Jak to děláte s praním?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod velva » 0, 7. září, 2011, 11:04 am

Tak já taky peru hodně. Ted jsme si ale pořídili pračku(chytrou), s tichým chodem, ale hlavně na 8 kg prádla !!
Předtím jsme měli na 6 kg a ty dvě kila jsou fakt znát. Ted vyperu skoro celý velký koš. Koše máme dva.V jednom je bílé prádlo, v druhém smíchané. Ale pak třídím na věci modré a tmavé, na věci do růžova a do červena a na věci béžové.
Je nás doma 5, takže se velká pračka opravdu využije.Teprve programy zkouším. Takže tento týden jsem prala bílé prádlo a ložní prádlo(převlékala jsem těch 5 postelí) a ted zrovna zkouším jemné prádlo - záclony. Umyla jsem okna v kuchyni a v komoře na jídlo, tak jsem tam vyprala záclony plus jednu novou záclonu zakoupenou v sekáči(20 kč).
Včera jsem žehlila to ložní a to bílé.
velva

Příspěvekod HanaK » 0, 4. leden, 2013, 11:13 am

Tip na třídění prádla
Mám v koši 4 různobarevné povlaky z polštáře (stačil by halabal sešitý kus látky) a před praním přeberu prádlo na patřičný počet hromádek, tu největší strčím do pračky a ostatní do správného pytlíku. Příště již třídím jenom to prádlo, co přibude - oproti původnímu stavu, kdy jsem vybranou hromádku šoupla do pračky a zbytek zpátky do koše a příště zase třídila všechno je to pokrok ;)
(víc košů a aby třídil každý svoje se neosvědčilo, stejně jsem to musela projít celé znovu)
HanaK

Příspěvekod treperenda » 0, 4. leden, 2013, 11:29 am

My máme sběrný koš v ložnici a pak bedny v prádelně - na bílé, světlé, červené, tmavé , ložní+utěrky+ručníky - takové to prádlo, co pere jednu začas, pleny. Tmavé ještě dělím na černé a modro-zelené. upozoňuji, že mám doma čtyři chlapy, takže modré máme habaděj :mrgreen: Takže všichni hážou všechno do toho ložnicového, já to pak přenáším a třídím. Ovšem chche to ten prostor.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Akrasia » 0, 4. leden, 2013, 9:27 pm

My jsme dva dospělí + 1 děcko a peru zhruba 1 pračku denně (střídavě normální na 40 a plíny, povlečení na 60). Na třídění jsem rezignovala, zas tak zářivě bílé věci nemám.
To je někde ve FL, že 1 pračka denně zajistí duševní stabilitu, ne? Dneska jsem si říkala, jak jsem tomu unikla a pro jistotu chlap přivezl věci na vyprání z práce (-:
Připadá mi, že ta naše potvora pere šíleně pomalu (Indesit Intuition), má mrňavá Eumenia na 3,5 kg prádla, co jsem měla předtím, by to měla za tu dobu i vyžehlené a zaštupované.
Jenže tu intuitivní mrchu vybíral DH s něžnou péčí a kritiku nepřijímá :roll:
Big Bad Procrastinator
Akrasia

Příspěvekod bedla » 0, 5. leden, 2013, 1:53 pm

Já jsem prala taky denně a musím říct, že mi to vůbec nevadilo. Sušičku nemám. Ovšem teď jak jsme na horách, kde není pračka, tak neperu vůbec. Prádlo dávám prát k maminkám a spodní si přepírám v ruce. Jak ráda bych zase prala každý den :lol: Doufám, že mi sem DF nějakou pračku pořídí, protože já děsně moc ráda peru!! ;) (S žehlením to je teda horší)
HaniK, ten tip s polštářema na třídění prádla je šikovnej :give_rose:
bedla

Příspěvekod LeniH » 0, 7. leden, 2013, 10:31 am

HanaK píše:Tip na třídění prádla
Mám v koši 4 různobarevné povlaky z polštáře (stačil by halabal sešitý kus látky) a před praním přeberu prádlo na patřičný počet hromádek, tu největší strčím do pračky a ostatní do správného pytlíku. Příště již třídím jenom to prádlo, co přibude - oproti původnímu stavu, kdy jsem vybranou hromádku šoupla do pračky a zbytek zpátky do koše a příště zase třídila všechno je to pokrok ;)
(víc košů a aby třídil každý svoje se neosvědčilo, stejně jsem to musela projít celé znovu)

Koukám, že mám podobný systém - jen to nemám tak vychytané s těmi povlaky, ale roztříděné prádlo, které mi ještě nedá celou pračku, nacpu vždy dle barev do igelitek, takže příště třídím už jen to, co přibylo od minule ...
Můj tajný sen je mít koše na prádlo jednotlivých barev (i kdybych to tam měla třídit sama z jednoho, jak to tu uváděla treperenda), ale bohužel jich víc než jeden do naší pidikoupelny neumístím :cry:
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod treperenda » 0, 7. leden, 2013, 10:40 am

Já už roky přemýšlím , že bych si koupila v ikea ty stohovatelný kontejnery s odklápěcimi dvířky, dala bych jich klidně 5 na sebe a bylo by te hezký a nazabíralo místa. Ale pořád mě odrazuje, že to špinavý prádlo bude v platové krabici a nebude moc větrat. A tky muž má možnost přinést spoustu pevných krabic a to zcela zdarma :mrgreen:
treperenda

Příspěvekod velva » 0, 7. leden, 2013, 11:25 am

Treperendo - těch bedne máš 7? Počítalajsem správně?

Mě zase v Ikea zaujalo toto.http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10206246/
Je to i s koši na prádlo.
velva

Příspěvekod Kornoutka » 0, 7. leden, 2013, 11:50 am

Treperendo, myslíš tyto? http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90076364/
Mám jich šest na sobě, hned vedle pračky se sušičkou. A jsem moooc spokojená. Můžu hned třídit (dřív jsem používala systém igelitek jako LeniH), nezabírá to moc místa a velikost každého odpovídá jedné pračce. Nemám pocit, že by tam prádlo zasmrádalo. Asi to ani nestihne, a to jsme jen čtyři ;)
Kornoutka

Příspěvekod treperenda » 0, 7. leden, 2013, 12:20 pm

Kornatovska, fakt je máš? Tak je paráda, že to někdo ozkoušel za mě :mrgreen: Budeme muse reklamovat křeslo, tak si je asi koupím. Jen jak to vysvětlím muži, že je něco lepší než jeho krabice :lol:
Velvo - krabic mám... musím je spoíčtat - 1.)světlé, 2.)bílé, 3.)červené,4.) ručníky, utěrky, ložní 5.) tmavé, 6.)pleny 7.)mám ot označené - divné :mrgreen: - koberečky - my jich máme docela dost, taky z Ikea, za 39. kč a ty hodně točím, sedáky na židle, sem tam deka, batoh, zkrátka věci so se většinou neperou s ostatním prádlem nebo na jiný řežim.
Takže krabic bych potřebovala 4 - 5 - pleny za chvíli nebudou, ty mám v kýblu a to DIVNÉ taky nemusí mít svou krabicic za 200,-. Takže to máme 800 - 1000. takže to bych potřebovala .... :scratch_ones_head: .. třeba k VAlentýnu? Asi ho letos začneme slavit! :dance:
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu