Žehlink

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Žehlink

Příspěvekod Sel » 0, 20. leden, 2011, 6:23 pm

myslím, že se nemusíš stydět, já to dělám taky tak :)
Sel

Příspěvekod convalinka » 0, 20. leden, 2011, 6:35 pm

No, já to právě dělám taky tak, ale už jsem viděla u některejch lidí, že si prádlo nechávaj vychladnout... mě ale sklady neiritujou, ubrus dávám jen na Vánoce a řadu věcí nežehlím - např. ručníky a cejchy někdy vůbec a někdy částečně naskládaný, ale i tak mi tu Monte Žehla výhružně pokyvuje prstem. Děti měly střevní virozu, takže všechno několikrát poblinděný, já taky byla nemocná a ještě jsem si zlomila prst na noze, takže se mi prádlo poněkud vymklo...až tu hromadu (3) zdolám, tak už fakt zkusím najet na systém...tak abych o tom jen nekecala :s1620: fajn odpoledne všem :)
convalinka

Příspěvekod Sel » 0, 20. leden, 2011, 7:11 pm

přestože nežehlím, taky tu mám hromadu nachystanou na skládání. Ale dělám DPH, ještě tak den, dva a pak se vrhnu na to prádlo.
Sel

Příspěvekod petaska » 0, 20. leden, 2011, 8:48 pm

:good:
petaska

Příspěvekod HanaK » 0, 20. leden, 2011, 9:09 pm

Katiatko, moje opatrná formulace "žehlím minimálně" znamená přesně to, co tvoje žehlím sváteční věci. ;)
Žehlím jenom to, co nevyžehlené vypadá fakt blbě. :dontknow:
HanaK

Příspěvekod Lída » 0, 21. leden, 2011, 8:50 am

Myslím, že to záleží na tom, jaké prádlo máme a jak moc odstřeďujeme. Nemusela bych žehlit mikiny a tepláky, ale bavlněná trička a košile musím. Když byly děti malé, také jsem měla období nežehlení, ale postupně mě to přešlo (když jsem přišla na FL a její patnáctiminutovky :lol: )
Lída
Site Admin

Příspěvekod grafi » 0, 26. leden, 2011, 9:35 am

Žehlím jen bavlněná trička určená mezi lidi - do práce, školy, školky a moje halenky. Ostatní věci jsem postupně žehlit přestala a ejhle funguje to i tak :D Utěrky utírají nádobí stejně jako vyžehlené, v povlečení se spí stejně jako ve vyžehleném. Ubrusy (na vánoce a velikonoce) žehlím až před použitím. Základ všeho je pravidlo mojí maminky - hned po vyprání vyndat z pračky, dobře pověsit a po usušení hned složit - tak nemá prádlo moc šancí se zmačkat a nepotřebuje tedy žehlení. Skládám rovnou ze šňůry do koše na prádlo a pak jenom dávám do skříně, sice déle sbírám, ale doma pak nemám hory nesloženého a zmuchlaného prádla. Žehlím jednou týdně večer u televize - asi 30 min., maximálně hoďku. Nesnáším žehlení a takhle jsem si to přizpůsobila - rodina má prádlo v pořádku a já nejsem otrávená.
Obrázek
Obrázek
grafi

Předchozí

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu