Zajímavý prostředek na praní

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Co si o tom myslíte?

Stojí to za vyzkoušení
28
35%
Mohlo by to fungovat
17
21%
Nemůže to fungovat
1
1%
Je to blbost
3
4%
Vyzkouším to
17
21%
Nebudu to zkoušet
14
18%

Celkem hlasů : 80

Re: Zajímavý prostředek na praní

Příspěvekod Renata » 0, 25. říjen, 2011, 12:41 pm

já mám 10l kyblík a vždy před praním naberu 1 a 1/2 odměrky do malého kbelíčku od hořčice a s trochou vody protřepu a naleju do pračky. Vůbec to nemixuji a jsem spokojená,žádné flíčky krásně se to rozpustí i na 30. Ale s tou vůní u Jelana je to bída asi vyzkouším tu lanzu, voní pěkně?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Příspěvekod garfield » 0, 7. listopad, 2011, 8:05 pm

Držte mi palce....už dlouho se odhodlávám, že vyzkouším taky prát ve slizu. Dnes večer se chci vrhnout na výrobu a zítra v tom zkusím poprvé prát. Děti mají dost citlivou kůži, tak pro ně udělám zase něco dobrého. Jen jsem zvědavá na ten ocet místo aviváže. Doporučovala mi to i kožařka, ale neměla jsem odvahu...Opravdu to pak není cítit?? No ještě asi koupím nějaký ten vonný olejíček, Jaký se vám osvědčil?? Díky za rady!
garfield

Příspěvekod Lenka » 0, 8. listopad, 2011, 11:51 am

garfield není to cítit, neboj ;-) Já tam jednou omylem nalila asi dvojnásobek octa co jindy a za mokra to trochu cítit bylo, za sucha vůbec. S normální dávkou není cítit nikdy nic. Akorát mně hodně vadí smrad octa jako takový, i při nalévání do pračky, tak jsem začala používat jablečný ocet. Olejíček (levanduli) jsem používala jen zpočátku, vůně na prádle dlouho nevydržela, tak jsem to přestala dělat. Ta vůně mýdla mi stačí :-)
Lenka

Příspěvekod garfield » 0, 12. listopad, 2011, 9:43 am

Holky teda se slizem jsem zatím nadmíru spokojená :good: . Pere se v tom hodně dobře a ten čas navíc oproti normálnímu prášku - příprava slizu a pak rozpouštění před praním mi moc nevadí. Jsem na MD, tak si to můžu dovolit :s9914: . Jen s tím octem nějak nevím. Jsem citlivá na pachy a za mokra teda ten ocet cítím a pak i trochu při žehlení...Asi zkusím teda ještě koupit nějakej olejíček a přidat a nebo se vrátím k dětský aviváži a budu ocet třeba maličko přidávat... :s6831:
garfield

Příspěvekod garfield » 0, 24. listopad, 2011, 10:56 am

Stává se vám taky, že se vám ze slizu odlučuje voda? :o Myslím, že to není na škodu, jen chci vědět, zda někde nedělám chybu při výrobě nebo skladování??? :blush2:
garfield

Příspěvekod treperenda » 0, 24. listopad, 2011, 11:07 am

Mě se to taky dělá. Já jsem se zase chtěla zeptat, jaké používíte mýdlo. Já jsem doteď vařila z Jelena (přišlo mi to takové tradiční :mocking: ), ale zatoužila jsem po změně, tak jsem koupila Lanzu a zdá se mi, že to nějak moc dobře nepere. Tak nevím. \už budu muset koupit to žlučové mýdlo, zdá se mi poslední dobou, že mám dost věcí blbě vypraných. Přemýšlím, jestli to není tím, že se ochladilo, do pračky teče ledová voda a sliz se teba hůž rozpouští a aktivuje. Ale to by měla být blbost, dkyž se voda v pračce ohřívá, že jo?
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod garfield » 0, 3. prosinec, 2011, 10:08 pm

Já teda od začátku peru s Lanzou a ok. Líbí se mi, jak příjemně voní a vypráno jsem měla vždy dobře. :good:
garfield

Příspěvekod Suzan » 0, 30. prosinec, 2011, 12:12 pm

HanaK píše:Jak se to vymáchá, když automatka máchá ve studené vodě? Podle mých informací je nezbytné při praní mýdlem máchat v teplé vodě, nebo ne? Dík za odpověď. Hana
Prý stačí dát do máchání ocet, ten zaví prádlo zbytků mýdla.Taky jsem to zkoušela, ale to dobrý tak na pleny. :s1258:
Suzan

Příspěvekod Martina1 » 0, 30. prosinec, 2011, 4:24 pm

Voda se mi v gelu (jsme ho s DF přejmenovali, sliz nám přišel takový hodně hnu.ný název) taky odlučuje. Proto liju do 2 litrových lahví méně, abych ho mohla pak snáz protřepat než ho naliju k prádlu. Stejně ale než ho naliju do pračky, tak ho nejdřív bokem (v kyblíčku) "naředím" horkou vodou a pak teprve naliju do bubnu pračky. To samé dělám i s aviváží než ji naliju do komůrky - odměřím ve víčku a pak ještě doliji 2 víčka horké vody. Sice to asi na to nemá vliv, ale nemám tu komůrku zanesenou takovým tím hnusem, co se pak špatně dostává pryč.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod garfield » 0, 8. únor, 2012, 2:29 pm

Holky, dá se krystalická soda sehnat třeba v DM nebo v Rossmannu?? Kupovala jsem jí v malém krámku u nás a už ji nevedou :beg:
garfield

PředchozíDalší

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu