Jak se zbavit myší?

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Re: Jak se zbavit myší?

Příspěvekod Mičova » 0, 4. listopad, 2009, 10:20 am

Kočky máme doma 3 a myši jsme teď chytali do pastičky. Chytla se na čokoládu. Manžel ji normálně přichytil nití kolem pastičky aby ji nemohla jen ukrást.
Mičova

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 4. listopad, 2009, 1:02 pm

Ano, v rámci boje máme i kocourka - pořídila jsem si ho v den, kdy se myš objevila , no ale ty myši zatím moc neloví, jsou mu tak 4 měsíce, ale je velký kamarád s naším psem... Jsou spolu na dvorku a tak snad časem bude i lovec... :P
IvaChytilova

Příspěvekod Lily » 0, 4. listopad, 2009, 9:55 pm

Trošku hladu na tři kočky :-) a vzpomenou si.
Lily

Příspěvekod Petulik » 0, 10. listopad, 2009, 3:53 pm

Ahoj,
nám se na chalupě osvědčily hadry od fretek. Myším asi fretky moc nevoní, protože od té doby máme klid. Dokud naše freťule žily, tak jsem je tam nechala párkrát prošmejdit všechny kouty a byl klid. Teď, když už nejsou, nechávám si od kamarádky, která má fretky, "ovonět" hadry (staré ručníky, nastříhané cíchy atd.). Např. tak, že je namočí a vytře s nima jejich voliéru. Nechá je pak uschnout a já si je vemu nebo v nich freťule asi tak týden spí (rádi se pod zahrabávají) a pak jsou taky "ovoněné. Pokládáme je na chalupě podél prahu v komoře, kudy nám tam občas myška proklouzla, když dveře zůstaly otevřené. A věřte nebo ne, myši k nám teď nelezou :D :D :D
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Petulik

Příspěvekod Petra » 0, 17. březen, 2011, 6:38 pm

Vyklízím sklep - že vyhodím nepoužívaný kočárek pro panenky,..... - a pod dečkam něco jako myší hovínka. Fuj. Jdu si vzít pytel a vyhodit to. No zima byla tuhá..... A zítra pro pastičku :dash1:
Petra

Příspěvekod miciqx » 0, 18. březen, 2011, 12:52 am

:D já mám doma myši - teda pískomily :) původně to byli dva kluci.. ale jednou jsme takhle přijeli z dovolený a zjistili, že jeden kluk je už máma :D no nic :)
ale náš starej kocour (už je taky chudák v kočičím nebíčku, dožil se cca 18ti let) se nechal inspirovat a ten rok, co jsme si na podzim pořídili pískomily, mi přines vánoční dárek - 23.prosince mi přines myš - živou, a ještě jí pustil v kuchyni :) no bylo veselo :) a když jsme jí lapili a vyhodili ven na zahradu, kocour se docela urazil :)
pak jsem byla asi za dva měsíce nemocná, tak mi přines dárek číslo dvě.. a protože jsem marodila v posteli, vypustil mi ji v ložnici.. taky byl veselej lov :) naštěstí manža okamžitě vyrobil pastičku z petlhve, myška se chytla.. jenže venku 20 čísel sněhu, myška byla fakt maličká.. no, zůstala u nás asi tři neděle než ten sníh trochu slez :D bydlela v přepravce na ty pískomily :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Petra » 0, 18. březen, 2011, 10:58 am

Ty jsi myšičko milovkyně :lol: . Díky za inspiraci - další domácí zvířátko :lol: :lol: . No raději ne.

Jinak náš džungarák kluk měl taky malý s dalším gžungařákem - tedy bráchové :lol: :lol: :lol: . Měli jsme s bráchou i potkana (ze zverimexu).
Petra

Příspěvekod ivanaa » 0, 8. duben, 2011, 10:13 am

Kočka je určitě super, my máme ale v domě psa, který kočky moc nerad, tak to řešíme pastmi.
Barová židle je nejlepší pro sezení do kuchyně, na ni mohou být také krásné potahové látky
ivanaa

Příspěvekod miciqx » 0, 8. duben, 2011, 4:12 pm

ivuš, já mám celej život v baráku psa i kočku a nikdy problém nebyl - a to máme teriéry, který jsou docela temperamentní :) naposledy dnes ráno jsem se bavila pohledem na kočku jak sedí na kuchyňský lince a packou plácá čubě do ucha :) (pro nemilovnice - kočky mají vyhraženu jen jednu část linky, na druhou, kde se dělá s jídlem, nesmí)
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod bellonga » 0, 26. červen, 2011, 4:34 pm

Loni nás také navštívila rodinka myší- zkoušeli jsme si půjčit kočku- nic. Pak jsme si koupili pastičky na myši, dle rady prodavačky jsme opekli (jako topinku). Večer jsme leželi v posteli slyšeli jsme jak sklaply všechny pastičky. Manžel je vyčistil a připravil další várku chleba- takhle jsme to dělali tři večery a rodinky zbavili.Celkem 22 myší- super úlovek. Pastičky máme schované kdyby k nám zase zavítali. :smiley-chores025:
bellonga

PředchozíDalší

Zpět na Tipy do kuchyně