Lednička/mrazák

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Lednička/mrazák

Příspěvekod mint » 0, 4. srpen, 2012, 8:36 pm

Už cca rok fungujeme bez ledničky, ale už bychom si rádi nějakou pořídili... Nechceme to úplně nejlevnější, al dát 40 000 za ledničku taky nejsme blázni... Bude vestavná, kombinovaná s mrazákem s vlastníma dvířkama, cca 180-200 cm, minimálně A+ a rádi bychom samoodmrazovací nejen ledničku, ale i mrazák... s těmito požadavky jsme na ceně těsně pod 20 000...

Pak jsou ještě další funkce, které si nejsem jistá jak moc jsou využitelné... proto se ptám: Máte někdo nulovou zónu/fresh zónu, spec. šuplík na zeleninu se zvýšenou vlhkostí nebo jak se to všelijak jmenuje... a používáte ji? Je to až takový přínos? S podobnýma funkcema už se totiž dostáváme na 30 000 minimálně... Takže nechcem koupit něco co pak nevyužijeme...

A co se týče vestavných ledniček, FAGOR dělá takovou napůl vestavnou, že se jí jen přimontují dveře, ale nejsou třeba boky u skříňky (tudíž člověk nepřijde tak o 5 cm šířky) - máte někdo? jak to vypadá?

Máte zkušenosti s IKEA spotřebiči?
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Re: Lednička/mrazák

Příspěvekod misulina » 0, 21. srpen, 2012, 5:37 pm

Rok bez ledničky? Neumím si představit:-) Já v zimě využívám i zádveří jako lednici..

Máme americkou od Samsungu už několik let a nemohu si ji vynachválit. Neodmrazuju ani lednici ani mrazák. Vejde se mi tam plno věcí.

Okoukni v obchodech, jestli se tam třeba vejde velký pekáč nebo velká lahev.. Také je fajn, když přihrádky ve dveřích také něco pojmou a nejsou spíš na ozdobu.

Nulovou zónu nevím jestli máme, ale máme nějakou cirkulaci vzduchu, že mi tam nic neplesniví, ale spíš seschne:-) A na šuplících jsou nastavitelné průduchy.

Ikea má myslím spotřebiče Whirlpool a Electrolux.
misulina

Příspěvekod treperenda » 0, 21. srpen, 2012, 11:12 pm

My máme varnou desku a troubu z Ikea, to nejlevnjší co tehdy bylo a problém nemáme žádný. No trouba mohla být trochu vymáklejší, ale kdyby jsme mohli něco připlatit, tak mohl být rafinovanější model.
Ledničku máme normální, nic zvláštního. zabudovanou bych asi ani nepořizovala, většina mých "zabudovaných"kamarádek na to nadává a i to prý bere víc elektriky. Moje další lednice bude tak hezká a vzhledná, že ji nebudu chtít schovávat. A určitě bude mít dv kompresory, aby mohla nezávisle na sobě vypínat- např . v zimě bysme lednici ani mít nemuseli, zato mražák nutně. Ta nuová zóna - nejsem si jistá, ale mám pocit že všechny ledničky mají pten prostor pro zeleninu míń chlazený, ne?
Jo a ještě bych se dívala, na materiál, ze kterého jsou police - brát pouze sklo a drát. Ty plastový neustále praskají a nové stojí nemalé peníze.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod mint » 0, 22. srpen, 2012, 12:44 pm

treperenda píše:většina mých "zabudovaných"kamarádek na to nadává a i to prý bere víc elektriky

to máš pravdu, však taky mezi vestavnými se těžko hledá nějaká A++ natož A+++, ale DF to počítal a prý finanční rozdíl mezi A+ a A+++ je tak velký, že se to nezaplatí ani tou sníženou spotřebou... pokud by nám teda nevydržela takových 30 let což si nemyslim... a navíc stejně za 10-20 let bude ta lednice stará a bude na výměnu i když bude stále fungovat... to bude jak dneska s těma 20 let starýma které oproti nevým technologiím žerou tak, že je lepší je vyhodit
a máme tak pidi prostor na kuchyň (cca 2x2 m), tak to nechci mít moc rozbitý tu plochu skříněk ještě ledničkou

a s těma poličkama, my nechceme ani drátěný, jelikož když se tam dá něco drobícího nebo se něco vylije tak je pak zasviněná celá lednice - takto jednou našemu spolubydlovi vytekly v horní poličce nějaký sardinky nebo něco takovýho a to byla teda pak legrace :dash1:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Desire » 0, 30. srpen, 2012, 11:59 pm

