Sušička na ovoce

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Sušička na ovoce

Příspěvekod Martina » 0, 12. září, 2010, 10:50 pm

Můžete mi, prosím, poradit ohledně výběru sušičky na ovoce? Syn má alergii na skořápkové plody a bohužel nemůžu sehnat sušené banány, na které by nebyl použitý kokosový olej. Protože máme rádi i křížaly z jablek, suším si bylinky, tak jsem si říkala, že bych si přála k narozeninám sušičku na ovoce. Mám dobrou zkušenost s výrobky od Ety, navíc je blízko servis, tak uvažuji o jejich výrobku. Nevím ale dle čeho vybrat a na co je dobré si dát pozor. Nikdo známý zatím sušičku nemá. Děkuji předem za Vaše rady a zkušenosti.
Martina

Re: Sušička na ovoce

Příspěvekod Lída » 0, 13. září, 2010, 8:24 am

ahoj,

sušičku mám tuším abc. Vyšel jeden test nebo dva v časopise Dtest, ale online je nemají. Zkusím je doma najít.

tohle píšou na stránkách v poradně:
Spotřebitelský dotaz:
Dobrý den, někde jsem našla, že jste v 6/2000 testovali sušičky ovoce. Bohužel jsem toto číslo v archivu nenašla. Je možné tento test na vašem webu vystavit nebo poslat toto číslo vašeho časopisu mailem či klasickou poštou? Nebo jste měli či chystáte nějaký novější test, třeba i převzatý z jiné země? Děkuji. Pavla V.

Doporučení časopisu TEST: Naprostá většina sušiček ovoce a zeleniny, které jsme testovali, již není v nabídce obchodů. Jednalo se o výrobky, které svoji funkci nezvládaly dobře. V nabídce obchodů (především internetových) však stále ještě naleznete dva výrobky, které v našem testu uspěly: Ezidri FD 500 a sušička německého výrobce ABC. V nejbližší době sušičky ovoce nebudeme testovat.

Nám se nejvíc osvědčilo sušit klasicky jablka a houby. Banány jsme zkoušeli taky, asi by se měly máčet do citronové vody, aby nezhnědly. Plátky zůstávaly ohebné, ne tak tvrdé, jako ty z obchodů, bylo to docela dobré. Dobré byly i jahody.
Hodně mokré potraviny se musí otáčet, plata se v průběhu sušení přehazují (jejich pořadí). Je dobré kouknout, jestli to má různé teploty (třeba na bylinky). Viděla jsem i tip, že se dá udělat z ovoce nebo zeleniny kaše a tu sušit (udělá se z toho ohebná "palačinka"), ale to jsem nezkoušela :mrgreen:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Silka » 0, 7. říjen, 2010, 9:38 pm

Ahoj, mám Etu Karinu a jsem spokojená. Suším v ní jabka, meruňky, švestky, nějaké ty houby a jsem s ní celkem spokojená. Určitě by teda mohla být tišší :-), slyším ji v noci skrz dvoje zavřený dveře, ale jinak nám vyhovuje. Uvažovala jsem i o pořízení té fólie, na níž se dají sušit různé ovocné placky, ale zatím na to nedošlo. Máte ji někdo? Co je to za matroš? Zkoušela jsem sušit na kousku pečícího papíru, jako usušilo se to fajn, jen to nešlo z toho papíru sundat:-)
Silka

Příspěvekod Martina » 0, 7. říjen, 2010, 11:37 pm

Ahoj, díky za odpověď a ta Eta Karina - píšou, že má 3 stupně sušení - bylinky jsi zkoušela sušit? Zajímavé, že je tak hlučná, píší tichý chod...
Martina

Příspěvekod Silka » 0, 10. říjen, 2010, 11:34 pm

Ahoj Martino, ano, Karina má tři stupně sušení a nejvýkonější trojka je opravdu dost hlučná, tu zapínám jen pokud odcházím pryč z bytu ;) Bylinky jsem zatím nezkoušela, bohužel nemám zdroj, ale myslím, že na tu jedničku by to šlo v pohodě...
Silka

Příspěvekod Tadeaska » 0, 11. říjen, 2010, 8:20 am

Sama jsem tady v diskuzi asi před půl rokem pátrala po nějaké dobré sušičce. Nakonec jsme koupili tu Ezidri. Má taky tři stupně sušení, ale ten třetí jsem zatím ještě nepoužila (v návodu píšou, že se většinou používá když se suší maso a to jsem zatím nesušila). Před chvílí jsem z ní vyndala dosušený celer a vůbec všechna zeleninka z ní je parádička - používám na polévky. Sušila jsem taky bylinky (meduňku, mátu) - zůstaly krásně zelené. Taky jsem zkoušela ovocnou placku - tu jsem trochu přesušila, ale byla snědená dřív, než mě to začalo štvát. No a pak klasika - houby, křížaly. Sušičku můžu jen doporučit, oproti sušení v troubě nebo na papírech je to úplně něco jiného. :thank_you:
Tadeaska

Příspěvekod Martina » 0, 27. leden, 2011, 11:36 am

Tak mi nakonec až Ježíšek (pořád jsem se nemohla rozhodnout, takže k narozeninám se to nestihlo) donesl sušičku. Nakonec je to Eta Karina. Víc se mi líbila Ezidri, jenže byla o hodně dražší a přece jen zahrádku nemáme, takže bych ji tak neyužila. Na sušení jablek, banánů skrz synovu alergii nemůže z obchodu, to stačí, v létě pak ještě bylinky, žampiony. Zatím jsem zkoušela jabka, banány a žampiony a vše super. Ty banány byly lepší než kupované, křížaly také šťavnatější. Jen je fakt, že na 3. stupeŃ jsem nesušila a ten je už hlučný. Jinak se to dá vydržet, jen když jsem u toho stála a dělala buchty, tak mi to vadilo. Ale jinak spokojenost. Na to naše využití to stačí. určitě lepší než na plechu, protože dcera má alergii na venkovní plíseń a právě ta sušící se jabka by ji mohla vadit. a nebudeme mít plechy po skříních nebo radiátorech. Takže moc děkuji za rady.
Martina

Příspěvekod Lída » 0, 28. leden, 2011, 9:33 am

Martino, bezva, že jsi spokojená :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Tana1 » 0, 22. červen, 2015, 9:44 pm

Já mám sušičku Sedonu a jsem s ní také moc spokojená. Sice patří mezi ty dražší sušičky, ale zase máme velkou zahradu a sušíme v ní skoro pořád.
Tana1

Příspěvekod Tyna1222 » 0, 30. červenec, 2015, 10:26 am

Tana1 píše:Já mám sušičku Sedonu a jsem s ní také moc spokojená. Sice patří mezi ty dražší sušičky, ale zase máme velkou zahradu a sušíme v ní skoro pořád.

Taktéže mám sušičku Sedonu a je fakt výborná. Kvalita je prostě kvalita. ;)
Tyna1222

Další

Zpět na Tipy do kuchyně