Zajímavý prostředek na praní

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Co si o tom myslíte?

Stojí to za vyzkoušení
28
35%
Mohlo by to fungovat
17
21%
Nemůže to fungovat
1
1%
Je to blbost
3
4%
Vyzkouším to
17
21%
Nebudu to zkoušet
14
18%

Celkem hlasů : 80

Zajímavý prostředek na praní

Příspěvekod Jana » 0, 10. říjen, 2008, 11:45 am

RECEPT NA DOMA DĚLANÝ SUPER LEVNÝ PRACÍ PROSTŘEDEK - zatím jsem nevyzkoušela, ale vypadá to zajímavě.

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
10 l kyblík, 1 x mýdlo na praní - KOKOS nebo bílý JELEN, 1/4 kg krystalické sody (sáček má 1 kg) a hodně vroucí vody
POSTUP PŘÍPRAVY
1) Do kyblíku nastrouháme na jemném struhadle mýdlo a zalejeme vroucí vodou z konvice
2) Rozmícháme do úplného rozpuštění
3) Přisypeme 1/4 kg sody a zase mícháme do rozpuštění (hodně zhoustne, ale musí se rozpustit !)
4) Potom už jen doléváme vroucí vodou, až je kyblík plný
5) Necháme do rána stát.... a je HOTOVO
6) Nabereme 1-2 odměrky na 1 praní a vložíme přímo do pračky a na fleky přímo

MÝDLO = cca 15,- Kč
KRYSTALICKÁ SODA = cca 25,- / potřebujeme 1/4 kg = 6,25 Kč
VODA = cca 0,60 Kč
-----------------------
10 l pracího přípravku = cca 22,- Kč

Tak a teď,můžete začít prát. Do pračky dávám (přímo na prádlo do bubnu) dva kelímky tohoto slizu spolu s pracím práškem nebo gelem. Prádlo je potom krásně bíloučké !!!
Experimentujte, staňte se malými alchymisty a vyzkoušejte jiný poměr, časem třeba zjistíte, že Vám vyhovuje přidat více mýdla či sody nebo naopak méně vody a podobně...
Sliz můžete skladovat v pet lahvích nebo v kyblíku s víkem.

Sodu i mýdlo mají k zakoupení v Hypernově u prášků na praní.
Jana

Re: Zajímavý prostředek na praní

Příspěvekod javor » 0, 11. říjen, 2008, 7:42 am

Nemůžu hlasovat :lol: používám na praní látkových plenek,ale je potřeba vychytat poměr sody a mýdla-podle tvrdosti vody v dané lokalitě,u nás je poměrně měkká,tak peru téměř jen v mýdle.A nebaví mě se s tím matlat,tak dávam nastrouhané mýdlo a sodu rovnou do bubnu.Pokud perete v komerci s optickými zjasňovači,může prádlo po prvním vyprání zešednout-zdroj -diskuse o látkových plenkách.Ale mě se to nestalo a to jsem prala předtím v Arielu :?
javor

Příspěvekod Jana » 0, 13. říjen, 2008, 8:07 am

Přidáváš tam ještě aviváž?
Jana

Příspěvekod HanaK » 0, 13. říjen, 2008, 9:02 am

Jak se to vymáchá, když automatka máchá ve studené vodě? Podle mých informací je nezbytné při praní mýdlem máchat v teplé vodě, nebo ne? Dík za odpověď. Hana
HanaK

Příspěvekod Jája » 0, 13. říjen, 2008, 11:10 am

V mýdlovém slizu jsem nějakou dobu prala,ale výsledek nic moc. Asi máme moc tvrdou vodu a chtělo by to doladit poměr surovin nebo jsme moc velký prasátka :o
Jája

Příspěvekod Rysavka » 0, 13. říjen, 2008, 11:28 am

Já jsem zkoušela a jeden čas ve slizu i prala. Ale jsem moc líná ho připravovat. Tak jsem se vrátila ke komerčním pracím práškům. Ale prádlo mi moc vonělo po mýdle. Místo aviváže jsem dávala ocet s pár kapkama levandulového oleje. Prádlo pak pěkně voní. Takovou aviváž používám i teď ty komerční mi moc nevoní a prádlo vymáchané v octě je krásně jemné a voní po levandulích, ale jen decentně.
Jo a u slizu se my vykytlul jeden problém, když jsem ho dělala poprvé tak jsem to měla moc husté a když jsem dala do nádržky na prášek tak mi to nechtělo protéct do pračky. Ale pak už jsem to vychytala a bylo to ok.
Ryšavka
ObrázekObrázek
Rysavka

Příspěvekod javor » 0, 13. říjen, 2008, 11:38 am

Peru v tom víceméně jen plenky,takže na 60 a na to první máchání zůstane ještě buben teplý a trochu tu vodu ohřeje,dávám taky ocet na máchání a na přídavné máchání levanduli místo aviváže.Jinak peru v Euroně.No a to mýdlo dávám rovnou do bubnu i ten sliz by se měl dát do bubnu,aby pračka nedělala vodotrysky jak píše Rysavka ;)
javor

Příspěvekod Hanele » 0, 13. říjen, 2008, 4:58 pm

používala jsem ho rok v kuse, teď na střídačku s komercí - jako jednou koupím pytel prášku a až je vypotřebovaný, tak udělám sliz.... pere pěkně - závisí ale na mýdle - nejlíp se mi osvědčila lanza - ta se i dobře strouhá ;)
Hanele

Příspěvekod Renata » 0, 14. říjen, 2008, 4:08 pm

myslím,že to je super hlavně na ty plenky. Brzy je budeme potřebovat tak to asi vyzkouším.No chtěla bych, ale až se to narodí tak to určitě nebude čas, atd. vždyď to znáte né :lol: :roll:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Příspěvekod Arlen » 0, 23. říjen, 2008, 1:03 pm

taky jsem to zkoušela, jenže jsem vyndavala nevymáchaný prádlo... beru hodně věcí na 30 nebo 40 stupňů... dělala jsem něco špatně?
Arlen

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu