Jak odpudit vosy?

Jak odpudit vosy?

Příspěvekod verusa » 0, 29. srpen, 2011, 4:21 pm

Holky, prosím o radu, teda pokud nějaká exixtuje. Denně doma zabiju nebo vyženu tak 5-10 vos. Jako každý rok, tak i letos je jich v srpnu "požehnaně". Nemáte nějakou radu, jak jim znechtit poletování do bytu?
verusa

Re: Jak odpudit vosy?

Příspěvekod grafi » 0, 29. srpen, 2011, 11:07 pm

Jedině snad sítě do oken - co je máme, je klid.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Sel » 0, 30. srpen, 2011, 6:09 am

nebo pořídit nějaký lapač a pověsit ven.
Sel

Příspěvekod Lucci » 0, 30. srpen, 2011, 7:50 am

Ja slysela, ze kdyz se zlikviduje vosi hnizdo, ma se tam dat rozbalene "pepo" do kamen. Ze jim to smrdi a nenastehuji se tam znovu. Tak by treba pomohlo to. :scratch_ones_head:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod verusa » 0, 30. srpen, 2011, 8:16 am

Bydlíme v paneláku v přízemí, takže lapač bych něměla kam pověsit nehleddě na to, že máme nově zatepleno tudíž i fasádu a to by ostatní lidé nerozchodili :blush2: Sítě do oken by byly fajn, mohli jsme si je nechat udělat při celkové rekonstrukci, když se měnily okna, jenomže ta částka, kterou za to firma chtěla se nám zdála přehnaně vysoká, tak jsme si je nedali, říkala jsem si, že stačí, když bude zatažená záclona (myslela jsme tenkrát na mouchy, na vosy jsem ani nevzdechla :blink: ). Zkusím to PEPO a nebo jsem ještě včera hledala na internetu a udajně jim smrdí koření hřebíček. Tak bych to mohla taky zkusit. Někam do misky na okno. Mám ráda tohle období, ale ty všude přítomné vosy, to je děs.
verusa

Příspěvekod miciqx » 0, 31. srpen, 2011, 12:03 pm

veru, existujou taky vlepovací sítě do oken, njsou extra drahý, plus nemusíš to dávat na všechna okna.. jestli se nepletu, do rámu se vlepí sucháč, na samotný síti je druhej díl sucháče, takže celkem ok.. myslím, že jsem to viděla v OBI, možná by to bylo řešením pro tebe
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod JanaD » 0, 31. srpen, 2011, 1:16 pm

miciqx píše:veru, existujou taky vlepovací sítě do oken, njsou extra drahý, plus nemusíš to dávat na všechna okna.. jestli se nepletu, do rámu se vlepí sucháč, na samotný síti je druhej díl sucháče, takže celkem ok.. myslím, že jsem to viděla v OBI, možná by to bylo řešením pro tebe

Tak přesně to máme taky a super :good: a fakt to nestálo svět ;)
JanaD

Příspěvekod Mishaczek » 0, 31. srpen, 2011, 2:35 pm

Jo vlepovací s emi všechny postrhávaly :( a bylo jedno v které místnosti to bylo. Vos denně vzháním 15-20. Je to únavné já na to mám alergii. I tak už mám letos nějaké to žihadlo za sebou a kluci taky. Vždycky trnu co z toho bude... Nemilosrdně to likviduju biolitem...
Nebo dát sladkou limču na okno,ony se v tom utopí... :(
Mishaczek

Příspěvekod NADiK » 0, 5. září, 2011, 2:17 pm

Nám se cena za sítě při nových oknech taky zdála vysoká a v Hornbachu mají na to polotovar. Postupně už máme ve 3 oknech (kuchyň, obývák, ložnice), ještě chci koupelnu a JE TO ZNÁT!!! Stojí teda kolem 800 Kč na větší okno, ale jsou skoro stejné jako ty originální.
My jsme na dědině, takže vos a sršňů nepočítaně. Hlavně teď, když shání materiál na zpevnění a uzavření hnízda na zimu. Kolikrát jsem s Šáry musela utéct domů!!!

Jenom taková zajímavost ohledně sršňů - máme na zahradě šeřík a ty mrchy normálně nahlodají kůru až na "mlíko" a to si sem lítají brát a každou noc na každé ráně sedí sršeň a něco tam dělá, aby to nezaschlo. A jak píšou, že sešni nejsou útoční, tak tady toti jsou.
NADiK

Příspěvekod HanaK » 0, 6. září, 2011, 7:38 am

sítě jsou fajn. :good:
(Máme okna otevírací vnitřní dovnitř a vnější ven, tak to je dost problém. )
Existuje nějaký strojek do zásuvky, který láká hmyz a el. proudem ho zabíjí, ale nemám vyzkoušeno. :!:
HanaK

Další

Zpět na Tipy pro domácnost