na konci ještě jednou, aspoň myslím, příště zkusím Tvůj postup.
Desire

Příspěvekod treperenda » 0, 29. srpen, 2012, 4:01 pm

Já začínám od nejmenších ploch - límec, manžety, sedlo na zádech, rukávy, přední díly, zadní nakonec.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Sel » 0, 29. srpen, 2012, 5:11 pm

Nejdřív žehlím légu z rubu, pak límeček, rukávy, záda a přední díly nebo přední díl, záda, druhý přední díl.
Léga - to je takový ten pruh látky z rubu, kde jsou na jedné straně knoflíky a na druhé dírky.
Sel

Příspěvekod Desire » 0, 29. srpen, 2012, 11:00 pm

Ještě mě napadlo se zeptat, jestli, když žehlíte prostěradla, povlečení nebo zkrátka něco většího, jestli je normální, že se část toho courá po zemi, anebo se to má překládat na půlky, aby se to na prkno vešlo, mě tohle překládání naučil přítel - že jako to mít po zemi není u toho ložního prádla hygienické, ale zas mi to nejde tak dobře vyžehlit. Jinak já vím, že to někomu připadá asi jako úplně triviální, ale v tomhle já jsem fakt úplný amatér :oops:
Je to nejneoblíbenější činnost v rámci domácích prací, asi i proto, že mi to jde hrozně pomalu a trvá mi to všechno dlouho :(
Desire

Příspěvekod Sel » 0, 30. srpen, 2012, 7:45 am

přeložím na půl i na čtvrtiny.
Sel

Příspěvekod LeniH » 0, 30. srpen, 2012, 7:55 am

Desire píše:Ještě mě napadlo se zeptat, jestli, když žehlíte prostěradla, povlečení nebo zkrátka něco většího, jestli je normální, že se část toho courá po zemi, anebo se to má překládat na půlky, aby se to na prkno vešlo, ...

Tak já tedy po pravdě courám po zemi - snažím se teda, abych před žehlením těchhle větších kusů měla vytřeno .. Ale přeložené bych to taky tak dobře nevyžehlila..
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod diblice » 0, 30. srpen, 2012, 10:41 am

já překládám na půlku a žehlím z obou stran a stejně se mi to trochu courá, protože žehlím v sedě, ale v ložnici a tam je koberec, ale jinak většinu ložního prádla nežehlím, pokud je z materiálu , co se nemusí a prostěradla mám froté
diblice

Příspěvekod treperenda » 0, 30. srpen, 2012, 10:43 am

Já jcourám po zemi, protže je pro mě strašná opruz to přeložit pomačkané tak hezky, abych tam pak neměla varhánky. Jestli je vytřeno, mi je jedno, jsem čuně :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu