velké vyhazování v šatníku

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Re: velké vyhazování v šatníku

Příspěvekod MartinaNov » 0, 30. srpen, 2011, 2:12 pm

rafej píše:Cha, cha. Jsem měla schovaný 15 let 2 sukně. Prostě jsem nemohla přenést přes srdce, že bych je vyhodila, i když jsem nevěřila, že se mi do nich zhubnout podaří. A předloni jsem najednou začala hubnout, ani nevím jak a od prosince se zas do nich vejdu! :s9662:
Teď jsem zas pro změnu vytřídila asi 2 bedny věcí, které na mě visí, jak pytel. Až přijedu na podzim domů, tak to budu muset postupně zlikvidovat.

hm, tak až takhle výrazně záhadně zhubnu, tak si s radostí nakoupím nový šatník :beg:

ale taky si schovávám pár srdcových záležitostí
MartinaNov

Příspěvekod kopretina113 » 0, 7. červen, 2012, 12:28 pm

Já mám rozdělené věci na doma a na venek, ale když zjistím, že je tam něco, co se jen válí a já to nenosím, tak to někomu dám, nebo to letí nemilosrdně do koše. Případně, podle materiálu oblečení, ho používám na utírání prachu.
Nejen obaly a kartonové krabice se hodí mít doma.
kopretina113

Příspěvekod Antonie » 0, 1. únor, 2014, 1:17 pm

Mishaczek píše:co nenosíme delší dobu a po dětech jde do Potexových kontejnerů, oni to posílají dál. Hader mám doma mraky akorát se to všude válí a nic z toho....

:imnewhere:prosím co jsou Potexové kontejnery?..já žiju léta téměř v lese :D a některé městské vymoženosti neznám.Třídím věci na charitu,dětského domova,atd,ale ráda bych ještě jiné možnosti,protože takhle objíždím instituce a nemohu se hlavně rozhodnout co kam.Musím říci,že kolikrát krásnou věc,která by se dala výhodně prodat,dám do dětského domova,aby měly ty dětičky radost a pak mě třeba trápí že se to k dětičkám nedostane,páč si to vezmou tety pro vnoučata :?-ten princip:proč bych měla drahou krásnou věc dávat někomu,kdo je na tom finančně možná líp než já samoživitelka a ještě je to lidsky zavrhnutelná sosoba,když to utrhne od "huby" těm nejubožejším,snad chápete ..takže s tím tříděním co kam,mám docela problém.prostě to nemohu srdečně rozhodnout :| ,takže jestli je něco,kde to rozhodnou za mě? :D A ještě bych měla dotaz,který jsem už dala jinam sice:co s oblečením,které je jinak krásné,ale je třeba natrženéve švu,atd?Jsou to třebas věci opravdu moc hezké a kvalitní..(já neumím šít,jinak bych to opravila)..dáváte to ještě na charitu nebo vyhazujete do popelnice?..já tedy mám možnost to pálit,což jsem ráda,protože bych neunesla,že tepláčky v kterých moje děti běhaly,se válí někde na skládce :dash1: ..no,tak to vidíte :D ale jinak třeba svých věcí se zbavuju jedna radost.už toho moc nemám ;)
Antonie

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. únor, 2014, 5:11 pm

potex - byl to kontejner na použitý textil, http://www.potex.cz/sberna-mista Tam jsem dávala i textil, který by už nikdo nenosil. Doufám, že se to používá na stroje a tak. Můj děda v továrně takhle dostával hodně hadrů. A já si doplnovala šatník. :lol:
Některé kontejnery jsou pro charitu, a tam je třeba dávat věci, které někdo ještě bude moci použít. A zabalené. A klidně bych tam hodila něco na jednoduché zašití.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Janička » 0, 29. květen, 2014, 7:48 pm

Vyhozen asi metrák (možná víc) nepotřebného oblečení. Přebráním skříní a všech dětem darovaných a poděděných triček, kalhot, bund, mikin apod od známých vznikly tři vrchovaté bedny, těžké jako prase, které jen šoupu po dlaždicích, zvednout to fakt nezvednu (tudíž to nezvážím). Byla to fuška, nechtělo se mi pranic, ale konečně to je hotové! Bedny jdou známým, vyberou si a pošlou dál.
Janička

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 29. květen, 2014, 11:02 pm

:good: :wavemulticolor:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Janička » 0, 29. květen, 2014, 11:08 pm

Jo, jo, cítím se jako vítěz :lol:
Janička

Příspěvekod jane » 0, 30. květen, 2014, 4:00 pm

Janičko...jsi vítěz :thank_you:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Janička » 0, 30. květen, 2014, 5:36 pm

Jane, Rozmarýnko - díky!
Janička

Příspěvekod Zizi » 0, 6. říjen, 2014, 10:05 pm

Já jsem vymyslela skvělý systém. Věci, které už nemůžu nosit na VEN (čili do práce například) třeba že mají nevypratelnou skvrnku nebo dírečku...jsem začala označovat fixou na textil na cedulce za krkem písmenem D (což znamená, že to ještě unosím na Doma. Takhle označené věci dávám do jiné skříně, nežli věci na nošení VEN mezi lidi. To jako abych rychle poznala, co si na sebe vzít a nestal se trapas, že si do práce třeba vezmu triko s dírečkou.
Jenže, chybička se vloudila. Začaly se mi hromadit věci, označené Déčkem. Mám obavy, že za nějakou chvilku budou všechny moje věci označeny písmenem D a slušného oblečení nula nula nic.
Mám plán vtrhnout do obchodů s hadrama a něco nakoupit. Ale NESNÁŠÍM to!!!
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

PředchozíDalší

Zpět na Velké vyhazování