Bosch na marmelády

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Bosch na marmelády

Příspěvekod Katty » 0, 10. květen, 2011, 11:56 am

Ahoj,
nemá náhodou některá z vás tento nástavec na pasírování ovoce?

http://www.bosch-home.com/cz/MUZ4FV1.html

Zajímalo by mě, jestli se na tom dá zpracovat rybíz na marmeládu jako u ruční mašinky na maso s nástavcem na zpracování rybízu. Děkuji Katka
Katty

Re: Bosch na marmelády

Příspěvekod Jindris » 0, 26. září, 2012, 1:31 am

Katty,
zrovna jsem si všimla tvého dotazu na nástavec na pasírování ovoce Bosch. Možná už přicházím s odpovědí -ano- pozdě, ale jsem ráda, že můžu odpovědět kladně: pomocí tohoto nástavce na pasírování ovoce Bosch se dá zpracovat rybíz na marmeládu jako u ruční mašinky na maso s nástavcem na zpracování rybízu. Je to, zdá se, ten samý systém :mrgreen: .
Mletí rybízu (musela jsem předem kuličky otrhat tak ze 3/4 ze střepin) jde skoro samo, :lol: žádná dřina, měl se odděluje od tuhého odpadu jako u mlýnku na maso. Bohužel se síto nástavce - vlastně celý nástavec od nejužšího místa, nevím proč zrovna mně, rychle ucpává asi vytvořeným rosolem i tuhým odpadem :o , takže po vylisování asi 1kg měli musím činnost přerušit a celý mlýnek včetně nástavce pečlivě vyčistit a umýt. Letos bylo rybízu málo, tak to zas nebyl tak velký problém vše vylisovat asi nadvakrát. Ale v minulých sezónách, když jsme měli rybízu třeba 5kg najednou, to byl docela velký opruz. Bohužel ke starému ručnímu mlýnku s lisem na ovoce už nemám sítko, nedá se jako spousta jiných užitečných věcí už nikde koupit, takže mi nic jiného, než používat robot od Bosche s tímto nástavcem, nezbývá. Pozn.: loni jsem zkusila lisovat měl i z ostružin, šlo to, :blush2: ale byl tu ten samý problém s rychlým ucpáním lisu.
Jindris

Příspěvekod Katty » 0, 26. září, 2012, 7:39 pm

Díky, zatím jsem stále nekoupila. Letos bylo málo, tak se to zvládlo v pohodě, ale na příští sezónu už pořídím.
K
Katty

Příspěvekod HanaK » 0, 7. říjen, 2012, 8:06 am

ruční mlýnek na rybíz jsem pecičkama z malin ucpala tak, že jsem to musela dloubat vývrtkou :roll:
HanaK

Příspěvekod miciqx » 0, 10. říjen, 2012, 3:30 pm

holky já teď nelisuju, ale pamatuju, že když jsem byla malá a mamina dělala z rybízu rosol a tak, tak že se rozčilovala, že se jí ten robot bzy ucpává a pak jí někdo poradil, že se to má lisovat aj s celou tou šťopkou a bylo po problému, zanášet se to přestalo
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Sel » 0, 10. říjen, 2012, 3:46 pm

doma jsme měli ruční lis - mlýnek - a k ovoci jsme přidávali i listy.
Sel

Zpět na Tipy do kuchyně