Pořádek v kabelce

Pořádek v kabelce

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 26. červen, 2013, 10:42 am

Kabelka asi nepatří do domácnosti. Ale to snad nevadí.

Zajímalo by mě, jaké máte vychytávky, aby se vám s kabelkou dobře žilo.

Už jsem přišla na to, že musím minimálně jednou týdně kabelu vysypat. A přebrat, co tam nepatří vyhodit, dětské hračky (a co jich tam mám) uklidit, kartičky založit (snažím se vždy uklidit hned, ale asi ne vždy to udělám).
Dcera mi vymyslela systém na klíče od auta (pořád jsem je hledala). Mám je na karabince na takové té reklamní pásce (asi se to má nosit na krku). Mám to na liščí smyčku na uchu kabely a tak klíče snadno najdu.
Jen mobil stále hledám. Pokud mám něco, co nemá dobrou kapsu (nejlépe džíny), tak mobil mám v kabelce a najít ho nemůžu. Chtělo by to pořádnou kapsu uvnitř.
Budu ráda za vaše nápady.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Re: Pořádek v kabelce

Příspěvekod mint » 0, 26. červen, 2013, 10:52 am

rozmarýnka: já mám takovou malou taštičku, kde mám všechny ty serepetičky co dělají v kabelce bordel... Léky, intimky, tampony, žvýkačky, vlhčené ubrousky, malý krém na ruce, lůj, cestovní parfém, jehlu a nit, náplast, gumičku na vlasy, sáček a podobně (taky lékařské rukavice a resuscitační roušku - rodinná deformace :laughingneqw:) ... a tuto taštičku můžu rychle přehodit když měním kabelku nebo batoh... A pak už mám v kabelce jen knížku, mobil, klíče, kapesníčky, peněženku a nákupní tašku a v tom už není problém ten mobil najít...
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod miciqx » 0, 14. červenec, 2013, 9:25 pm

rozmarýnko, já teď asi půl roku testuju novej systém a zatím mi moc vyhovuje - já su ujetá, kabelek/tašek mám asi milion a pořád nosím něco jinýho, teď hlavně jednou s přebalovačkou a věcma na prcka, jindy jen do kina jen s kapesníčkem..
zkrátka jsem to začala dělat tak, že na lince mám látkovou krabičku, kam dávám peněženku, karty, klíče, mobil, papírový kapesníčky a ještě pár serepetiček, co nosím ssebou (mint, já pro změnu všude tahám pláštěnku :D ) a vždycky když jdu ven, popadnu tašku co potřebuju a tohle tam naskládám, když se vrátím, zas to do tutý krabičky nasypu (a současně uklidím třeba účty z peněženky a podobně, co zkrátka patří jinam) do skříně uklízím jen prázdný kabely :s9914:
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod dajdula » 0, 15. červenec, 2013, 6:28 am

Jestli chcete vědět jak jsem na tom s kabelkou, tak vám to klidně napíšu. Říkám jí "černá díra". Kdykoli chci ráno odemknout školku a někdo z personál mě vidí, jak hledám klíče, tak mě běží zachránit, protože vědí, že je to na dlouho. A děti jsou zvyklé mi podávat zvonící telefon, když je v kabelce, podávají mi celou kabelku. Letos jsem si ušila moc pěknou letní kabelku (hezká je jen na první pohled, uvnitř jsou švy nakřivo, je to všechno horkou jehlou) a v té kabelce je všitá kapsa na telefon, peněženku a pak z druhé strany větší kapsa na zip - na ty drobnosti. Dávala jsem to tam poctivě asi prvních 14 dní, nadšeně jsem to každému ukazovala, ale po 14 dnech zase lovím. Člověk si buď musí udělat systém a držet se ho, nebo to prostě dopadne vždycky stejně. Ta taška má opravdu moc praktické kapsy, ale když si nezvyknu do nich věci dávat, je mi to na nic. :dontknow:
dajdula

Příspěvekod Rejnok » 0, 14. březen, 2014, 3:46 pm

Jo tak k tomu mám celkem vtipnou historku. Dával jsem mátí k vánocům organizér do kabelky. Teď měla narozeniny a na oslavě jen tak probrousí, že by potřebovala organizér do kabelky, že v ní nemůže nic najít:-) Tak jsem to komentoval tím, že jsem jí ho dával na Vánoce...Vůbec se na to nepodívala a myslela si že to je taštička na šminky:-)))
Rejnok

Zpět na Tipy pro domácnost