Nová linka

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Nová linka

Příspěvekod Pospíchalová » 0, 8. leden, 2012, 2:22 pm

Dobrý den, mám jedem problém.Je to asai měsíc co jsme předělávali kuchyň v paneláku.Vystavění příčky ,odpady atd. Pak jsem zavěsili novou kuchyňskou linku. Asi po 14 dnech jsem zjistila, že ve skříňkách na zadní straně mám plíseň.Nejdřív je to jako bílá masnota a pak to zčerná. Teď jsem vše vystěhovala vystříkala Savem. Nemá někdo podobný problém.
Děkuji
Pospíchalová

Re: Nová linka

Příspěvekod Martina1 » 0, 8. leden, 2012, 6:07 pm

Tak tohle jsme měli taky :( . Já to dávala za vinu celému bytu, byl nově postavený, dodělával se těsně před naším nastěhováním, tak ještě nebyl asi úplně připravený k obývání. Navíc jsme se stěhovali v prosinci. Ale jestli to byla opravdu ta příčina, fakt netuším. Taky jsem několikrát vyndavala nádobí, stříkala Savem a zase skládala zpět. Dlouho mi hrnečky "voněly" zatuchlinou, fuj :( . Po několika měsících to přešlo, stějně jsem ale ještě na dvířka nalepila takové umělé podložky, aby tam mohlo trochu vzduchu. A objevilo se to jen na jedné stěně, taky divný.
Jen dej pozor na panty. Jak jsem vše stříkala Savem, tak mi zrezly.
Martina1

Příspěvekod HanaK » 0, 8. leden, 2012, 11:22 pm

asi ještě nevyschla vlhkost z nově postavených zdí, nezbývá než větrat. Možná zkus nějaký ten odvhčovač, pokud teda existuje dostatečně malý.
HanaK

Příspěvekod grafi » 0, 9. leden, 2012, 9:16 pm

Bydlíme od března v nově zrekonstruovaném domě a máme stejný problém. Je to nedostatečně vyschlou omítkou na zdi, která kvůli skříňkám nedýchá. Plíseň jsme odstranili. Momentálně mám všechna dvířka pootevřená, aby to dýchalo a na noc zapínám vysoušeč vzduchu (máme elektrický). Uvítám ale každou radu, jak problém definotivně vyřešit.
Obrázek
Obrázek
grafi

Zpět na Tipy do kuchyně