Kamarádka má teď novou ledničku a mě tam hrozně zaujal speciální šuplík na sýry a taky místo jedné poličky takový držák na láhve a obří dolní šuplíky na zeleninu, celkově vnitřek perfektně zorganizovaný. Není teda vestavná, ale je moc hezká, jakoby nerezová, značku si bohužel nevzpomenu, ale můžu zjistit.
Já jsem původně taky chtěla do kuchyně vše vestavěné, ale lednice byla vlastně to jediné co už jsme měli a byla taky docela hezká, takže jsme novou nepořizovali, no a když jsem viděla ty ceny, tak mi přišel docela velký rozdíl mezi vestavnými a samostatně stojícími ledničkami.

Ještě pokud řešíš, abys měla co největší pracovní plochu, pak je i možnost vestavěnou lednici mít pod pracovní deskou jako spodní skříňku a mrazák případně třeba vedle, ono se to sice nezdá, ale na prostor uvnitř je to skoro stejné jako 200 cm vysoká lednice s mrazákem dole.
Desire

Příspěvekod kopretina113 » 0, 4. září, 2012, 11:39 am

My se taky chystáme koupit novou ledničku, ale určitou představu zatím nemáme, nicméně je potřeba to řešit, protože nejen, že moc "žere", ale taky dost divně chladí. Skoro jako mražák, je v ní opravdu velká zima. Ovoce mi v ní doslova zmrzlo.
Nejen obaly a kartonové krabice se hodí mít doma.
kopretina113

Příspěvekod Desire » 0, 6. srpen, 2013, 12:41 am

Holky a jak často ledničku a mrazák odmražujete, nebo jak často by se to mělo dělat, nevíte?
Desire

Příspěvekod Jindris » 0, 9. srpen, 2013, 12:29 am

Jak často správně čistit a odmrazovat lednici netuším, co se týče týdenního úklidu, řídím se zdejšími pokyny Lídy.
Ze zkušenosti vím, že je nutné lednici odmrazit vždy, kdy se v ní vytvoří více ledu. :shock: (bohužel se občas stane, že zůstanou nedovřená dvířka mrazáku – což je pro lednici kalamita – nutné co nejdříve zasáhnout.)
Kromě toho gruntuju lednici - včetně odmražení - před obdobím svátků a pod, neb se tím jednak vytvoří více prostoru na čerstvě nakoupené zásoby a vůbec pak prostory působí při otevření přívětivěji :derisive: .
Takže já důkladně čistím lednici cca 4x do roka a to asi tak 14 dnů před vánoci a velikonocemi, před létem možná v půlce června a na konci léta zhruba v půlce září. Častěji jen v nejnutnějších případech, protože je to fakt, jak zde jinde a jindy uváděli jiné pisatelky, :twisted: strašný opruz, než se vše vyndá a odšoupne, vyčistí po rozpuštění ledu, osprchuje atd. atd.
Jindris

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 9. srpen, 2013, 7:38 am

Nám stačí odmrazit jednou za rok, dělám to vždy v zimě, když mrzne, abych mohla dát zásoby na balkon. Vrstva ledu není nijak vysoká, takže nám to fakt stačí.
A teda přiznám se, že nechápu, o jakým sprchování tady píšete. Já vyndám šuplíky, strčím do mrazáku hrnec s horkou vodou a na chvíli ho tam zavřu. Jak už není horká, dám ji znovu vařit a mezitím zkouším, který led už povolil. Tohle opakuju tak 2x - 3x, to už je všechen led uvolněný, mražák vytřu do sucha a hotovo.
betelgeuzz

Příspěvekod JanaD » 0, 9. srpen, 2013, 7:50 am

Noé tady bylo asi myšleno osprchování šuplíků. Já je také vždy umyju ve vaně, osuším a po vytření mrazáku dávám zpět.
JanaD

Další

Zpět na Tipy do kuchyně