Příprava svačin pro školáky večer

Příprava svačin pro školáky večer

Příspěvekod Petra » 0, 2. červen, 2011, 7:28 pm

Ahoj holky,

vím, že mnohé chystáte svačiny pro děti již v rámci večerních rutin. Já si naivně myslela, že to ráno budu stíhat, ale ne :oops: - vždy to mám na minuty - dát se do kupy, pes, svačiny, .... a letím jako první z baráku. Můžete mi, prosím, dát užitečné rady ?

Hlavně, jaká svačina se takto dá předpřipravit, do čeho balíte?

Díky moc!!!!! Hezký večer. P.
Petra

Re: Příprava svačin pro školáky večer

Příspěvekod Dagmarka01 » 0, 2. červen, 2011, 8:41 pm

PetraDělám většinou sváču až ráno,ale když jdu do práce(jsem na MD)nebo jedeme na výlet dělám večer.Normálně zabalím do potravinové folie,na výlet řízky nebo karbanátky do alobalu.Nechávám v lednici a ráno dám do svačináčku-plastové krabičky.Přidávám i sladkost,pár gumových bombonů,nebo na 3x dělím tatranku...Zkoušela jsem i ovoce,ale 1stupeň ho fasuje tak ještě kolikrát přinese domů :-)
Jen si nemůžu teď ,když je teplo zvyknout vařit už večer čaj.V zimě dělám normálně do1 1/2 termosky,protože nestíhám.A teď vařím až ráno a než ho vychladím :x
Taky mám trochu boje,že já ovocný nesladím a děti mají rádi obyčejný černý s cukrem a citronem,tak to kombinuju a vařím na 2x.
A když je teď teplo vypije za dopoledne 1l tak dávám 2 lahve a kupuju už i tang a ředím džusy,nebo udělám šťávu,nebo minerálku.Jinak si musí natočit z kohoutku.-)
Dagmarka01

Příspěvekod Kornoutka » 0, 3. červen, 2011, 10:28 am

Petro,

dělám si obvykle chleba nebo rohlík se salámem, sýrem, paštikou, lučinou, ... Zabalím do ubrousku a dám do mikroténového sáčku. K tomu přidám nějaké ovoce nebo zeleninu. Do lednice to dávám spíš níž, aby to nebylo namrzlé. Ráno popadnu jen sáček a letím :s344: Není to špatné, i malému to chutná, když jdeme na výlet.
Máte někdo zkušenost s plastovými boxy na svačinu? Neokorá v nich pečivo? Nebo ho ještě balíte do ubrousku?
Díky za info ;)
Kornoutka

Příspěvekod rakave » 0, 3. červen, 2011, 11:50 am

Tak já si svačinu do práce chystám ráno-chodím až na 10 hod takže času dost, a dávám si jí nejdřív do ubrousku a pak do plastového boxu.Neokorá a hlavně se mi v tašce nemačká,protože v tašce kromě svačiny je mnoho jiných nutně pořebných věcí :D
rakave

Příspěvekod treperenda » 0, 3. červen, 2011, 10:21 pm

Já do plastových krabiček dávám namazané pečivo rovnou, bez ubrousku a je to v pohodě, nic oschlého.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod miciqx » 0, 12. červen, 2011, 11:29 pm

já děsně nesnáším svačinu zabalenou v ubrousku.. většinou se pak nalepí na "výplň", rozblemcá a nejde dolu - já vždycky balím jen do igeliťáku nebo potr.folie, ubrousek přikládám zvlášť :)
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod miciqx » 0, 13. červen, 2011, 11:35 am

:) ani když uděláš vaječnej chleba? :) u nás je to oblíbená potrava na delší vejlety - v podstatě míchaný vajíčka mezi dvěma chlebama s máslem :) neříkej mi, že když se chvli dostane ko kontaktu to mokrý vajíčko s jakýmkolov papírem, že se nerozblemcá.. to by to muselo bejt povoskovaný... a holt těch vajíček tam vrstva bejt musí :)
miciqx

Příspěvekod miciqx » 0, 13. červen, 2011, 1:35 pm

my vždycky jdnou za čas máme vajíčkový období :) teď jsme zase pro změnu vajíčka dlouho neměli... ale když se jede na vejlet, tak to každej rád sahneme po tomhle chlebíku.. naučil mě to můj taťka, já to po něm opakuju :)
miciqx

Příspěvekod verusa » 0, 16. červenec, 2011, 10:19 pm

Já ještě nemám děti školního věku, takže příprava sváči ráno nebo večer se mě ještě moc netýká - kromě výletů. Jen jsem si teď vzpomněla, že jsem kdysi četla takovou vychytávku (ale nevím, jestli funguje - nikdy jsme nezkoušela) - paní psala, že si třeba jednou týdně nachystá např. rohlíky se salámem, sýrem...víc kousků...zabalí do mikrotenového sáčku a dá do mrazáku. Ráno jen vyndá potřebné množství a než je doba svačiny, tak rozmrne a sváča je jak čerstvá. Ale nevím, jak je to s mrazením salámů nebo sýrů, popřípadě jiných potravin (pomazánky, paštiky).
verusa

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 16. březen, 2013, 6:29 pm

Přidám svoji zkušenost.
Raději dělám svačinu až ráno, protože chystám krájené ovoce do krabičky a rohlík nebo housku s lučinou nebo pomazánkou.
A to ovoce moc dlouho nevydrží. Dcera je diabetik, tak potřebuje rychlý cukr z ovoce. Pomalý cukr z rohlíku (celozrnného) jí podrží glykemii do oběda.
Ale tedy - nechodím do práce. A ještě se mi osvědčuje udělat svačinu i pro další děti, které zůstávají doma. Mají to v mističce nebo krabičce a pak je to moc příjemné. Někdy to připravím i pro sebe (nechodím pak ujídat mlsky).
Ale třeba bych to mohla ráno zrychlit, kdybych si připravila ten rohlík večer do lednice? Vyzkouším.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Další

Zpět na Tipy pro domácnost