Jak to děláte s praním?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod JanaD » 0, 7. leden, 2013, 12:32 pm

treperendo, pokud bys měla stejně obavu, že Ti to nasmrádne, tak ať Ti DH vyvrtá z boku pár dírek, my jsme takhle vyráběli z velké plastového boxu domeček pro naše šneky.
JanaD

Příspěvekod Jindris » 0, 18. leden, 2013, 1:29 am

ÓÓÓ, děvčata vy jste tak šikovná s tím tříděním prádla. :thank_you: V podkroví mám zřízenou odkládací místnost, kde je kromě jiného velký koš na špinavé prádlo, jako ručníky, prostěradla a podobné větší kusy prádla. Přičemž pračka je v koupelně dole v přízemí, kde mám plastový úzký,menší, tak akorát aby se tam vešel, koš na jemné, různobarevné a hlavně spodní prádlo. Už dlouho řeším problém, že musím pro některé špinavé prádlo, když ho chci vyprat, nahoru, :swoon: kam jsem ho vlastně pár dní předtím odnesla z koupelny v přízemí. Do koupelny se mi už nic jiného nevejde, ale ta úzká úložná skříň na prádlo z IKEY je super, snad se vleze na chodbu někam před koupelnu :derisive:
Jindris

Příspěvekod treperenda » 0, 18. leden, 2013, 10:38 am

Tak já jsem si koupila ty boxy z Ikea a jsem nadšená. Až to v prádelně uklidím, tak tam bude velice úhledně.A ještě jsem tím sloupem beden vyplnila hluché místo vedle pračky, kam stejně jen zapadávalo prádlo. :good:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Kornoutka » 0, 18. leden, 2013, 1:06 pm

Treperendo, chápu Tvé nadšení :) I to pěkně vypadá, viď? Jen bacha, ať to na sebe děti nestáhnou. Asi od čtvrtého to máme ob jeden přišroubované ke zdi. Mám je už přes rok a pořád mě radost z nich ještě nepřešla ;)
Kornoutka

Příspěvekod treperenda » 0, 18. leden, 2013, 9:23 pm

No my je máme v prádelně a kluci se tam bojí ( asi toho bordelu :mrgreen: ), tak tam ani moc nechodí
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Kriska » 0, 13. leden, 2017, 10:17 am

Mě by spíš zajímalo, jak to děláte se sušením:D

Já mám hlavně v zimním období pocit, že vůbec neperu a pořád mám hromady na vyprání. Peru teda většinou 2 pračky zaráz (5kg), protože mám 2 sušáky na prádlo a i tak už to je ohledně místa na knop, takže 3sušák není reálnej.

No ale prádlo mi schne cca týden (hlavně ty dvě vypraný pračky dohromady), i když větrám, takže vlastně su v zimě pořád o minimálně jednu až dvě pračky ve skluzu. V létě je to v pohodě, schne to mnohem rychleji a navíc můžu dát prádlo ven - jen jsem se dočetla, že prý na sluníčku nesušit, a já suším na slunku posledních 5 let, tak možná proto mám ručníky jak beton a rifle dávno ztratili svoji pružnost:D

ale zase nechci kvůli tomu vyhazovat oknem hromady peněz za plyn, abych prádlu přitápěla, to mi přijde jako nesmysl...

odstřeďuju na 800 nebo 1000ot, podle programu.
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 13. leden, 2017, 11:31 am

Krisko.........a co koupit sušičku? To by nešlo?
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 13. leden, 2017, 12:48 pm

Bohužel sušička se nám nevejde, případně až dopere s posledním otočením bubnu pračka, jedině koupit hybrid, ale na to jsem neslyšela moc dobrých ohlasů... Takže do budoucna nevylučuji, ale...

Akorát nevím, jestli je to normální, že prádlo dosušuju několik dní (5-7), v zimě. Nicméně proti období kdy se ždímalo max na 600ot to je pořád totální leháro, to sem jinak sušila i 2 týdny:D
Kriska

Příspěvekod misulina » 0, 18. leden, 2017, 10:27 am

Kriska - A nesmrdí ti potom oblečení? Mě když prádo visí déle, tak jakoby zatuchne a to nesnáším, přepírám pak znovu:-) Takže nejsem lína to topení kvůli prádlu zapnout. Sušičku máme (resp 2v1), ale suším pouze ložní prádlo a ručníky.
misulina

Příspěvekod Kriska » 0, 18. leden, 2017, 10:40 am

vůbec to nesmrdí, ani když to oblečení je pak delší dobu ve skříni tak nemám problémy. Možná je to tím, že máme jen 18°C a v noci ani tolik netopíme, to jen na těch 16°C, tak to moc neschne, i když se snažím hodně větrat. Tak ale těch 5dní je určitě běžná doba schnutí v zimě u mě.
Kriska

PředchozíDalší

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu