Dřevěná pracovní deska

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Re: Dřevěná pracovní deska

Příspěvekod Andrea » 0, 24. září, 2012, 9:29 am

Já jen po roce přidávám zkušenost s dřevěnou pracovní deskou. Máme z IKEA a je fantastická, jsem moc ráda že jsem se pro ni rozhodla i když ostatní mě od toho odrazovali. Natřu ji občas olejem (no už od jara jsem nenatírala :blush2: ) a skvěle se udržuje, žádné fleky mapy ani zářezy. Mám na kuchyňské desce ma různých místech stabilně položená dvě velká prkna z IKEA ve stejném designu jako deska, na jednom dělám věci jako porcování králíka atd. (Které jsem na staré lince dělala přímo na ní), na druhém prkně krájím pečivo a drobné věci k snídani. Má to druhotný efekt ten, že nemám po rodině čurbes po snídani po celé lince ale jen vyklepu prkno. Deska je krásná na pohled i na omak, miluju ji :mrgreen:
Viděla jsem někde na návštěvě dřevěnou desku nalakovanou a bohužel bych to určitě nedoporučila, úplně se tím zabilo to dřevo, to už za mě radši lamino než nalakovat dřevo.
Andrea

Příspěvekod treperenda » 0, 24. září, 2012, 5:25 pm

Jejda, tak to jsi mi Andreo udělala velikánskou radost. My se chystáme právě pokládat v kuchyni podlahu - dřevěná prkna a náš truhlář je zásadně proti laku a doporučuje jen olej. Docela mu věříme, ale přeci jen mám trochu strach, jak ta podlaha bude po čase používání vypadat. Na durhou stranu bude spojená s obývákem/jídelnou, takže kachle nechci, lino taky ne, plovoučku umělou už vůbec ne, tak zbává jen dřevo. Takže děkuju za ujištění a už se moooc těším! :give_rose:

Hani, ještě mě napadá, jestli jste nepoužili nesprávný olej, nebo jestli deska nebyla málo napuštěná. Ono se to ze začátku musí fakt hodněkrát opakovat. A logicky, když je něco mastný, tak to nepustí žádnou vodu ani nic jinýho.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Andrea » 0, 25. září, 2012, 7:37 am

Treperendo: závidím dřevěnou podlahu, taky doufám že se jí někdy dočkám v celém kuchyňoobýváku. Na dřevo určitě olej nebo vosk, lak fakt ne, máte rozumného truhláře :-) Držím palce ať se to povede a hoď sem pak nějakou fotku ať můžu óóchat :-)
Andrea

Příspěvekod Alois Koutný » 0, 3. duben, 2015, 10:25 am

Samozřejmě dost záleží na materiálu a aktuálním stavu desky. Já na ošetření svého mahagonového dřeva využívám teakový olej http://www.etc-shop.cz/www-etc-shop-cz/eshop/6-1-POLIBOY/28-2-Pece-o-zahradni-nabytek/5/39-Poliboy-Teakovy-. A funguje mi to, naposled jsem jej nanášel cca před 4mi lety a doteď je stůl v perfektním stavu, jednoduše se z něj stírá prach a udržuje si vzhled plný novoty.
Alois Koutný

Příspěvekod treperenda » 0, 6. duben, 2015, 7:47 pm

Tak naše podlaha po třech letech vzhled novoty už dávno nemá, ale volby nelitujeme, je ze srmkového dřeva, takže měkká a s velmi rychle vznikající patinou :mrgreen: , ale pořád se nám líbí a nepřestala nás bavit. jen nám vadí, že vrže. Ovšem to je závada, kterou nezpůssobuje volba nátěru.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Dianka » 0, 15. říjen, 2017, 8:27 pm

všetko čo potrebuješ nájdeš tu https://www.kuponyzdarma.sk/temponabytok-sk/ ja sama so msi tu kupovala vacsinu veci do domacnosti
Dianka

Předchozí

Zpět na Tipy do kuchyně