Čištění čalouněných židlí

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Čištění čalouněných židlí

Příspěvekod Leňa » 0, 13. červen, 2010, 2:10 pm

Ahojky, potřebuji vyčistit čalouněné židle, nemáte tip na nějaký účinný prostředek a celkově jak postupovat při čištění ? :grin:
Leňa

Re: Čištění čalouněných židlí

Příspěvekod kikina » 0, 14. červen, 2010, 1:06 pm

Já jsem kdysi použila takovou pěnu, s kterou se čistí čalounění v autě. Použila jsem ji i na kočárek v místě, které nelze strčit do pračky a byla jsem spokojená. Koupila jsem to na benzince, návod byl napsaný na tom. Stručně: protřepat, nastříkat pěnu, houbičkou krouživými pohyby vetřít, počkat 10 minut, vysát. Mokré to nebylo a dokonce mi padla do ruky pěna, která docela i pěkně voněla.
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod karcoool » 0, 6. červenec, 2010, 1:36 pm

Leňa píše:Ahojky, potřebuji vyčistit čalouněné židle, nemáte tip na nějaký účinný prostředek a celkově jak postupovat při čištění ? :grin:

Ahoj, zkus to vdrhnout somat gelem rozpuštěným v teplá vodě....vyčistila jsem tak sedačku, která už byla na přečalounění či chemický čistění
karcoool

Příspěvekod repik » 0, 13. listopad, 2010, 12:22 pm

jj, ten somat gel je dobrý, funguje :_)
Byty k prodeji najdete na internetu ve velkém množství, nechte si vytvořit nový styl kuchyně.
repik

Příspěvekod Libuschka » 0, 16. prosinec, 2010, 9:06 pm

karcoool píše:
Leňa píše:Ahojky, potřebuji vyčistit čalouněné židle, nemáte tip na nějaký účinný prostředek a celkově jak postupovat při čištění ? :grin:

Ahoj, zkus to vdrhnout somat gelem rozpuštěným v teplá vodě....vyčistila jsem tak sedačku, která už byla na přečalounění či chemický čistění

Ten somat gel - to je ten gel na mytí nádobí? NEbo nějakej jinej přípravek? Já ted pořídila vanish - na koberce, takovej ten prášek - a výsledek nic moc.
Libuschka

Příspěvekod karcoool » 0, 17. prosinec, 2010, 11:05 am

přesně tak, je to gel do myčky na nádobí :s1293:
karcoool

Příspěvekod HanaK » 0, 17. prosinec, 2010, 12:08 pm

u nás bylo čalounění už tragické, tak jsem koupila koženku a půjčila si sponkovačku a znovu očalounila - doporučuju, je to teď skvělé. A nebylo to nic hrozného, stačil šroubovák jako páčidlo na odstranění starých sponek a klíč na demontáž sedadla.
(čalounila jsem si i lavici, taky to šlo hladce, DH jenom vyměnil rozbité panty)
HanaK

Příspěvekod Libuschka » 0, 17. prosinec, 2010, 7:39 pm

karcoool píše:přesně tak, je to gel do myčky na nádobí :s1293:

díky díky - už ho mám doma "somat gel perfect" - ještě měli s octem či co, ale vzala jsem tenhle. Ještě mi prosím napište, v jakym poměru to ředíte vodou na to čištění? Podotýkám, že mám sedačku fest hnusnou - asi dvacet let starou, dětmi náležitě označkovanou. :s2052:
Libuschka

Příspěvekod Petii » 0, 29. září, 2013, 10:53 am

Pokud jste z Brna, doporučuji napsat na firmu čištění koberců Brno (pokud nebudete chtít čistit od nich tak Vám dobře poradí). Kromě toho je u nich v provozu také půjčovna pod odkazem půjčovna vysavačů Brno, jsou nejlevnější v Brně a velmi vstřícní. Fungují i v Praze, najdete je jako čištění koberců Praha.
Petii

Příspěvekod jane » 0, 2. říjen, 2014, 5:18 pm

Můžu vyčistit sedačku i práškem do myčky? Nemám doma somat gel, o kterém jste tady psali.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Zpět na Tipy do kuchyně