Mám velkou radost :-D

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Mám velkou radost :-D

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 16. listopad, 2012, 11:00 am

Máme domácnost poměrně bez krámů (můž muž miluje vyhazování) ale vyskytují se zde předměty, které nesnáším (ale musí zde být) - například přítelovy voňavky, které dostal od své matky (cena za kus cca 50,- zkuste si představit jak asi voní), krabice plná různých drátů a zástrček, tkeré nikdo nikdy už asi nepoužije (za 5 let co jsme spolu je nikdy nikdo na nic nepoužil) nebo obří HI-FI soustava, která sice byla strašně drahá, ale je nezapojená na skříni protože jinam se nevejde a stejně ji nikdo neposlouchá...

Včera se mi ale podařilo zbavit se nejhorší věci v naší domácnosti! Hrníčku od bejvalé!
Já ani můj muž neživíme styky s minulými partnery ani nemáme žádné sentimentální vzpomínky jako fotky apod. Jen tenhle hrnek tu strašil. Nikdy se mi nelíbil (jsou na něm vánoční sobi). Ale z mě neznámého důvodu jsem ho nikdy nesměla vyhodit. Byl tedy několik let schovaný v kredenci a nikdo si na něj nevzpomněl.
Až minulý týden - uklízela jsem kredenc a zase mi tam ten hrnek zavazel! Postavila jsem ho na linku a přemýšlela co s ním. Další den přišla kamarádka a tooolik se jí ten hrneček líbil! No, proč jí neudělat radost, takhle před Vánoci?
Tak je pryč.
Jsem zvědavá, kdy se po něm muž začne shánět :-D ale naštěstí máme doma malé dítko a často k nám chodí dětské návštěvy, tak se nějaká malá lež najde :dance:

Uznávám, že je to zlé a špatné, že jsem žena, která muži nic nepřeje - ale můj muž je minimalista - vadí mu i to, že jsem synovi koupila dětský talířek a příbor (protože vypadají jinak než naše nádobí!) dokonce mu vadí, že mám v kredenci 2 různé druhy hrnců nebo že je každá kávová lžička jiná (mám úchylku na krásné lžičky :-D). Každou drobnost do domácnosti musím tvrdě obhajovat (posledně jsme se pohádali kvůli ubrouskům!!! v Ikea :laughingneqw: )
Tak si musím nacházet svá malá zákeřná vítězství :grin:

Ale tip pro Vás - chcete se něčeho zbavit a je Vám líto to vyhodit? Pozvěte si přátele a věci (ne)nápadně vystavte :good: určitě se najde někdo komu se budou líbit ;-)
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Re: Mám velkou radost :-D

Příspěvekod martinkam » 0, 16. listopad, 2012, 12:18 pm

Aničko jsi holka šikovná ;) , já být na tvém místě tak mi ten hrnek upadl už dávo :laughingneqw: . Nemáte garáž nebo sklep, kde by mohl přítel skladovat různé věci?
Já zase kupuji hrnečky, teda nemám ráda když mám jenom jeden, to ne, kupuji celou sadu. Mám jich docela dost, něco jsem teda už rozdala, mě se prostě líbí.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
martinkam

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 16. listopad, 2012, 6:14 pm

Máme, ale ty jsou plné a tyto věci tam ze záhadného důvodu nechce dávat.
Já zase miluji pěkné hrnečky - klidně bych měla akždý jiný (ráda si vybírám do kterého si udělám čaj nebo kávu) muž by zase nejradši měl všechno nádobí stejné (a ještě nejraději tři talíře, a tři hrnky - to tříčlenné rodině stačí :-D :-D )
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod martinkam » 0, 26. listopad, 2012, 9:13 am

Ahoj Aničko,
koukala jsem jak jste se na FB chytli kvůli tomu savu :beg: , já savo v kuchyni také používám, dcera jednou byla v nemocnici s campilobakterií, tam mi savo doporučili, právě na prkénka a nože od masa. Sice nevím kde to chytla, právě ona totiž masu moc nedá :D.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
martinkam

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 26. listopad, 2012, 3:59 pm

Jsem ráda, že chodíte :-)

No mě to nevadí, každý má svůj názor, svůj styl uklízení. Ale vadí mi, že napadala ty které to savo používají, mě se takové chování prostě nelíbí. Vadí mi, že mě napadne za to, že ničím přírodu aniž by mě znala - sama třídím odpad, jezdím hlavně MHD, auto využíváme jen zřídka a vždy se snažíme jej plně obsadit, používám látkové pleny a cojávím co ještě. Ale obhajovat se před takovou co všechno zná a všechno ví mi za to nestojí...

Navíc paní se ptala, jak vyčistit a vydesinfikovat ty spáry - nevím, ale dle mě, se ty špatné a nebezpečné bakterie citronem prostě nezničí...

Už s jednou paní předtím jsme tam o tom savu mluvily, ale ta to pochopila a dál neřešila...

Navíc jsem ten den měla fakt hádavou náladu (večer jsem u jedné kamarádky na zdi debatovala asi 3 hodiny! ta holka, co jsme se s ní dohadovaly v závěru už byla tak zmatená, že nevěděla co napsala v předchozím komentáři - ale holt srážka s blbcem je srážka s blbcem :-D :-D )

Ale jak sjem psala, každý má právo na svůj názor :-)

A ono s těmi prkénky - to stačí abyste blbě opláchla prkénko nebo nůž a pak s ním uříznete chleba nebo ovoce a už to jede...

A děkuji za Váš poznatek, že
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Zpět na Velké vyhazování