Jak se zbavit molů?

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Re: Jak se zbavit molů?

Příspěvekod Mishaczek » 0, 20. červenec, 2011, 2:36 pm

U toho, ale bacha na množství. Když se to přežene působí nevolnost a točení hlavy. Manžel si tak vypěstoval alergii... vadí mu už i jen voňka... :roll:
Mishaczek

Příspěvekod miciqx » 0, 21. červenec, 2011, 1:49 pm

já mám koupenej takovej papírek - z jedný strany je to potřený lepem s nějakejma látkama co voněj molím samečkům - ten papír se poskládá do takový pyramidky, zavěsí do prostoru, a samečkové se sami nachytaj - takže moli se nemaj jak rozmnožovat - měla jsem to jen tak pro jistotu, no a vida, teď sem našla v nějakejch kočičích mlskách usušenýho motejka, a v pyramidce nalepenejch pár samečků - ale naštěstí to vypadá, že se skutečně nedokázali rozmnožit :) sláva :) ale holky, kdybyste mě zabily, neřeknu vám co to bylo za značku ani kde jsme to kupovala, už je to tam aspoň od loňskýho léta (a to se to prej má po 3 měsících vyměnit)
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod LenkaN » 0, 1. leden, 2013, 5:45 pm

Mám vyzkoušené, že pokud se pod víčko šroubovací dózy dají noviny tak už se tam ty mrchy nedostanou ;)
LenkaN

Příspěvekod IvaII » 0, 1. leden, 2013, 10:58 pm

LenkaN píše:Mám vyzkoušené, že pokud se pod víčko šroubovací dózy dají noviny tak už se tam ty mrchy nedostanou ;)

Jako noviny přes hrdlo a zašroubovat :?:
Taky s nima bojuji a už dlouho, taky dávám různé lepící desky a pyramidy. A taky jsem zjistila, že ty potvory z jara lítají do kuchyně oknem . Zrovana včera jsem vyhodila pytlí celozrnné mouky :twisted: . Tak zítra pohledám ve sklepě sklenice , koupím noviny a zkusím.
IvaII

Příspěvekod Hanele » 0, 1. leden, 2013, 11:21 pm

taky bojujeme. chce to důslednost a taky nevěřit ničemu - tak kde všude jsem je našla:
v SOLI!!!,
v papírových svačinových pytlících.
nejčastěji vylezou z nějaké celozrnné mouky, tak když nějakou koupím, přesypávám do dózy (máme zaklapávací z Ikea)...
- hnízdečko pěkně ze spodu šuplíku (mám tři šuplíky nad sebou, ve spodním a nejhornějším potraviny... několikrát jsem šuplíky probrala... no oni leželi nalepení na spodní straně šuplíku, takže teď když se objeví, vytahuju celý šuplík a prohlížím i kolejničky...
Hanele

Příspěvekod LenkaN » 0, 3. leden, 2013, 6:44 pm

IvaII píše:
LenkaN píše:Mám vyzkoušené, že pokud se pod víčko šroubovací dózy dají noviny tak už se tam ty mrchy nedostanou ;)

Taky s nima bojuji a už dlouho, taky dávám různé lepící desky a pyramidy. A taky jsem zjistila, že ty potvory z jara lítají do kuchyně oknem . Zrovana včera jsem vyhodila pytlí celozrnné mouky :twisted: . Tak zítra pohledám ve sklepě sklenice , koupím noviny a zkusím.

jj přesně tak :-)
LenkaN

Příspěvekod Jindris » 0, 4. leden, 2013, 1:11 am

IvaII píše:

Je to jasné, ty potvory si nosíme domů z obchodu :mrgreen: , zvlášť se zbožím, které třeba lidi moc nekupují a nemá ve velkoobchodě větší obrat. Bohužel, když se to pak doma zanedbá, :o moli se zavrtají i do skořápek vlašských ořechů a jeden se nestačí divit, kde se porád berou. Ty noviny jsou výborný nápad, :D to jsem ještě neslyšela. V létě je ale lepší :good: natrhat si třeba na výletě někde u cesty kvetoucí "Vratič obecný" (Tanacetum vulgare) - viz wikipedie. Čerstvý i usušený zabrání molům i jiným potvorám nastěhovat se do k nám domů - zaručeně! :D , a ještě pach té kopretiny bez okvětních plátků donutí zbylé, dobře ukryté, potvory nás nadobro opustit! :laughingneqw:
Jindris

Příspěvekod Akrasia » 0, 4. leden, 2013, 1:26 am

To je pěkný tip. A co dělá pach z vratiče s lidmi? Ona je to kopretina a ty normálně ve váze šíleně smrděj - tak aby se mi DH neodstěhoval ruku v ruce s moly :?
Big Bad Procrastinator
Akrasia

Příspěvekod Jindris » 0, 7. leden, 2013, 12:13 am

Akrasia píše:To je pěkný tip. A co dělá pach z vratiče s lidmi? Ona je to kopretina a ty normálně ve váze šíleně smrděj - tak aby se mi DH neodstěhoval ruku v ruce s moly :?

Normální kopretiny ;) znám a vím, že když si z nich natrhám kytici, tak mi pak od nich pak smrdí ruce . Ve váze jsou pak cítit jen velmi slabě a pach z vaření v kuchyni je rychle přehluší, zrovna tak jako cigaretový kouř :mrgreen: a jiné podobné domácí smrady. Zřejmě ale citlivějším povahám by ten pach mohl vadit ve skříni se šatstvem, kam vratič já ukládám :o usušený a zabalený v papíru. Tam by se asi líp hodily pytlíčky s levandulí, :cool: jak uvedla jedna naše kamarádka v příspěvku přede mnou. Jinak ale sušený vratič smrdí jen mrňavým hmyzím potvůrkám, :scratch_ones_head: které nám dokáží občas hodně znepříjemnit život.
To mi připomnělo jeden známý animovaný film: "K princeznám se nečuchá" :laughingneqw:
Jindris

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 7. leden, 2013, 9:55 am

Ahoj,stačí bobkový list,vyzkoušela jsem a funguje.Zdena
ZdenaŠ

PředchozíDalší

Zpět na Tipy do kuchyně