mytí oken rychle

mytí oken rychle

Příspěvekod lovelytelle » 0, 3. červen, 2011, 12:56 pm

ahojky holky zajímalo by mě jestli nemate nejak vychytavky na myti oken. mam plastova okna vcetne balkonoveho v panelaku. tuhle cinnost uplne nesnasim tak bych to chtela rychle umyt :)
lovelytelle

Re: mytí oken rychle

Příspěvekod čokýna68 » 0, 3. červen, 2011, 1:00 pm

Ahojky od té doby co mám plastová okna,tak držím v jedné ruce láhev s clinem a v druhé roli papírových utěrek-okno stříknu clinem i rámama a pak dosucha papírovou utěrkou-okno 1m krát 1,20 mám za 5 minut hotový.Utěrky letí do koše a je po starostech :smiley-chores008:
čokýna68

Příspěvekod lovelytelle » 0, 3. červen, 2011, 1:07 pm

to neni spatny :) to asi zkusim jeste k tomu musim udelat zaluzia a paramety , ale protoze to nedelam moc casto tak jednou za rok budou ty okna i ramy hodne spinavy :26:
lovelytelle

Příspěvekod jita74 » 0, 3. červen, 2011, 1:35 pm

Ahoj,

mě se Clin taky osvědčil, jen místo papírových utěrek používám staré tričko...

Okna jsem si zařadila jako činnost do zon - dětský pokoj 1x okno , obývák 1x okno a 1x balkonové dveře, ložnice 1x okno a 1x balkonové dveře.. v rámci týdenního uklidu se mi to podaří nebo nepodaří udělat, ale daří se to a tak 1x za 2 měsíce mám vždy okna vyčištěná... když dělám jedno tak je to chvilka a ani to tak neunavuje....představa že budu všechno dělat najednou je pro mě hrůzostrašná ( a to těch oken máme málo...).
jita74

Příspěvekod lovelytelle » 0, 3. červen, 2011, 1:57 pm

jita: mejt to cely a to mam taky 4 zabere pul dne a clovek je akorat otravenej tak to zkusim taky po castech :)
lovelytelle

Příspěvekod rafej » 0, 3. červen, 2011, 2:56 pm

No tak u nás mytí oken rychle neexistuje. V ložnici a obýváku mám obrovský 4-dílný okno dobře přes 3,2 metru a protože jsou nad rušnou ulicí, tak hned pár týdnů po umytí vypadají rámy jak krbová dvířka :beg:. Proto se to okno musí umýt 3x, než jsou rámy čisté, pořádně drbat a ještě používat něco, co umí rozpustit ten mastný popílek. U nás je Clin slabota. Naposledy jsem na umělé rámy použila Cif tekutý krém a teď jsem zjistila, že by to šlo i namydlit celý okno Jelenem na praní a pak setřít čistou vodou se švédskou utěrkou.
rafej

Příspěvekod Suzan » 0, 29. listopad, 2012, 11:44 am

Já meju okna s lahvičkou ve které mám namíchaný ocet a univ. čistič a vodu.Vyleštím švádskou utěrkou a setřu stěrkou na okna. :smiley-chores008:
Suzan

Zpět na Tipy pro domácnost