Jak se zbavit molů?

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Re: Jak se zbavit molů?

Příspěvekod dendula01 » 0, 5. únor, 2013, 6:57 pm

já mám odzkoušený tabák v plytké misce. funguje to u šat ale i potravin.
dendula01

Re: Jak se zbavit molů?

Příspěvekod MajkaSt » 0, 3. červenec, 2013, 9:04 pm

Jindris píše: moli se zavrtají i do skořápek vlašských ořechů a jeden se nestačí divit, kde se porád berou. Ty noviny jsou výborný nápad, :D to jsem ještě neslyšela. V létě je ale lepší :good: natrhat si třeba na výletě někde u cesty kvetoucí "Vratič obecný" (Tanacetum vulgare) - viz wikipedie. Čerstvý i usušený zabrání molům i jiným potvorám nastěhovat se do k nám domů - zaručeně! :D , a ještě pach té kopretiny bez okvětních plátků donutí zbylé, dobře ukryté, potvory nás nadobro opustit! :laughingneqw:

Jo na ořechy opravdu bacha. Stačil jeden malý dáreK - sáček ořechů na vánoce- a hrůza hrůzoucí. :dash1: Vratič jsme taky zkoušela, asi po ročním boji(ty potvory se totiž můžou líhnout klidně až po roce), kdy se mi zase vyskytli. A opravdu jsou pryč. :scratch_ones_head: Jsem alergik, takže při sušení jsem moc nadšená nebyla, ale teď už je to v pohodě. Tento rok jdu zase natrhat a sušit. Jak se daj do pytlíčku, už tak nevoní :-)
MajkaSt

Předchozí

Zpět na Tipy do kuchyně