Toastovač či sendvičovač?

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Toastovač či sendvičovač?

Příspěvekod Martina » 0, 15. leden, 2014, 6:03 pm

Dosluhuje nám toastovač, i když dle různých popisů nevím, jestli to není sendvičovač. :-)
Ale jde o to v něm zapéct 2 plátky toastového chleba uvnitř se šunkou, sýrem....
Líbí se mi výrobek od Ety. Ten má ale formu na 4 trojúhelníky. Doteď jsme měli čtverce... Prosím o radu, pokud někdo máte zkušenosti, jestli jsou trojúhelníky také v pohodě.... Předpokládám, že na trojúhelníky 1 plátek toastovéo chleba rozpůlím a tyto 2 půlky dám na sebe. Nevytéká ale tím pádem třeba sýr ven? Přece jen u čtverce je více místa.... Děkuji.
Martina

Re: Toastovač či sendvičovač?

Příspěvekod treperenda » 0, 15. leden, 2014, 6:08 pm

Martino, měli jsme všechny druhy. Trojúhelníkový je lepší- normálně tam vložíš připravený toust, čtverec a jak to scvakneš,sám rozdělí se uvnitř na trojúhelníky. ¨Ty hrany jsou dost ostré, takžte že se rychle spojí a náplň nevytéká. My jsme milovníci toustovače. Ohříváme v nich i řízky, karbanátky, cokoli smaženého, i opékáme brambory, když se nám nechce kvůli jedné porci matlat pánvičku. Máme ho i místo topinkovače - v tom se toust udělat nedá, jen opéká pečivo - prostě plátek chleba nebo rohlík strčíme do toustovače, že na pečivu zůstanou ty vroubky nás neuráží. 8-)
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Martina » 0, 15. leden, 2014, 6:26 pm

treperenda píše:Martino, měli jsme všechny druhy. Trojúhelníkový je lepší- normálně tam vložíš připravený toust, čtverec a jak to scvakneš,sám rozdělí se uvnitř na trojúhelníky. ¨Ty hrany jsou dost ostré, takžte že se rychle spojí a náplň nevytéká. My jsme milovníci toustovače. Ohříváme v nich i řízky, karbanátky, cokoli smaženého, i opékáme brambory, když se nám nechce kvůli jedné porci matlat pánvičku. Máme ho i místo topinkovače - v tom se toust udělat nedá, jen opéká pečivo - prostě plátek chleba nebo rohlík strčíme do toustovače, že na pečivu zůstanou ty vroubky nás neuráží. 8-)

Ta technika jde ale rychle dopředu.... ono si to samo rozdělí na trojúhelníky :shock: :lol:
Děkuju Trep za radu a tipy. Ještě je možnost kombinace s vaflovačem a grilem. Gril nevím, jestli je výkonný a vafle zatím děti neznají. Ale je to sladké, tak by jim to určitě nevadilo, jen aby to pak nevyžadovali hodně často :D
Martina

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 15. leden, 2014, 9:12 pm

Máme toustovač - sendvičovač s výměnnými plotnami. Na wafle, sendviče a gril. Gril moc nepoužívám. Nejvíc ten sendvičovač. A wafle si občas dáme, jsou moc dobré od paní Brýdové.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Aliba » 0, 15. leden, 2014, 10:04 pm

Martina
Ano technologie jde kupředu - dělaj i s výměnýma plotýnkama, á už to je tu zmíněno.
Jinak toast - toust je opečený chleba a obloha se dává na vrch - ten je z topinkovače, ale i ten zapečený dva chleby a v nich zapečený suroviny - ten se zas dělá v toustovači.
Sandwich - Sendvič je chleba, bageta - u nás prodávaná jako obložená bageta - pečivo.
Vlastníme jen starý čtvercový toustovač.
Topinkovač jsem si užívala, tenkrát na dovče - tam teda měli takový vymakaný stroj, kdy to jelo na pásu pod žhnoucíma spirálama a dole to vypadlo opečený - s čerstvým sýrem a salátem, to bylo něco. Nebo s jejich super sladkou marmeládou - to milovaly dračice a DH :D .
Aliba

Příspěvekod JanaD » 0, 16. leden, 2014, 6:26 am

Martino, za mě hlasuji pro trojúhelníkový toastovač. Jak jsou na tom ty s výměnnými plotnami nevím, ale nějaký kontaktní gril by se mi líbil ;)
JanaD

Příspěvekod garfield » 0, 16. leden, 2014, 7:51 am

Mně Ježíšek nadělil ten s výměnnými plotýnkami a SUPER :good: :good: :good: Kamarádka ho vloni měla s sebou na dovče a děti snídaly celý týden vafle a večeřely tousty :laughingneqw: :laughingneqw: Kámoška zapomněla ty výměnné plotýnky doma a nevěřilky byste, jaký úspěch měly tousty udělané na plotýnkách určených pro vafle :grin: :grin: Prostě kostičkaté toustíky :grin: I ty plotýnky ala gril jsou fajn. Ohřívám v tom řízky a karbanátky... Grilovat jsem zatím nezkoušela, ale rozpálené to bývá hoodně, tak si myslím, že by nebyl problém.
garfield

Příspěvekod martinaaa » 0, 16. leden, 2014, 9:04 am

Ja mam doma waflovac,ze bych v nem vyzkousela oblozend tousty?
martinaaa

Příspěvekod misaK » 0, 17. leden, 2014, 10:49 am

Já mám taky starý toustovač, co dělá tousty čtverce, je pravda, že je v nich víc náplně, ale švagrová si přála od Ježíška taky toustovač a oni se už dělají jen s trojúhelníkama. Zase jsou krásně křupavé ty tousty z nich. A protože byl na ni Ježíšek hodný, dostala ten eta s výměnnými plotnami a je moc spokojená, vafle dělá z těsta palačinkového a tousty plní vším možným. Přemýšlím, že do něj taky investuju, ten nápad vzít ho s sebou na dovolenou je výborný!!!!!
misaK

Příspěvekod Narcisek » 0, 17. leden, 2014, 11:59 am

TAk to jsou dvě odlišné věci. Já mám doma oboje a nesrovnatelně častěji používám toastovač (čistě na jednotlivé plátky chleba). Sendwichovač, na klasické plněné toasty využiju spíš sporadicky. Ale pěkně křupavý toastový chleba...k salátům, na snídani, k polévkám...prostě skoro každý den:-)
Narcisek

Další

Zpět na Tipy do kuchyně