Myčka

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Myčka

Příspěvekod Sel » 0, 12. prosinec, 2011, 3:12 pm

tak už podruhé zakládám téma - myčka. Jak už jsem psala v drbárně, rozhodla jsem se pořídit myčku. Ale je jich tolik a každá toho umí spoustu, tak jak si vybrat že? Jaké programy nejvíc využíváte, na co si mám dát pozor, co je super a co nepotřebuji, prostě Vaše zkušenosti a rady. Děkuji.
Sel

Re: Myčka

Příspěvekod Katty » 0, 12. prosinec, 2011, 8:31 pm

Za dva měsíce to bude dva roky, co ji mám a používám. Stále jsem nadšená. Nejvíc myju na krátký program cca 40 minut. Pokd nemám plnou, tak použiji 15-ti minutový program na opláchnutí, aby nádobí nenaschlo a druhý den doplním a umyji. Na hodně zašpiněné nádobí používám bio program s přidaným tlakem vody (tlačítko zvlášť). Toť asi vše
Katty

Příspěvekod Lída » 0, 13. prosinec, 2011, 9:08 am

ahoj, víceméně používám jen jeden program - na 50 stupňů, trvá necelou hodinu a půl.
hrozně jsem chtěla zásuvku na příbory, nakonec jsem ji vyhodila. rovnat špinavé příbory do zásuvky a házet je do košíku je dost rozdíl :lol:

v září vyšel test myček v Dtestu. Pošlou ti výtisk, když jim zavoláš. Je tam i průvodce, jak vybírat.
Lída
Site Admin

Příspěvekod virginia » 0, 13. prosinec, 2011, 10:41 am

Psala jsem už do drbárny, tak to zkopíruju:

Sel - co se týká myčky - velice oceňuji, že má nahoře šuplík na příbory, srovnají se tam příbory, ale i nože, vařečky, menší naběračky, stěrky atp. . Navíc mám volný spodní koš. Z programů - využívám dva, jeden na 55° - hodinový, na běžné nádobí, druhý na 75° - dvouhodinový - když je zaschlé, za víc dní, nebo prostě jen hodně zašpiněné hrnce, ale ten využiju tak 2x měsíčně. Myjem min. 1x denně, tak stačí ten hodinový. Nic víc v myčce já osobně nepotřebuji.

Takže naprosto odlišná zkušenost, oproti Lídě, mně ta zásuvka max vyhovuje, navíc, pokud mám vlevo lžičky, potom lžíce, vidličky, nože, tak při uklízení vezmu najednou věci jednoho druhu a odpadá přebírání. Bych to viděla s tím časem tak nastejno. ;) Každej je jinej. Já prostě chci mít volné oba koše na hromady našeho nádobí.
Ale v podstatě - ať je myčky s košem nebo zásuvkou, to hlavní je, že myje SAMA!!!! Když mi v létě vyhořela zásuvka a já dva dny myla v ruce, to jsem si teprve uvědomila, co je to za poklad. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Zpět na Tipy do kuchyně