Jak to děláte s praním?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod misulina » 0, 18. leden, 2017, 10:45 am

Kriska - Ve skříni mi taky nezatuchne, ale když dlouho visí vlhké, tak prostě z toho cítím něco, co mi nevoní:-) Ale pokud susíš vážně tak dlouho, zvaž sušičku, byť 2v1. Já ji na oblečení nepoužívám, protože já mám do 12ti hodin suché prádlo, visí u topení. Jinak by mne to asi přesvědčilo :-)
misulina

Příspěvekod Kriska » 0, 18. leden, 2017, 11:06 am

vůbec to zatuchlý není, ani když nestíhám a visí mi to tam 10dní:D to pak je spíš systémová chyba, protože se to zas kupí u pračky. My sme loni koupili pračku novou, s vyššíma otáčkama sme si výrazně pomohli, takže škoda, že to nebylo na pořadu dne rovnou při koupi, teď s prakticky zánovní pračkou bohužel :(
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 18. leden, 2017, 10:28 pm

Krisko, a v jaké místnosti máš sušák? Asi hloupá otázka, ale nejde mi na rozum, že ti to tak dlouho schne. Já mám ve sklepě prádelnu a i tam mám druhý den suché prádlo. A to tam mám otevřené sklepní okno, takže taky žádné teplo tam není. Spíš teda jestli by to nechtělo zlepšit cirkulaci vzduchu?
Tlapka

Příspěvekod Kriska » 0, 19. leden, 2017, 7:28 am

mám ho v obýváku, je možný, že tam cirkulace vzduchu žádná není a to vlhko nemá kam odejít... ale zas jak ji vylepšit bez ventilátoru anebo stačilo by na hodinku denně? su nerada, když mi maj doma tyhle věci jet bez dozoru
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 19. leden, 2017, 11:20 pm

To je divný, že v obýváku Ti prádlo schne tak dlouho. Když potřebuju urychlit sušení, dávám sušák právě do obyváku. Nemáte třeba těsnění v oknech? My ho ve starých oken měli a poměrně brzo ho utrhali. Nebo nemáš možnost mít šňůry někde pod střechou?
Tlapka

Příspěvekod Kriska » 0, 20. leden, 2017, 9:29 am

máme takový ty eurookna, takže tam neprojde ani molekula vzduchu... Bohužel pod střechou nee. V létě je to super, ale v létě máme doma stálou teplotu tak 24 a to schne všechno mnohem rychleji + ventilačku prakticky nezavíráme a k tomu můžu sušit i venku.

Tak asi fakt kombinace 18°C 3h denně, jinak spíš 16 a že se nehne vzduch. Zkusím i teď v zimě víc větrat, třeba to pomůže:)
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 24. leden, 2017, 8:47 pm

Jj, větrej. Nám se v ložnici objevila dokonce plíseň a ráno nám po oknech tekly čůrky vody. Proto jsme těsnění zrušili. Teď máme plastová okna a máme je na mikroventilaci nebojakseto... to u Vašich nejde?
Tlapka

Příspěvekod Kriska » 0, 24. leden, 2017, 8:50 pm

Tlapka jde, můžu to vedle zkusit, v ložnici se to neosvědčilo protože sem pak táhne ale nedošlo mi, že vedle by to ničemu nemuselo překážet. Jdu to hned pootevřít:)
Kriska

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 25. leden, 2017, 12:44 pm

Prani pradla mi nevadí, veseni taky ne (vetsinou). Mam dva rozkladaci susaky, davam ven pod pristresek, pak nechám doschnout doma. Jinak mame v podkrovi vlhko a plesniveji horni okna.

Ale to uklizeni!!! Jeste malemu a sobe, pak dh, taky uklidim. Dd ma vsude haldy hadru a ty me hromadky v tom zaniknou... Ds a dd si to uklizeji po domluve, jen dd si to uklidi a Ds to soupne kam ho napadne.
Obcas zavelim a sundavaji si pradlo za susaku. Ale to je na dlouhe lokte.
Potrebovali bychom satnu a satnarku :-))
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Předchozí

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu