Sušička prádla

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Re: Sušička prádla

Příspěvekod Katty » 0, 30. prosinec, 2011, 10:58 am

Pokud je pračka na 6 kg prádla na kolik musí být sušička, aby se vše dalo usušit najednou? Díky za radu
Katty

Příspěvekod vegal » 0, 31. prosinec, 2011, 11:05 pm

Martina1
Prosím Tě,jak dlouho se ti suší prádlo na suché do skříně maximum?
Předem děkuji :give_heart:
Obrázek
vegal

Příspěvekod HanaK » 0, 10. únor, 2012, 2:52 pm

Měla bych dotaz.
Známá mojí známé se ptá, že jí sušička elektrizuje prádlo, co dělá špatně? Děkuji za odpověď. :give_rose:
HanaK

Příspěvekod dadaz » 0, 22. květen, 2012, 8:57 am

dneska jsem četla radu, tak dávám k dispozici - sušičku nemám, nemohu posoudit účinost : při sušení polštářů dát do sušišky dva tenisové míčky, prý jsou pak krásně nadýchané( ty polštáře)...
dadaz

Příspěvekod Martina1 » 0, 22. květen, 2012, 12:15 pm

HanaK, tak to fakt netuším, čím to je, ale existuje na to sprej z Dedry.
dadaz, ano, je to tak, i když tenisáky nadělají neskutečný rámus. Úplně super mi načecharaly prošívaný péřový kabát nebo péřový polštář.
Martina1

Příspěvekod buldozer » 0, 22. květen, 2012, 12:47 pm

Marti, zrovna jsem to chtěla napsat :D sušku pouštím většinou na noc a tohle bylo jako spát v kulometné palbě :D asi moc tenisáků :D
buldozer

Příspěvekod Aliba » 0, 22. květen, 2012, 4:11 pm

Holky, tuhle mě manža dostal otázkou, jak je to možné, že to nemusím za sušičky žehlit - jsem mu neuměla odpověděť, jen jsem věděla, že třeba košile, halenky se přežehlují a ručníky jsou měkké.
No bavili jsem se o tom, protože mám fakt hrozný žehlící prkno - doslova. A toužím po novém, ale ono je drahé a manža řekl, no a to nemáš ještě žehličku a já když vemu kolik stojí to žehlící prkno a nějaká fajn žehlička - tak už jsem tak napůlce ceny sušišky. Tak jsem pronesla, no tak to už je lepší ta sušička.
Jenže tam vznikl, manžův dotaz a já mu neuměla odpovědět.
Takže jak to, že se nemusí žehlit -krom třeba košil a džín a ručníky jsou hebké?
Jsem mu říkala, jak si sušičky pochvalujete.
Aliba

Příspěvekod Martina1 » 0, 22. květen, 2012, 5:56 pm

Alibo, sušička má velký plný buben. Někde určitě jsou tam nějaké topné spirály nebo těleso, kterými se uvnitř topí - tím teplem se vlastně suší a odvádí se vlhkost z prádla buď do kondenzátoru (k tomu je třeba zase někde uvnitř chlazení, aby pára ze sušeného prádla zkapalněla a pak se nahromadila právě v kondenzátoru, odkud se vylije) nebo ´chobotem´ ven z okna (ven z okna proto, že tudy jde pára, která by se jinak hromadila v bytě) či přes takovou krabičku, která to pak umí ochladit, takže v podstatě takový příruční kondenzátor a vylije se odtud pak taky voda, jen nemá takovou kapacitu.
Jak se topí, buben se zahřívá (podle nastavení typu sušení - K žehlení, Do skříněs, Extra suché/Velmi suché a jak se tam to prádlo v bubnu točí a plácá a otírá se o stěny toho horkého bubnu, tak se vlastně "žehlí".
Prostě a jednoduše sušičku potřebuješ :P . No, snad to tvému DH bude takhle stačit :) .
Martina1

Příspěvekod Aliba » 0, 22. květen, 2012, 6:21 pm

Děkuji.
Já mu to vysvětlím. No hned tak to nebude, ale až to moje prkno odejde, tak určo půjde na tu sušičku ukecat.
Jó a ještě dotaz když si vezme své oblíbené tričko do hospody a pak nebude čas prát, tak pomůže hodit to smradlavý oblečení do sušičky a ono nebude smrdět?
Aliba

Příspěvekod Martina1 » 0, 22. květen, 2012, 6:44 pm

:) Musí mít program Refresh a pak to tak bude :) . Hodíš do sušky a zapneš Refresh. Kdybys chtěla trochu voňavější triko, tak přidat buď sprej do sušičky nebo ubrousky do sušičky.
Martina1

PředchozíDalší

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu