jak udržet pořádek v předsíni?

jak udržet pořádek v předsíni?

Příspěvekod cvrkca » 0, 17. leden, 2010, 3:18 pm

přestěhovali jsme se do rodinného domečku a řeším čistotu v předsíni. Nešlo nám v ní udělat podlahové topení, takže po každém našem příchodu domů, bojuji s kalužemi vody. Před vchodem máme velkou rohožku u které se očistíme z největší nečistoty, ale za dveře si stejně doneseme ještě hodně nepořádku. Co s tím? Jak to řešíte vy? Přemýšlela jsem o zátěžovém koberci, ale bojím se, že mi bude pod ním stát voda? Nebo nějaké odkapávače na boty? Opravdu si nevím rady. díky za nápady a vaše tipy.
cvrkca

Re: jak udržet pořádek v předsíni?

Příspěvekod Radkakr » 0, 17. leden, 2010, 3:36 pm

Ahoj, v předsíni mám 2 malé koberečky umístěné tak, abych příchozí na ně rovnou postavila :lol: , ty pravidelně házím do pračky , specialně na podzim a teď v zimě častěji. Když nás jde kopa najednou a uhlídat to nejde, prostě tam potom vlítnu s mopem(když mi děti dovolí :D ) a tu vodu setřu, je to chvilka, rychle to uschne a při odchodu sucho a čisto. Nad odkapávačem na boty jsem taky přemýšlela, ale asi bych byla jediná kdo ho použije a navíc by mi zabíral místo - předsíň není moc velká takže jsem to zavrhla. Ale upřímně se taky těším na léto kdy tohle odpadá.
Radkakr

Příspěvekod cvrkca » 0, 18. leden, 2010, 11:00 pm

děkuji moc za tvůj názor. Dneska jsem nevydržela a koupila odkapávač. Né moc velký, aby nepřekážel, ale zase aby se na něj pár botek vešlo. zatím dobrý, manžel si tam boty dává-pochopil :D a dětem je tam zatím dávám já-je jim rok a 2roky.takže uvidíme, jak to bude dál.Koberečky-prací-mám taky v plánu, myslím, že nic lepšího svět ještě nenašel. Díky moc s pěkný ,,suchý" den.
cvrkca

Příspěvekod Hanele » 0, 18. leden, 2010, 11:06 pm

taky máme dva tmavé tkané koberečky - jeden u dveří na boty a druhý za rožkem na kočárek nebo sáňky... zachytí i spoustu písku, co by se jinak roznášelo dál...
Hanele

Příspěvekod kikina » 0, 19. leden, 2010, 1:55 pm

ahojky, tak my jsme tento problém po 3 letech vyřešili kouskem zátěžového koberce. Ze spodu je pogumovaný, takže rozhodně pod ním nestojí voda. Bydlíme v bytě, takže i v té předsíňce máme docela teplo a tak je to za chvilku suché (před vchodem na chodbě máme taky koberec, takže dovnitř nejdeme s botami oblepenými sněhem). Máma má doba stejný a protože ho není kilometr, tak ho pak jen opře do vany a osprchuje/umyje a nechá okapat, a pak vyschnout (dělá to zjara, takže ho např. hodí ven na dvorek, či na balkon).
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod JanaR » 0, 19. leden, 2010, 9:25 pm

V předsíni nemáme koberec, jenom pvc na podlaze. Předsíň je tak vystrčená od ostatního bytu, že se do ní při běžném provozu domácnosti nechodí. Takže v botech do předsíně, nechám boty podlaze.. louže, písek, kamínky a bahno,co nám z bot stečou, každý večer setřu mopem.
V původním bytě jsem měla předsíň jako součást domácnosti a tam jsem měla okapávač na boty.
JanaR

Příspěvekod cvrkca » 0, 20. leden, 2010, 1:49 pm

holky, moc vám děkuji za vaše názory, je prima, že tenhle portál existuje a že je možnost to s někým probrat. Díky.
cvrkca

Příspěvekod emily » 0, 25. září, 2010, 9:13 pm

Můj tip je asi jenom pro ty, kdo předsíň teprve staví nebo přestavují, ale koupili jsme byt, která má předsíň ve dvou úrovních. Pod schodkem jsou venkovní boty, na schodku bačkory. Koho přistihnu, že vstoupil ve venkovních botách na schodek nebo dokonce dál do bytu, má problém.
emily

Příspěvekod Aliba » 0, 12. červen, 2011, 10:29 am

Udex
Jdi si s nevyžádanou reklamou někam jinam.
Aliba

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 12. srpen, 2013, 8:02 am

Máme zátěžový koberec a je to fajn. Předsíň máme průchozí a tak by se špína roznesla dál. Takhle zůstane v záhybech koberce a vyluxujeme.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Zpět na Tipy pro domácnost