Vyhazování

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Vyhazování

Příspěvekod LenkaBlack » 0, 15. září, 2008, 11:18 am

Ahojky,
tak jsem se včera ponořila do vyhazování vzpomínek :-) Samozřejmě jsem něco nechala, třeba dopisy mezi mnou a "budoucím" manželem, já sama jsem se v nich moc ráda přehrabovala našim :lol: . Ale i tak něco letělo i z této kategorie. Představte si že manžel si schovával krabici od bomboniéry co ode mne dostal před 8 lety :o To se nám zase udělalo místa ;) Tak doufám že se nezaplní jiným "harampádím". Díky FlyLady a Lídě jsem toho opravdu dost vyházela a hlavně mě ani už neláká věci shromažďovat a u čeho nevím na co bych použila, nebo kdy bych použila, letí do koše. Hlavně už nesbírám časopisy protože jsem je stejně nikdy neotevřela :-) Znáte ne? Tak držím palce ať i vám jde vyhazování od ruky......
LenkaBlack

Re: Vyhazování

Příspěvekod Veverka » 0, 15. září, 2008, 11:40 am

Ty časopisy, to je u mě problém - vždyť tam jsou přece ty skvělé články, které si stopro jednou přečtu :D . No, zkusím je nabídnout naší knihovně, třeba by je chtěli.
A zrovna takový problém mám s recepty. Vystřihuju je z různých časopisů s tím, že je "jednou" přepíšu do své kuchařské knížky. Co myslíte? Mám to postupně přepisovat nebo rovnou vyhodit?
Veverka

Příspěvekod constanta » 0, 15. září, 2008, 12:16 pm

Ahoj děvčata:-),
slyšela jsem o Vás na písku a od té doby sleduji dění, odebírám emaily, je to sice jen 14 dní, ale velké vyhazování jsem pojala okamžitě za své. Musím to dělat když není doma manžel, takže během dnešního dopoledne jsem po 22 měsících přesunula skříňku se zásobami do komory, kterou jsem předtím vyklidila a roztřídila, takže tam na ní okamžitě vzniklo perfektní místo :shock: . Hned až se prcek probudí, naházíme odpad v pytlech do auta a pojedeme to vyhodit (jsem to roztřídila pěkně pečlivě dle druhu odpadu ;) ) popelnice nejsou daleko, ale je toho opravdu hodně.... A zítra v začne na druhé straně bytu... Mějte se
ObrázekObrázek
constanta

Příspěvekod Lenunka » 0, 15. září, 2008, 2:29 pm

Ahojte,
i já mám problém s vyhazováním. Časopisy počínaje, přes skripta, vypracované otázky na zkoušky (co není v hlavě, mám aspoň na papíře...), pohledy, programy divadelních představení, na kterých jsem byla... Na jednu stranu to zabírá místo, ale přeci jen je to kus historie...
Lenka
Lenunka

Příspěvekod medakulicka » 0, 15. září, 2008, 3:47 pm

Stoh časopisů to bylo první, co vyletělo. rázem se mi uvolnila jedna skříňka. Teď pokračuju s vystřiženými recepty. Vyhazování mě baví, jen si na to nemůžu najít poslední dobou čas. A přitom by to náš dům tak potřeboval. Většinou, když se do něčeho pustím, prcek začne brečet, nebo něco jiného.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Mili » 0, 15. září, 2008, 9:02 pm

Veverka píše:Ty časopisy, to je u mě problém - vždyť tam jsou přece ty skvělé články, které si stopro jednou přečtu :D . No, zkusím je nabídnout naší knihovně, třeba by je chtěli.
A zrovna takový problém mám s recepty. Vystřihuju je z různých časopisů s tím, že je "jednou" přepíšu do své kuchařské knížky. Co myslíte? Mám to postupně přepisovat nebo rovnou vyhodit?

:lol: tak to znám, taky jsem schovávala plno receptů a protože nebyly v šanonu tak jsem podle nich stejně nevařila a nepekla. Čas od času jsem je prošla někteé vyhodila jiné přidala, ale jinak ádná změna - zase jsme podle nich nevařila. Tak jsem nakonec vybrala skupinu top 10 na vaření , pečení a studené a zbytek vyhodila a vůbec mi to nechybí. Osvědčilo se mi když nějaký recept vystřihnu ho bud hned založit, nebo podle něj upéct, uvařit a podle toho jak se ujme bud letí a nebo je založen. Ale jak jsem jej jen vytřihla , že jednou ..... tak ten čas jednou nikdy nenastal.
Mili

Příspěvekod Mysha » 0, 15. září, 2008, 11:15 pm

Dneska jsem taky vyhazovala a třídila - spíž a některé skříňky v lince...nevadí mi vyhazovat běžně dostupné a námi kupované věci, jakmile jsou opoužívané, nebo naopak nepoužívané. Ale nedokážu vyhazovat to, co nějak utváří jakousi rodinnou historii, co je jedinečné, neshnatelné...porcelán, sklo apod. po babičkách, které se vytahují jednou za rok, starožitnosti apod. Je sice fakt, že je s tím úklid těžší, ale nějak si bez toho domov nedokážu představit. Tak vyhazuju aspoň všechny příšerné "praktické" dárky typu - to se ti určitě bude hodit, já to používám taky :mrgreen: .
Naposledy upravil Mysha dne 0, 23. září, 2008, 10:02 pm, celkově upraveno 1
Mysha

Příspěvekod Anny » 0, 16. září, 2008, 8:56 am

Ahoj holky,musím se přiznat,že donedávna (než jsem začala s FL) jsem byla sběratelka časopisů...fakt všude jsem jich měla "stohy" s tím,že si to určitě znovu přečtu a různé jiné výmluvy,proč je nemůžu vyhodit :lol: Pak jsem začala úklid posle FL a časopisy letěly jako první,ještě ne všechny,ale to přijde ;) Strašně se mi ulevilo a říkám si,že fakt nemá cenu skladovat cokoli co nepotřebujeme...Děkuji Lído za všechno co pro nás děláš!!!
Obrázek
Anny

Příspěvekod LenkaBlack » 0, 17. září, 2008, 11:02 am

Ahojky, co se týče časopisů, část jsem vyhodila a jinak ti dám tip co s nimi jestli je ti líto je hodit do popelnice. U nás ve školce třeba děti sbírají papír a za peníze kupují vybavení a hračky do školky ( teda říkali to na dnu otevřených dveří, nás stejně nevzali, mají plno :mrgreen: ) a časopisy jako Betynka a spol dávám k nám na gyndu, doktorka je dává jako milý dárek čerstvým těhulím. Tak se zkus zeptat po okolí. :D
LenkaBlack

Příspěvekod pavlina » 0, 18. září, 2008, 7:11 pm

Ahoj,

já mám manžela tenhle týden na služebce, tak jsem se pustila do vyhazování v pracovně. No je to neuvěřitelné, co se nám tu za tu dobu nastřádalo. S vyhazováním časopisů, žákovských knížek, průkazu SSM fakt problém nemám, ale co s knížkama? Některé vím, že určitě nevyužiju, ale vyhazovat se mi je nechce, spíš někomu darovat. Existuje něco jako antikvariát na Internetu?
Oblečení taky likviduju bez zábran, vozíme je na charitu.

Díky za tipy
Pavlína
pavlina

Další

Zpět na Velké vyhazování