Naučí mě někdo vyhazovat?

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Naučí mě někdo vyhazovat?

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 29. prosinec, 2017, 11:11 pm

S.O.S.
Jsem úplně tragická, ale je mi líto cokoliv vyhodit...
A když už něco vyhodím, pak to za týden téměř jistě potřebuji. Mám pocit, že se cokoliv může ještě hodit.
Skleničky, krabičky, cokoliv na vyrábění.
Největší problém vidím v hračkách...
Měl byste někdo nějaký trik, jak se tohohle zlozvyku zbavit.
Tedy jak se to naučit?
Díky moc.
Nep.
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Re: Naučí mě někdo vyhazovat?

Příspěvekod jane » 0, 29. prosinec, 2017, 11:50 pm

Nepořádnice o vyhazovaní je tady už napsané mnoho. Napiš si google - Proč se zbavovat starých věcí. Vyjedou ti články, kde je všechno pěkně vysvětlené, staré nebo nepoužívané věci nás dusí a rozčilují. V prázdnějším prostoru se nám lépe dýchá , pořádek nás uklidnuje. Jestli je pro tebe těžké něco vyhodit, tak to daruj, prodej, dej mamince, kamarádce, spolupracovnici. Hlavně už při nakupování nových věcí se zeptej sama sebe, jestli tu věc opravdu potřebuješ, abys ji za pár týdnů zase nevyhazovala, to by pak nemělo smysl. A hlavně si řekni - Co nemám, nemusím uklízet ! :derisive:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Re: Naučí mě někdo vyhazovat?

Příspěvekod treperenda » 0, 30. prosinec, 2017, 6:58 pm

Nepořádnice - u vyhazování si máš říct, jestli danou věc potřebuješ k životu a u "neužitečných věcí" si řekni popravdě, jestli ti její vlastnictví přináší radost. Já mám ale ještě spoustu věcí, u kterých si na tyhle otázky odpovím kladně, ale pak se stane co to včera - zapálila jsem františka na skleněné podložce na svíčku - k ní mám citový vztah :) Dostala jsem ji od kamarádky, když jsem byla na první mateřské, trávily jsme spolu spoustu času u káviček s miminama a byla to moc hezká doba, na kterou vzpomínám. Nicméně, ta podložka je už taková přešlá, ani se mi moc nelíbí, dlouhá léta ji pořád nějak přestrkávám v šuplíku se svíčkama, tn kvůli ní nejde zavřít, no ale vyhodit jsem nedokázala . A včera pod tím horkým františkem praskla. A já jsem si uvědomila, s jakou úlevou ji házím do koše. Že už od ní konečně mám pokoj. MOhla jsem ji před lety postavit k popelnicím nebo dát na nějaký psí bazárek a mohla jsem mít pokoj. Takže já si teď přidávám ještě další otázku, která u mě změní dost věcí - uleví se mi, když tu věc spotřebuju, vyhodím nebo se jí nějak zbavím?

Dala jsem takhle pryč skleněné hluboké talíře - vezmu je k nám do školky, tam pořád chybí- mám je schované dva roky ve spíži, dala by se na ně dát hezká vánoční nebo jiná výzdoba, anebo, kdyby k nám přišlo třeba 30 lidí na oběd s polévkou, tak už by mi nestačily talíře a tyhle by se hodily. zkrátka, už je asi nevyužiju :mrgreen: :mrgreen: A ulevilo by se mi, kdyby jednou ve spíži zazněla rána, talíře spadly a já je mohla smést do kontejneru.

Nevyhazuju nikdy nic jen tak - všechno jde někomu dalšímu, kdo to může použít. A zásadní je nepouštět další krámy do domu. Doporučuju stránky ZERO WASTE - to je hodně inspirativní. Každou věc, kterou si chceš novou koupit, nechat třeba týden odležet a pak , jestli ji fakt chceš, se pro ni vrátit. Já třeba o sobě vím, že nakupuju dost impulzivně a mám s tímto problém.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Zpět na Velké vyhazování