Jaké nádobí vám vydrželo nejdéle?

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Re: Jaké nádobí vám vydrželo nejdéle?

Příspěvekod RomanaK » 0, 3. březen, 2014, 8:49 pm

Jé Lenii, ano formičky mi taky zrezly, a pravda varné sklo prasklo, měla jsem konvici a i konvici na čaj...tu s tím sypátkem ....
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod atevi » 0, 8. březen, 2014, 9:48 pm

Od Tescomy bych si už nic nekoupila. Jedině nerezový lis na česnek drží jako nový už 7 let. Jinak pokaždé zklamání za hodně peněz.
atevi

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 9. březen, 2014, 12:25 am

Jsem s hrnci od Tescomy spokojená. Ale pravda je, že jsem měla předtím smaltované hrnce - za deset let otřískané a rezavějící - a to je dobré pak všechno. Ty z Tescomy mám už asi třetí rok. Ale mám teď z Tescomy novou slánku - děs. Sůl se sype hlavně do toho závitu. Tak slánku položíte na stůl a kolem se sype sůl - kouzlo asi nebo co.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zdrala » 0, 9. březen, 2014, 4:02 pm

Nedam dopustit na panev z Ikea. Bez akce stoji asi 79 kc, ja ji mam z akce za 29,- ted po 5 letech uz mam koupenou dalsi, tahle prvni zacina byt uz jeta, ale vydrzela i studentske spulubydleni. Kupovala jsem ji s tim, ze na pul roku dobra a vydrzela toho uz tolik.
Zdrala

Příspěvekod jane » 0, 9. březen, 2014, 6:29 pm

Zdralo...ja jsem tu panev mela taky, ale davala jsem ji do mycky a časem se zacala loupat. Ty ji umyvas ručně?
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod treperenda » 0, 9. březen, 2014, 7:47 pm

Já už na ty levné pánve z Ikea kašlu. Za dvanáct let manželství jsem jich už měla aspoň sedm. Za to bych už mohla mít jednu kvalitní pánvičku nadoživotí. O eko dopadu ani nemluvě. Teď nám dojíždí ta poslední a až budou nějaké peníze navíc, mám vyhlédlou nerezovou - teflonu se vyhýbám - sice za 500, ale předpokládám, že vydrží na spoustu let.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Zdrala » 0, 9. březen, 2014, 8:09 pm

Jo, myju to ruco, mycku nemame. A pry jsou dobre keramicke panve. Kolegyne v praci ji dostala pd tchana a nadavala, ze ji z toho palacinky furt vybihaji, kdyz je chce otocit, jak se vubec neprichytavaly :-D :-D :-D
Zdrala

Příspěvekod treperenda » 0, 9. březen, 2014, 9:54 pm

A naši tcháni ji také mají, byli nadšení a po třičtvrtě roce už je strčená vzadu mezi nepoužívanými hrnci. Já už na t yvynálezy nevěřím. moje mamka má snad 40 let železnou pánvičku. Na palačinky, na pár opečených brambor k večeři, na smažená vajíčka, na topinky, .... už má upadlou rukojeť a manipulace s ní je dosti náročná, ale trh stále ještě nenabízí adekvátní náhradu. nicméně lepší pánev jsem nepotkala. Má silnější dno, po 40-ti letech je stále rovná.
Podobně kvěle funguje nerez pánev z Ikea, ta 365+ . Když j ipřádně rozpálím, taky se tam nic nepřipálí, navíc ze lžičky tuku ještě nikdo neumřel. A když tam něco napeču, což já dělám při své roztržitosti často - např. omáčku na těstoviny, tak to stačí chvilečku odmočit, umyju a je jak nová. Máme ji už dobře 4 roky. Spokojenost největší. Jenže ji mají jen tu velkou a já bych ještě potřebovala nějakou malou, na ty palačinky.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Filomena » 0, 10. březen, 2014, 8:57 am

Já teď odbočím od pánví? - Čím to je, že mi v myčce časem šedne sklo? Tabletami nebo sklem?
Filomena

Příspěvekod Aliba » 0, 10. březen, 2014, 9:40 am

Nádobí mám nerez asi 16 let, jednu malou sadu jsem dostla od dědy a druhou taky od něj - no nějaký takový to nádobí z převáděček - zepter to není.
S pánví jsem to z té sady nikdy neuměla, takže jsme měli různé a nejdýl vydržela Tescoma asi 7 let. Teď mám pár kousků keramického nádobí a jsem unešená a klidně si po uvaření přendám a umeju a jedu v tom hned další. Nic se nepřichytává, nemusím guláš hlídat, že se hned připálí, jak se dusí na tuk. Mytí je jen opláchnutí, nebo lehké otření, nic nemusím drhnout - špenát, vajíčka. Ovšem to mám krátce, takže kdo ví, jak budou vypadat za pár let.
A musím se přidat k železným pánvičkám - ty jsou nepřekonatelné, ještě mamka má litinové nádobí a to je taky parádní, jen šíleně těžký. Mamka ho má opravdu hodně let a je furt, jak nové.
Bez železné pánvičky na čundr, nebo bitvu jsem nejela - je to bezva zbraň a i se na tom super vaří i na ohni.
Aliba

PředchozíDalší

Zpět na Tipy do kuchyně