Proč mi nevoní prádlo

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Proč mi nevoní prádlo

Příspěvekod Martina1 » 0, 30. květen, 2011, 8:23 pm

Tak to nebude aviváží :26: . Aviváže z Dedry jsou šestinásobné koncentráty, takže opravdu stačí málo a opravdu voní.
Zkus se zaměřit na pračku - vyčistit šuplíček na prášek i na aviváž, žehličku - odvápnit, prádlo - po vyžehlení nechat vydejchat, a skříň - zda by i tam nemohl být problém. Některé starší skříně už mají ten svůj "letitý pach" a třeba by to mohlo dělat to. Já dostala skříň, no, bylo mi jí líto vyhodit a do ložnice jsem nějakou potřebovala a zrovna se nedostávalo korunek, tak jsem vzala za vděk darovanou. Než se mi povedlo ji zbavit toho divného čmuchu, trochu úsilí mě to stálo - celou jsem ji vydrbala, nechala vyvětrat, proschnout - takhle několikrát. A zabralo :).
Martina1

Příspěvekod ajinav82 » 0, 31. květen, 2011, 9:26 am

zkusím vyčistrit tu pračku. Zjistila jsem, když peru povlečení,dávám škrob do jiné nádržky a to mi pak povlaky krásně voní i po měsící :D
url=http://lilypie.com]ObrázekObrázek[/url]
ajinav82

Příspěvekod ajinav82 » 0, 31. květen, 2011, 6:01 pm

Tak už vím,jak na to. V pračce mám prostřední šuplíček na máchadlo,taKŽE NEMUSÍM PRAČKU HLÍDAT A MÁCHADLO TAM dám hned na začátku. Když peru povlečení,tak mi v tom prostředním zůstával škrob a tak jsem pračku hlídala a škrob jsem dala na poslední máchání do krajního šuplíčku. No a povlečení vonělo. Tak jsem to dnes zkusila i s máchadlem a ejhle, ono voní :dance: . V životě by mě nenapadlo, že na tomhler to bude záležet
url=http://lilypie.com]ObrázekObrázek[/url]
ajinav82

Příspěvekod svetluska » 0, 31. říjen, 2014, 12:06 pm

Prosim o radu. Mam stejny problem, procetla jsem starsi prispevky, vyzkousela vse mozne, ale pradlo porad smrdi jakoby zatuchlinou. Pracku jsem vycistila, nechala na nejvyssi teplotu projet octem a take pripravky k tomu urcene. Nasla jsem i ten filtr - ten byl v poradku. Susim pradlo na pude, kde je dostatek mista ho poradne povesit. Vyzkousela ruzne praci prasky. Presto ale pradlo porad zapacha. Akorat teda misto avivaze pouzivam ocet, coz mi vyhovuje. Avivaz nerada pouzivam, smrdi mi strasne chemicky, v kombinaci s tim zatuchlym smradem jeste horsi, navic deti na to nekdy reaguji alergii. Takze jak to udelat, aby pradlo vonelo, ale pritom pouzivat co "nejprirodnejsi" prostredky? Jako nemusi primo vonet, ale hlavne aby nesmrdelo??!
svetluska

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 2. listopad, 2014, 8:39 am

Mně smrdí pračka, ale prádlo naštěstí ne. Pračka mi smrdí i po vyvářce a řekla bych, že nejvíc smrdí po posledním čištění octem. Nevím, jak je to možné.
Ale teď budu dost prát pleny, tak se to možná vyčistí lépe.
Peru gelem z Lidlu (sypané prášky mě dráždí ke kašli a dělají mi exém na rukou), suším většinou venku. Aviváž používám jen na svetry, aby neelektrizovaly.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Předchozí

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu