Jaké žehlící prkno?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jaké žehlící prkno?

Příspěvekod Aliba » 0, 2. červenec, 2012, 2:17 pm

Ahoj, jelikož dozrál čas zbavit se starého - hrozného prkna, tak se musím rozhodnout jaké.
Zruba vím co chci, ale i tak, jaké máte Vy a jste s ním spokojené a které raději ne.
Na net jsem samo koukla, některá už viděla a zkoušela jsem v obchodě, ale není nad zkušenost uživatelek.
Takže, kdo doma nemáte šušičku a musíte žehlit, na jakém prkně žehlíte?
Aliba

Re: Jaké žehlící prkno?

Příspěvekod treperenda » 0, 3. červenec, 2012, 12:42 am

prkno mám od svatby a jsem s ním spokojená. Stálo tehdy strašlivých 700, ovšem to byla jiná doba, teď se už dá sehnat mnohem levněji. Dobré prkno musí být těžší, stabilní, aby se nekejklalo, mít nastavitelnou výšku a dírkovanou žehlící plochu, aby tudy mohla odcházet pára. Asi bych vynechala ty s dřevotřískovou deskou. naš prkno mělo ještě jakousi polici na vyžehlené prádlo, vodič na šňůru - tohle mi všechno přijde jako kravina, postupem času jsem všechno tohle příšlušenství vyházela jako nepotřebné. Jo ale rozhodně už bych nebrala prkno bez integrované el. zásuvky s prodlužkouj. díky tomuhle vynálezu se dá fakt žehlit kdekoliv. Ve vedrech třeba i na dvoře 8-)
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod JanaD » 0, 3. červenec, 2012, 6:59 am

Tak já mám staré prkno, tenkrát jsem si ho vzala od mamky, když si koupila nové, také už trošku pokukuju po novém. Já mám teda s dřevotřískovou deskou, ale mám kvalitní potah, tak snad dobrý. A musím teda říct, že nemá zásuvku ani prodlužku a i přesto žehlím v létě venku - vezmu si normální prodlužku a je to ;) Co já bych uvítala, tak to aby prkno plochou bylo co největší, já mám docela úzké a to furt posunuju oblečení :roll:
JanaD

Příspěvekod Katty » 0, 3. červenec, 2012, 8:30 am

Já mám obyčejné s děrovanou plochou a nastavitelnou výškou. Jiné vymoženosti nemá a také žehlím i na dvoře s normální prodlužkou. Ale zásuvku v něm bych klidně brala.
Katty

Příspěvekod DankaS » 0, 3. červenec, 2012, 9:08 am

Poslední žehlící prkno mám tak 3 roky a oproti tomu co jsem měla před tím, tak jsem vybírala širší a víc stabilnější, má děrovanou plochu a kvalitní potah, který má v blízkosti žehličky speciální vrstvu pro oboustrané žehlení a to usnadní práci i čas(hlavně u menších dětských věciček). Integrovanou zásuvku nemá, ale též řeším prodlužkou, když s ním chci vylézt ven. Myslím, že u Tchiba mají občas něco podobného.
DankaS

Příspěvekod miciqx » 0, 3. červenec, 2012, 9:46 am

asi taky záleží jak jsi zvyklá žehlit.. já jedu parní žehličkou, tj hodně páry=nutnost děrovaný prkno..
máma mi pořídila od zeptera, myslela si jak nebudu nadšená - dá se to použít i jako schůdky.. ale mám pocit, že pitomější prkno jsem neměla.. taky zvláštní, jak se na tom prkně držela voda, po chvíli žehlení už se mi prádlo namáčelo a nějaká likvidace monte žehlu naraz fakt nehrozila..
nebo třeba já su tak zvyklá na "anténu" (držák na kabel), že bez něj už pomalu žehlit neumim :D nedavno jsem žehlila něco u maminy bez antény a táááák jsem se u toho vztekala... :D
škoda že nevím označení toho mýho prkna.. klidně bych ti ho doporučila.. ale vybírali jsme ho podle toho, co tu holky už psaly.. vypadá stabilně, je to to širší a i delší, zkrátka žádný tintítko.. má anténu i zásuvku - tu jsem teda ještě nepoužila, ale líbilo se mi a bez ní měli trochu jiný typy.. jo a samo má tu děrovanou plochu...
teď mě napadlo - až si ho budeš vybírat, zkus na něj rukou trochu zatlačit.. viděla jsem prkna s moc velkejma okama v tý mřížce a přišlo mi, že to musí na žehleným prádle nechávat bezva vzorek - možná by se t dalo vyřešit přidáním nějakejch dalších vrstev molitanu, ale jednak je to zbytečná další starost a druhak pámbuví jestli by to fakt pomohlo.. zase moc měkký prkno je taky blbý..
což - další věc - v prodejně se k němu postav a zatlač na něj lehce ve špičce - jedno prkno mi přišlo, že se překlapělo.. to ten zepter měl tendenci dělat taky.. když se žehlilo něco v tý špici, tak sem ho nohou musela přidržovat, jinak by se sklopilo k zemi... zkrátka zatlač jako bys měla v ruce žehličku, která něco váží + taky lehce tlačíš při tom samotným žehlení a uvidíš, co to udělá..
a taky jedno prkno co jsem zkoušela bylo z měkýho plechu a jakoby se uprostřed prohejbalo a pak se cvaknutím zase vyskakovalo zpátky... tak to taky nebrat :D

sakryš.. holky sorry za skoro spam :DDDD snad to aspoň trochu pomůže .. přeju šťastnou ruku :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod treperenda » 0, 3. červenec, 2012, 10:59 am

No já to děrovaný prkno docela užiju, protože jak šiju, tak často něco propařuju a tam fakt potřebuju, aby ta vlhkost mazala pryč. jak píše miciqx, tak ta stabilita je opravdu důležitá. není nic strašnějšího než prkno, o který se člově bojí opřít. Já na tom mým i stříhám látky (tím, že je prkno skládací, tak je to často jediná velká plocha v domácnosti, která je uklizená :oops: ).
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Aliba » 0, 3. červenec, 2012, 3:05 pm

Díky, díky za ohlasy.
Tak moje stařičke´je dřevotříska, potah se rozpadá molitanek a látka, stabilita na prd, ve špičce se prohejbá, při větším opření by přepadlo a je úzké.
Když žehlím u tv, tak jsem uprostřed obýváku a po chvilce jsem až u tv, jak ujiždí po dlažbě.
Proto je jasné, že chci stabilní, široké, tu zásuvku bych asi taky ocenila, dírkaté - miciqx na netu jsem se to dočetla, že pozor, aby to nebyla mřížka, prostě ty otvory maj bejt malý, jinak se to otiská na to prádlo.
Zatím uvažuji nad :
Viva Express Comfort Plus: tohle má zásuvku cena: 2000Kč to samé jen větší maj teď v Datartu za 2509Kč
Obrázek

Žehlicí prkno AIRBOARD XL Plus: tohle má zásuvku cena 2399Kč to je teda nedírkatý - Thermo-Reflex technologie ( odráží teplo zpět z prkna na prádlo) zaručuje o 33%rychlejší a snažší žehlení!. Princip vzduchových polštářů.
Obrázek

Žehlicí prkno Dressfix XXL Express: cena 2699Kč
Obrázek

tohle jsem našla teď a velikost dobrá, jen teda nevím, jestli bych všechny vychytávky užila, oproti ceně a tohle prkno bych si asi jen tak nemohla ozkoušet.
PHILIPS GC 240/25: cena 2500Kč
Obrázek

No a teď které?, Jestli máte tip - obrázek - foto jiného dobrého prkna. Tak když tak jsem dejte ;) .
Kdo by to byl řekl, že koupit prkno bude taková věda :roll: . No neměli to tenkrát lehčí s tím výběrem. :roll:
Aliba

Příspěvekod miciqx » 0, 3. červenec, 2012, 3:48 pm

na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Aliba » 0, 3. červenec, 2012, 6:34 pm

miciqx
Pěkné prkno máš.
Jen teda nevím, jestli by to Tvoje prkno u nás na dlažbě "netancovalo" - neujíždělo.

Teď jsem viděla video na Viva Express Comfort Plus a ono to má taky dírky, ale je tam složenej potah a je v něm nějaká látka, co odráží zpět teplo. Jinak pára jde zkrz. Taky to má na nožkách takové části - no prostě, vyrovnávání, aby prkno drželo i na křivé podlaze.
Takže začínám uvažovat, že půjdu do něj, páč má snad úplně vše o čem jsme si tu psaly.
Aliba

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu