nový vysavač

nový vysavač

Příspěvekod ajinav82 » 0, 10. září, 2013, 9:25 am

Ahoj, chystáme se koupit nový vysavač, nemusí být nějak extra drahý, tak do těch 5-6tis. Máme jak plovoucí podlahu, tak koberce. Děti mají alergie (teda aspoň podle alergoložky,ale Zyrtec jsem jim přestala dávat - ale pro jistotu bych radši i vysavač protialergický). A potřebuju poradit jaký vysavač. Ani nevím, jestli je lepší sáčkovej nebo vysávání do vody. Zvířata nemáme. Jinak už nevím, co bych u výběru vysavače ještě mělá brát v úvahu. :roll:
url=http://lilypie.com]ObrázekObrázek[/url]
ajinav82

Re: nový vysavač

Příspěvekod teska11 » 0, 12. říjen, 2013, 9:09 am

Jestli máš doma alergiky, dej si pozor na vysavače, které se nedají udržovat. Podle našeho doktora je víceméně jedno, z čím se vysává, pokud to , co vysaješ, hned po vysávání odstraníš. Když necháš pytlík ve vysavači týden nebo 14 dní, tak už pak smrdí a začíná plesnivět a alergici reagují hlavně na plísně. Sice mají alergii na domácí prach - tedy výkaly roztočů apod. , ale protože roztoči žijí symbioticky s určitými druhy plísní, jsou spouštěcími prvky právě ony. posting.php?mode=reply&f=14&t=2054#
Takže ani tak nejde o to , kolik vysavač stojí nový, ale kolik do něj stojí spotřební materiál, který po každém vysávání hodíš do koše. Jeden čas jsme to dělala s Elektroluxem(každé vysávání nový pytlík, jednou za 5 vysávání nový filtr a po každé jsem ho vytřela zevnitř desinfekcí) a dětem se alergie vylepšily.
posting.php?mode=reply&f=14&t=2054#Jen ta legrace vyšla skoro na tisícovku měsíčně. posting.php?mode=reply&f=14&t=2054#
Bezsáčkový to taky neřešil, filtry uvnitř nádoby se ucpávaly ještě rychleji, špatně se čistily a sháněly. Navíc při vysypávání prášil, takže byl horší než Elektrolux.
Nejvíc se mě osvědčila HYLA, protože ten čurbes se namočí v nádobě, všechno vyleju a spláchnu, takže nic nepráší a mám i jejich desinfekci, takže jí tam kápnu a máme už přes rok od záchvatů pokoj. Je teda dražší, ale splátky jsou menší než kolik jsem dřív dávala za pytlíky. Když k tomu přičtu, kolik ušetřím za léky a doktory, že chodíme jen jednou za půl roku na kontrolu , tak jsem spokojená. Koukni se k nim na web [url]http:"//www.hyla.cz[/url]nebo tam zavolej, mají bezplatnou linku 800 100 053. Doufám, že jsem ten odkaz udělala dobře.posting.php?mode=reply&f=14&t=2054#
teska11

Zpět na Tipy pro domácnost