jak vyčistit spáry mezi dlaždičkami na zemi

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

jak vyčistit spáry mezi dlaždičkami na zemi

Příspěvekod evva » 0, 15. listopad, 2011, 8:20 pm

Moc prosím o radu, jak vyčistit špinavé spáry mezi dlažičkami na zemi v koupelně. Máte nějaký osvědčený přípravek? Bohužel jsem si dala světlou dlažbu a bílé spáry a teď už na některých místech bílé nejsou :blush2: . Zkoušela jsem Domestos, Fixinelu, drbala jsem to samozřejmě kartáčkem a furt stejné... Špína už je zažraná...
evva

Re: jak vyčistit spáry mezi dlaždičkami na zemi

Příspěvekod Aliba » 0, 15. listopad, 2011, 9:39 pm

Napadlo mě Savo proti plísni - jsem nedávno stříkla na spáru v kuchyni a vypadá, že to funguje. Ovšem já nemám tucha, jak světlá - tmavá ta spára původně byla - má skro všude dlažbu po původních majitelích a co vím, tak ta dlažba, byla ještě po těch předešelších majitelích. Ty co nám prodávali, měli všude koberce a lino. Takže uspěch nemůžu zaručit.
Aliba

Příspěvekod HanaK » 0, 15. listopad, 2011, 11:55 pm

to bych taky ráda věděla. :twisted:
Při pokusech o mechanickou očistu se dostaneš skrz až na lepidlo. Já to teda vzdala, spáry se zašlapaly do šediva a já předstírám, že šedivé být mají. :lol:
(a v dalších místnostech jsem volila cementově šedou či čokoládově hnědou, podle dlažby ;) )
HanaK

Příspěvekod miciqx » 0, 16. listopad, 2011, 9:41 am

evvi mně v kuchyni u našich (stejnej problém - bílá dlažba, bílý spáry) pomáhá většinou ten domestos a pak zakleknout a rejžákem to všechno pořádně vydrbat. naposled jsem to tedy zkoušela tím parním čističem s tím malým rotačním kartáčkem. práce s tím bylo stejně, jen jsem nepoužívala chemii.
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Suzan » 0, 30. prosinec, 2011, 12:27 pm

evva píše:Moc prosím o radu, jak vyčistit špinavé spáry mezi dlažičkami na zemi v koupelně. Máte nějaký osvědčený přípravek? Bohužel jsem si dala světlou dlažbu a bílé spáry a teď už na některých místech bílé nejsou :blush2: . Zkoušela jsem Domestos, Fixinelu, drbala jsem to samozřejmě kartáčkem a furt stejné... Špína už je zažraná...
Měly jsme v koupelně bílo růžovou dlažbu a udělala jsem to tam, že jsem si udělala kašičku z kypřícího prášku a vody.Na jeden sáček, dej trošku vody, aby vznikla kašička a kartáčkem na zuby to vydrbej nejlépe starým. :s9989:
Suzan

Příspěvekod sosyy » 0, 7. listopad, 2013, 10:44 am

Ja používám kartáč a cif, případně cilit bang - oranžový, s ním jde všechno vyčistit.
sosyy

Příspěvekod Michelle_M » 0, 7. listopad, 2013, 2:10 pm

Já to dělám takovým tím práškem na drhnutí čehokoliv od Realu, používám na to starý zubní kartáček. I tím kypřícím práškem mi to šlo.
Michelle_M

Příspěvekod HonZChech » 0, 8. říjen, 2014, 9:39 am

evva píše:Moc prosím o radu, jak vyčistit špinavé spáry mezi dlažičkami na zemi v koupelně. Máte nějaký osvědčený přípravek? Bohužel jsem si dala světlou dlažbu a bílé spáry a teď už na některých místech bílé nejsou :blush2: . Zkoušela jsem Domestos, Fixinelu, drbala jsem to samozřejmě kartáčkem a furt stejné... Špína už je zažraná...

a co zkusit obyčejný Savo, dneska se vyrábějí i různé odnože, tedy nejen dezinfekční, ale i čistící. Já na to jdu teda cifem nebo nějakým přípravkem co obsahuje ty granulky.
HonZChech

Příspěvekod jane » 0, 8. říjen, 2014, 3:34 pm

Mě na spáry pomohl čistič na záchody. Normálně jsem to nalila na spáru a rýžákem vydrhla.
jane

Příspěvekod misaK » 0, 8. říjen, 2014, 8:50 pm

Prodavačka v drogerii mi říkala, že má bílé spáry už X let a vždycky jednou za čas je umyje SAVEM. A jsou zase bílé.
misaK

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu