Sušička prádla

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Sušička prádla

Příspěvekod Hankie » 0, 22. září, 2008, 12:23 pm

Ahoj holky,
opět jsem se s paní domovníkovou chytla na téma sušárna (v paneláku je 24 bytů, jedna sušárna, klíče od ní má paní domovníková - a manželka šéfa bytového družstva v jednom. Má problém s jejich půjčením, a tak sušárnu používá jen ona a jedna její kamarádka. Já se třema dětma suším v kolárně a kromě toho, že mi lidi šmrncají hlavou o prádlo, samozřejmě vrčí, že jim to tam zavazí. Oni mně taky...), takže téma sušičky je s koncem léta zase aktuální.
V březnu jsme o tom debatovaly na Rodince, jako dobrý tip se zdá sušička AEG Lavatherm 59840. Tím by byl vyřešený typ přístroje, ale chci se zeptat ještě na dvě věci:

1) Kde máte sušičku umístěnou? V koupelně? Kuchyni? Někde jinde? ... zajímají mě teda hlavně paneláková řešení, jestli můžu.

2) Víte někdo, o kolik se vám zvedla spotřeba elektřiny po zakoupení sušičky? O kolik víc měsíčně platíte na zálohách na elektřinu? Já vím, že by se to dalo nějak spočítat z výkonu sušičky, ale jsem naprostý technický antitalent, tak se rovnou zbaběle ptám.

Děkuju všem za odpověď!
Hankie

Re: Sušička prádla

Příspěvekod Nomanka » 0, 22. září, 2008, 1:33 pm

Podívej se na living.cz. Nedávno se tam téma sušičky velmi probíralo. AEG tam měla dobré reference, ale pokud se nepletu, tak se tam valná většina shodla, že právě z hlediska spotřeby se snad i vyplatí koupit "C", která je na pořízení výrazně levnější a že se ta cena ani nevyrovná.
Nomanka

Příspěvekod Hankie » 0, 22. září, 2008, 2:24 pm

Zkusila jsem tu diskusi dohledat, snad je to ta, co jsi myslela
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=35&t=1910786&st=0&sk=t&sd=a&hilit=su%C5%A1i%C4%8Dka

Lehce jsem přelouskla asi polovinu, bohužel odpovědi na své dvě otázky jsem tam nenašla. Třeba budou v druhé polovině. I tak díky za tip!
Hankie

Příspěvekod Nomanka » 0, 22. září, 2008, 7:50 pm

Tak já přesně tu diskuzi co jsem hledala nějak nemůžu najít.
Každopádně tady by měl být "výcuc" několika diskuzí zabývajícími se sušičkama.

http://forum.living.cz/search.php?st=0& ... d%5B%5D=35

Co já mám z nich vyčteno, tak co se týče paneláku, mají buď v komoře (mají ji tak i kamarádčiny rodiče) nebo na pračce v koupelně. Ono to v paneláku není moc kam jinam dát.
Taky tam někdo psal, že do kuchyně se moc nehodí, protože přece jenom ruší, takže do zavřené kuchyně možná, ale do spojené s obývákem určitě ne. Pro mě z toho vyplynulo, že ta komora nebo koupelna je ideální prostor.

Byla tam diskuze i o tom jestli sušička víří prach a vyplynulo z toho v podstatě, že vířit může ten co je na sítku při neobratné manipulaci nebo neutřený prach z okolí.

Ohledně spotřeby tam někdo psal, že to vychází zhruba 200 Kč měsíčně, což ale při odečtení nákladů za žehličku a toho času stráveného žehlením se plně vyplatí.

Tohle jsou ale opravdu jenom vyčtené "zkušenosti".
Nomanka

Příspěvekod Ivee » 0, 23. září, 2008, 9:44 pm

Ahoj,
tak tuhle sušičku mám od července. Nevím tedy jak moc stoupla spotřeba energie, ale mně výrazně klesla potřeba žehlit prádlo, což je pro mě k nezaplacení (nesnáším to) :oops: sušku mám v kuchyni, protože jinde prostě není místo, máme malý byt. A rozhodně ji doporučuju, je to neskutečná úspora času a prádlo je měkoučké, takové nadýchané. Žehlím jen občas, pár kousků.
Ivee

Příspěvekod Mysha » 0, 27. září, 2008, 6:47 pm

Se spotřebou nevím - sušičku používám na ložní, ručníky, utěrky, stolní textil - zbytek se snažím usušit normálně a přežehlit, tedy zvlášť to, co by se mohlo srazit.
Umístěnou ji mám v předsíňce ke koupelně (zbyla nám po přestavbě, původně to byla chodba se vchodem do bytu, ale změnou dispozice to zůstalo jako jakýsi "prostor k ničemu" - takže na jedné straně vysoký policový systém s čistícími prostředky, v krabicích zásoby hygienických potřeb, etc. a koš na prádlo, naproti pračka a na ní sušička. Máme takový ten spojovací cíl s výsuvnou plochou na skládání prádla - moc praktická věc, doporučuju ;) .
Mysha

Příspěvekod andrea7 » 0, 13. říjen, 2008, 9:56 pm

Ahojky,tak mě dorazí zítra vysněná sušička a těším se jak malá!! ;) Doma sušit nemůžeme,hned se dělá na zdech plíseň a v "sušárně" není žádné topení,takže přes zimu není problém 4dny i déle "sušit"prádlo,které je stále navlhlé a smrduté :(Jsem HAPPY :D že mám před sebou konečně zimu kdy mi tohle trápení odpadne... :roll: no a jestli ubydou i večery s žehličkou,zlobit se taky nebudu :lol: Voňavým a naklizeným domovům zdar ;)
andrea7

Příspěvekod Petrusa001 » 0, 14. říjen, 2008, 8:50 pm

Holky, můžete mi prosím poradit značku ? AEG ? Zatím se v tom moc neorientuju ...
Obrázek

Obrázek
Petrusa001

Příspěvekod andrea7 » 0, 15. říjen, 2008, 2:05 pm

Peti,
já taky hledala kterou,s tepelným čerpadlem od miele nebo aeg chválí,ale ta cena :o :D Já nakonec vybrala od AEG 58840,vyšla přes net obchod na 11800kč i s dopravou,suším "jen"druhý den ale jsem unešená!!!Ze 4 várek pouze 3kousky na žehlení ;) Šťastnou ruku při výběru,takového super pomocníka bych přála každé!!Myčka se odsunula až na třetí místo po pračce,sušičku už bych nedala :D
andrea7

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 30. říjen, 2008, 9:19 pm

andrea7 píše:Ahojky,tak mě dorazí zítra vysněná sušička a těším se jak malá!! ;) Doma sušit nemůžeme,hned se dělá na zdech plíseň a v "sušárně" není žádné topení,takže přes zimu není problém 4dny i déle "sušit"prádlo,které je stále navlhlé a smrduté :(Jsem HAPPY :D že mám před sebou konečně zimu kdy mi tohle trápení odpadne... :roll: no a jestli ubydou i večery s žehličkou,zlobit se taky nebudu :lol: Voňavým a naklizeným domovům zdar ;)

S plísní mám podobné problémy a sušička dorazí do 2 týdnů. Taky se těším, sušáky mě fakt nebaví a žehlení taky ne... :mrgreen: Iva
IvaChytilova

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu