mravenci v kuchyni

mravenci v kuchyni

Příspěvekod evva » 0, 9. červenec, 2009, 8:28 pm

Tak se nám stalo letos poprvé, že máme mravence v kuchyni, vůbec nevím, odkud se vzali (asi zvenku :lol: ), tak bych prosila o radu, co mám na ně použít, když mám doma malé dítě, tak aby to nebylo jedovaté.
Děkuji za rady.
Eva
evva

Re: mravenci v kuchyni

Příspěvekod kikina » 0, 9. červenec, 2009, 8:36 pm

Když jsem byla ještě na intru, tak jsme je vystříkali lakem na vlasy - ale celou tu cestičku. Kamarádka koupila normálně v hobby marketu přípravek, po jednom použití měli být pryč... jenže v návodu je napsáno, že nefunguje na "faraony" a ona je nepoznala. Byli to oni ;) Koupila tedy přípravek na faraony a opravdu po jednom použití byli pryč. Kamoška zase schválně udělala "loužičku" šťávy, abych jich tam co nejvíce nalezlo... pak viděla celou jejich cestu a šla po nich rovněž nějakým přípravkem z hobby marketu.... Bylo to pak již ok. Takže hodně zdaru (jo a jak se poznají faraoni vážně nevím :) )
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod kikina » 0, 9. červenec, 2009, 8:38 pm

... a ještě poznámka: Mravenci jsou neřádi a pochybuju, že přípravek, který by nekontaminoval případně děti by byl na ně funkční. Zkrátka pokud chceš mít od mravenců klid, tak budeš muset dát dětičky do karantény...
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod Slávinka » 0, 4. červenec, 2012, 10:20 pm

Uááá, tak i my máme mravence!!! :beg: Teda mravenčátka. Jsou to malinkatí mravenci. Nejprve jsem jich jen pár zahlídla na chodbě v patře (proboha, proč nepřijdou nejprve do přízemí???) a dnes jsem je objevila už i dole v chodbě. Nechápu, proč jsou v chodbě, když v kuchyni a obýváku je víc jídla, ale doufám, že než na to přijdou, tak já je zlikviduju :blink: Doma samozřejmě žádný profi přípravek nemám, páč jsme s mravencema dosud nebydleli, tak jsem hledala na netu a našla radu, že jim vadí prdopeč s mátou. Před chvílí jsem vylítla na zahrádku, natrhala mátu, na čerstvě vysátou chodbu rozsypala prdopeč, natrhala lístky máty a budu čekat, co že to s klukama udělá. Kdyby někdo měl jinou, osvědčenou zkušenost, jak na ty NEdomácí zvířata, tak sem s ní. Já pak dám vědět, jak zabírá metoda prdopeč+máta.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod treperenda » 0, 5. červenec, 2012, 12:47 am

Slávinko, až zítra vysaješ prdopeč z koberce, protože zjistíš, že mravencům sice vadí, ale nebrání jím uděla ti cestu hned vedle toho prášku, vysbíráš mátu - ze stejného důvodu, tak bud běž pro biolit, nebo se nad mravence povznes - oni za pár dní odejdou sami.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Kairo » 0, 5. červenec, 2012, 9:08 am

Taky pouzivam Biolit. Bydlim u lesa tak se mi pravidelne do baraku tahnou, ale ted po trech letech pouzivani Biolitu jich uz moc nechodi ted spis jen nejaky k nam zabloudi. Zato pavouku mame pozehnane
Kairo

Příspěvekod miciqx » 0, 5. červenec, 2012, 10:02 am

slávi našim lezli oknem do kuchyně , tak jsem jim do cestičky postavila ten domeček - tuším je od biolitu, taková malá kulatá zelená plechovka - a bylo po problému - je to v rohu kuchyňskýho okna kde měli dálnici, ničemu to nevadí, kočky ani pes si toho nevšímá a já mravence u dlouho nezahlídla..

holky zato na zahradě je to samý mraveniště.. nevíte co s tim? .. jo, slávi..mraveniště je taky tak půl metru od máty...
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Slávinka » 0, 5. červenec, 2012, 6:58 pm

Tak definitivní řešení mravenčí otázky máta s prdopečem nebude, ale je vidět, že tuhle kombinaci opravdu rádi nemají. Pár mravenců tam ráno ještě šmejdilo, i když, jak píše Trep, chodili mimo prdopeč, ale zbylo jich opravdu jen pár posledních odvážlivců a ty cestou přes chodbu já vždycky fyzicky zlikviduju. Po dnešním vysátí dlažby (koberec máme naštěstí jen v obýváku pod stolem), se ji chystám ještě umýt octem, to mravenci prý taky nemají rádi. No a jak pojedu do obchodu, tak koupím ten Biolit. Pro jistotu :mrgreen: Jakmile totiž zjistí, jaký drobkový ráj máme díky dětem v kuchyni a obýváku, tak se obávám, Trep, že sami opravdu neodejdou :lol:
Miciqx, jak na mravence venku neporadím. Nějaký na zahradě máme taky, ale tam je nechávám žít. Jinak dík za rady.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Zpět na Tipy pro domácnost