Osvědčený přípravek na vyleštění nerezu v kuchyni

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Osvědčený přípravek na vyleštění nerezu v kuchyni

Příspěvekod veryska » 0, 16. červen, 2014, 9:08 am

Dobrý den všem :-)
toto téma zakládám důvodu, že neustále hledám něco, co by mi pomohlo vyleštit a nějak udržet nerez v kuchyni (myslím viditelná místa na mikrovlnce, troubě, myčce, lednici, chlebníku atd.). Koupila jsem Cif na nerez, pak Larrin pastu, ale po všem mi tam zůstávají hrozné šmouhy, takže chodím a 2x denně leštím a pořád jsou tam šmouhy (navíc mi přijde, že z toho začínám mít obsesi). Co se osvědčilo Vám?

To samé mám se zrcadly - máme doma dvě velká zrcadla a používám Savo na okna nebo Clin, ale oba přípravky dělají šmouhy.
veryska

Re: Osvědčený přípravek na vyleštění nerezu v kuchyni

Příspěvekod rafej » 0, 16. červen, 2014, 3:39 pm

Já mám s nerezem zkušenost takovou, že většina čističů a leštičů je určená:
- buď na dřez - odmaštění a odstranění skvr od kamene a mýdla
- nebo na čištění sporáku a digestoře, kde se musí likvidovat připáleniny a mastnota.

Pokud máš nerezové přístroje nebo spotřebiče, které se převážně jen zamakají, tak je skoro lepší použít:
- při větším ušpinění jen saponát a pak otřít čistou vodou a švédskou utěrkou do sucha,
- nebo přípravek na čištění skel a vyleštit

Na sklo jsem zkoušela:
- Clin - je dobrý na hodně mastná/špinavá okna, ale musí se opláchnout čistou vodou
- Pronto univerzál (modrý) - dobře čistí (i připečený prach na TV), ale sklo nebo lesklé plochy většinou po aplikaci ještě setřu čistou vodou
- Frosch spiritus čistič skel - funguje dobře a nezanechává šmouhy, ten teď používám nejvíc
- starý dobrý Iron - funguje dobře a nedělá šmouhy, ale nezvládne větší špínu
rafej

Příspěvekod Stefinka » 0, 17. červen, 2014, 11:29 am

Taky jsem tuhle chodila a pořád otírala mikrovlnku, máme jí zepředu právě stříbrnou, nevím jestli je to zrovna nerez nebo jiný materiál, ale chová se to tak, právě jsou tam ty otisky prstů všude, takže fakt vyleštit suchou utěrkou nebo jsem to jak je psáno výše vzala sprejem na okna a vytřela do sucha, pomohlo to... jinak tu krom dřezu nic nerezového asi nemám....
Stefinka

Příspěvekod veryska » 0, 17. červen, 2014, 12:41 pm

Děkuji všem za rady. Na nerez jsem zkoušela už speciální přípravky na nerez, jen vodu, okenu, jen hadru....ale po všem tam mám šmouhy. Buď to beru hubkou (jako na nádobí) a pak dosucha vytřu mikroutěrkou nebo to přímo rozleštím na té utěrce za sucha. Jenže, když to utírám, tak v první chvilce to vypadá báječně, ale po zaschnutí je to příšerné....takže leštím a leštím a stále nemám vyleštěno.
A to sklo na mikrovlnce a troubě jsem leštila clinem a myslela jsem, že se zblázním...takové čmouhy jsem snad ani neviděla. Četla jsem tolik doporučení na clin, tak to nechápu a říkám si, jestli jsem třeba tak pitomá, že ani skla neumím vyčistit nebo ten clin stojí za prd.

Ze zoufalství jsem ještě koupila za 300 Kč gel na nerez od Miele, což by mě snad mohlo zachránit a taky dle rady Frosch spiritus :-)
veryska

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 17. červen, 2014, 4:12 pm

návod je tady
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Hanele » 0, 25. červen, 2014, 10:35 am

používám pomerančový olej - stačí troška do vody, popř. na vrstvy kamene i přímo, nechat chviku působit, jinak jen přeleštit, bez šmouh a krásně voní.. Jde použít i na dřevo a jiný nábytek...
Hanele

Příspěvekod jane » 0, 25. červen, 2014, 1:35 pm

Hanele...kde se prodavá ten pomerancovy olej? A kolik stojí?
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Hanele » 0, 26. červen, 2014, 9:26 pm

kupuju Sanitol od Hádka, litr cca za 500,- ale vydrží to dlouho, čistím s tím prakticky cokoliv (dá se i na okna, dřevěný nábytek, podlahy..), stačí ale opravdu malinko - víčko na kýbl ;)
Hanele

Zpět na Tipy do kuchyně