Péče o septik

Péče o septik

Příspěvekod Dajana » 0, 4. leden, 2009, 9:08 pm

Ahoj, také mám dotaz ;-) doufám že patří sem, nenapadá mě kam jinam bych ho dala. Inspirovali jste mě s tou štětkou na záchod (ale ta je tedy jinde - v denních tipech) ;-)

Zajímalo by mě, jak se staráte o septik (tedy vy baráčníci a baráčnice)? Jak často ho necháváte vyvážet nebo ho čistíte? Jak se vůbec septik čistí? Používáte tam takové ty enzymy, co se dají koupit v obchodě? Funguje to? Moc díky za rady, budeme to muset taky nějak pořešit, přijde mi že nám ty smrádky táhnou nahoru do patra domu (je to možné?) protože je septik plný. Manželovi se do toho moc nechce, takže asi zkusíme zavolat lejnosrky ;-) :lol: a též by mě tedy zajímalo, kolik stojí nechat si septik vyčistit firmou nebo vyvézt? Díky díky za všechny rady!
Dajana

Re: Péče o septik

Příspěvekod Jarmila » 0, 5. leden, 2009, 12:01 am

Ahoj,
nemám zkušenost z první ruky, to mě teprve čeká :D , ale ze zkušeností kamarádky, která touto akcí prošla letos v létě doporučuju při sjednávání odvozu přesně domluvit, jak je septik přístupný. Ta moje kámoška bydlí ve starším vesnickém domečku s uzavřeným dvorem a protože byl problém s výškou vrat (lejnocuc neprojel asi o 5(!)cm :( ) , museli přijet podruhé, protože potřebovali o tři metry delší hadici, kterou s sebou prý normálně nevozí, jen na předchozí upozornění :roll: . Samozřejmě se ty dvě cesty promítly potom do ceny, nakonec se nějak dohodli, ale kámoška je rozhodnutá od teď používat enzymy a vývoz septiku již nikdy neabsolvovat...
J.
Jarmila

Příspěvekod Dajana » 0, 5. leden, 2009, 2:35 pm

Jarmilo moc děkuji za zkušenost :-)
my máme septik přístupný dobře (naštěstí), akorát s těmi enzymy - na té krabičce píšou, že pokud to používáš, tak nesmíš zároveň používat třeba bělící prostředky, chlor atd (čili ani savo na záchod), což mě dost odrazuje. To bych potom musela zakoupit eko čistící prostředky na záchod (které asi tak dobře nemyjí, nevím) a to je další investice navíc, a to nemám záruku že enzymy zafungují :-( Tak šup FL, kdo další má zkušenost, poraďte prosím ;-)
Dajana

Příspěvekod Janca » 0, 5. leden, 2009, 9:49 pm

Dajana píše:Jarmilo moc děkuji za zkušenost :-)
my máme septik přístupný dobře (naštěstí), akorát s těmi enzymy - na té krabičce píšou, že pokud to používáš, tak nesmíš zároveň používat třeba bělící prostředky, chlor atd (čili ani savo na záchod), což mě dost odrazuje. To bych potom musela zakoupit eko čistící prostředky na záchod (které asi tak dobře nemyjí, nevím) a to je další investice navíc, a to nemám záruku že enzymy zafungují :-( Tak šup FL, kdo další má zkušenost, poraďte prosím ;-)

Dajano, já se přiznám, že jsem dlouho odolávala eko prostředkům, protože jsem byla přesvědčená, že nejsou účinné. Pak jsem si dala říct a vyzkoušela a :shock: ono to funguje mnohem lépe než ty prostředky z obchodu. Vanish, Cilit a další se můžou jít zahrabat. A navíc jsou cenově srovnatelné nebo dokonce i levnější než ty z obchodu. Už bych fakt neměnila.
Janca

Příspěvekod Petracako » 0, 8. leden, 2009, 3:12 pm

Ahoj, moje tchýně začla používat sáčky WC Net (ta reklama s trpaslíky), septik cítit není. Ale asi není tolik plný.
Druchema vyrábí na septiky ekologický výrobek Bio Golem S - 100 g (90 Kč)nebo 1000 g (270 Kč). Info o složení na www.druchema.cz
Petracako

Příspěvekod medakulicka » 0, 8. leden, 2009, 10:10 pm

Taky jsme používali WC net, účinek nevím, obsah septiku nezkoumám, to přenechává manžovi, ale příliš se o to nestará, takže jednou dokonce došlo na to, že jsme měli septik tak plný, že se obsah vyléval ven trubkama pro okap. Hrůza. Zjistili jsme to, když nám nešel spláchnout záchod. Septik se vyvezl, znova jsme nasadili bakterie a zatím v poho už 2 roky. Asi je načase to zase zkontrolovat :twisted: , abysme neměli další nehodu. :?
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 21. červenec, 2013, 5:17 pm

My máme starou žumpu. A stále čekáme na kanalizaci. Voláme fekál jednou za tři měsíce. Ale už asi po měsíci nám jde splachovat špatně. :mrgreen:
Taky jsem přemýšlela o těch enzymech. Ale dost používám kyselinu citronovou (nic jinýho na naši tvrdou vodu a kámen v záchodové míse nefunguje) a to by se jim asi moc nelíbilo.
Snažím se šetřit vodu. Děti po čůrání nesplachují (pak je problém na návštěvách ;) ), vylévám co mohu na zahradu (z vázy, z vařených vajec, brambor), ale nebudu běhat s každou kapkou.
Zápach ze žumpy (který je cítit v domě), může být i díky vyschlému sifonu od odvětrání. Nám se to stává po vývozu žumpy (asi to vycucne) a když je horko (vyschne to). Tak pak odsouváme skříňku na záchodě, rozpojíme trubky a zaléváme sifony. Vždy to pomůže. Ale je to otrava to rozpojovat (už se té skelné vaty skoro nedotknu...)
Jinak žumpa venku cítit není. A to nemáme nijak super poklop. Tak to je u nás.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Zpět na Tipy pro domácnost