Jak se zbavit myší?

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Jak se zbavit myší?

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 12. září, 2009, 9:57 pm

Holky, zdravím. Mám za sebou hororový týden, kdy jsem zjistila, že máme v domě myš, jsem úplný panikář a hysterka, pokud jde o toto zvíře... :evil: Sháněla jsem všechny možné rady a tipy, jak ji chytit... Mezitím mi zlikvidovala koření, strouhanku a další věci které nebyly v uzavřených nádobách.... Osvědčily se mi gelové návnady, které vypadají jako kostky.. Nezabral sýr, ořech, slanina, kukuřice, chleba, no prostě nic.... Bylo mi doporučeno jako prevence poházet na ohrožených místech sáčky s mátovým čajem, prý to myši odpuzuje, no nevím, ale mám je všude ( ty čaje).... Díky této nezvané návštěvě jsem vydezinfikovala celou linku, včetně podlahy po odstranění soklů.... :o :o Teď jen doufám, že byla jen jedna, ale i tak ten zápach v domě byl hrozný... :twisted: :twisted: Dcery i všechny nabádám k zavírání dveří - venkovních, ale úplně se to ohlídat nedá... Pokud máte někdo i nějakou jinou radu, sem s ní... Jak nám bylo v obchodě, kde se kupují věcičky na likvidaci této havěti řečeno, je jich letos hodně.... :twisted: :twisted: :twisted:
IvaChytilova

Re: Jak se zbavit myší?

Příspěvekod Petra » 0, 13. září, 2009, 10:35 am

My máme na chatě elektronický plašič. A funguje to. Tedy doufám :D .
Petra

Příspěvekod bellonga » 0, 13. září, 2009, 2:47 pm

Taky jsem letos zažila šok z neočekávaných návštěv myší, ale pastička nám zabrala okamžitě- uklidila jsem celý byt a nastražila pastičku- jen jsem vložila chleba a čekala.... druhý den ráno bylo sloveno- ufff
nesnáším je :evil: a představa, že se mi promenádují po lince mě děsí :shock: .Pastičky mám stále nastavené a každý den je kontroluju- zatím vedu 2:0.....
bellonga

Příspěvekod Bylanka » 0, 13. září, 2009, 2:50 pm

Na to jak chytit myš máme jednoduchý trik. Vyzkoušej to u nás to funguje. Do obyčejné pastičky na myši dáme opečený kousek párku či jiné uzeniny, důležité je ať je teplý a voní. U nás na chalupě jim myši neodolali, ale asi záleží i na tom jak je živená, aby na ten párek měla chuť. Fungovalo to vždy spolehlivě a chcípající myš ti někde nezalezla :x .Dej vedet jestli ti to fungovalo.
Bylanka

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 13. září, 2009, 7:03 pm

Holky, díky za tipy, další se zatím neobjevila, ale pokud bude třeba, využiju Vaše tipy, je to fakt hrůza, jsem ráda, že v tom nejsem sama... ;) Pasti máme nastražené...
IvaChytilova

Příspěvekod Bety » 0, 14. září, 2009, 12:14 am

kúp si lepidlo na myši a budeš mať pokoj
Bety

Příspěvekod HanaK » 0, 14. září, 2009, 9:09 am

U nás spolehlivě zabírá čokoláda - kousek v pastičce na myši a zbytek tabulky na nervy pocuchané představou, kde všude se myš špacírovala. :twisted:
HanaK

Příspěvekod Gizela » 0, 4. listopad, 2009, 7:57 am

No u nás zase spolehlivě zabírá kočka Julie - uloví všechno, pochlubí se a jde se nacpat granulkami. :lol:
Gizela

Příspěvekod Lily » 0, 4. listopad, 2009, 9:58 am

26 let jsem bydlela na chalupe, zabírala pouze kočka :-) a trochu klasické pasti, ale už se našla i myš co to uměla sníst a past necvakla. Hold myši se vždy musí někde naklidit na zimu, takže to není žádná potupa ,ale příroda.
Lily

Příspěvekod Lily » 0, 4. listopad, 2009, 10:00 am

Tak si tu kočku možná pújčte :-) :-) :-)
Lily

Další

Zpět na Tipy do kuchyně