Písemnosti

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Re: Písemnosti

Příspěvekod cindi » 0, 19. květen, 2011, 2:02 pm

treperenda píše:No tohle mě teda děsí. Já teď většinu účtů platím přes internet, takže v ruce nic nemám, ani výpis si nenechávám posílat. Snad by se to tedy dalo eventuelně dohledat zpětně s pomocí banky. Spíš mě ale rozčiluje, že miliony lidí si musí po desetiletí schovávat každou kravinu, aby si náhodou někdo po deseti letech nevzpomněl, že mu vlastně něco dlužím. Tohle se stalo loni bráchovi - od nějaké exekutorské firmy mu přišlo, že v roce 1997 jel načerno v šalině, nezaplatil 200,-, takže mu to teď napočítali na 12 000 !!!!!! No brácha už si sotva pamatuje, co bylo v roce 97 natož jestli jel načerno a jestli ho někdo chytil, takže po kratším pátrání po soudech vysolil. Nicméně zjistil, že mu za těch 14 let nikdo neposlal ani jednu upomínku, jen po pár letech to dopravní podnik předal v tichosti exekutorům!!!!! kdyby všechyn úřady a podniky třeba jen jednou za tři roky obeslali své dlužníky, tak by bylo vše jednosdušší. Ale zase by si takhle jednoduše nevydělali :?

Treperendo manželovi obstavili účet..taky DP.... 13000 a než to vyřídil.... myslím než to dal papírově dokupy, aby banka uvolnila účet, tak jsme se málem pásli...
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
[/url]

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
[/url]
cindi

Příspěvekod Desire » 0, 31. srpen, 2012, 1:05 pm

treperenda píše:Tohle se stalo loni bráchovi - od nějaké exekutorské firmy mu přišlo, že v roce 1997 jel načerno v šalině, nezaplatil 200,-, takže mu to teď napočítali na 12 000 !!!!!!

Teda to nechápu, nemělo by to být už dávno promlčené po 13ti letech? Protože ikdyby třeba tehdy načerno nejel anebo tehdy tu pokutu zaplatil, tak jak to může dokázat?

Já už mám výpisy nějakou dobu v elektronické podobě (a bohužel nestahuju je pravidelně, takže mi občas nějaké chybí), ale myslím, že v případě něčeho takového jak je tu popsáno s tím nezaplacením nájemného by banka měla být schopná to, třeba i za poplatek, dohledat a výpis vám dát zpětně.
Myslela jsem taky, že v rámci velkého vyhazování ty staré papírové skartuju, no ale jak to tu čtu...
Desire

Příspěvekod Stefinka » 0, 5. duben, 2014, 8:20 am

Když to tu tak čtu o těch pokutách od dopravního podniku, totéž se stalo bratránkovo přítelkyni, taky byla na MD, dvě malé děti a přišla exekuce taky asi na 25000 nebo kolik, že kdysi před pár lety, když jela s maminkou autobusem, za ní maminka zaplatila poloviční jízdné místo už za dospělého nebo něco takového, nevím teď přesně. Ona se pak odstěhovala od rodičů, bydlela už s bratránkem, rodina její se taky snad odstěhovala někam jinam a upomínka, která přišla, přišla na starou adresu, takže poštu nikdo nepřevzal, už byly hlášení jinde, jestli to zblbla pošťačka, netuším, ale tyhle věci by snad měli být přímo do ruky ne? No zkrátka přesně pak po letech přišla exekuce už ne mamince, ale přímo jí na jméno, že za ní máma jednou nezaplatila nebo zaplatila málo jízdného a musela to z mateřský splácet, taky obstavený účet apod., no pakárna jako a to měla jako já pak mateřskou jen 3800, že měla dvě čtyřletky, takže nic noc teda, tohle by mělo být trestné, bez dostatečného upozornění, upomínek, rovnou exekuce, hlavně po letech, kdy naskočí penále, prostě buď budu upozorňovat hned, že dlužíte pokutu 500 třeba plácnu a když to nezaplatíte, naskočí penále za každý prodlení tolik a tolik a pokud dotyčný nereaguje, pak upomínky, jedna druhá třetí a pak teprve exekuce, ale hajzlové to nechaj léta, ani neupozorní a člověku pak přijde pálka, je to sprostý.
Stefinka

Příspěvekod treperenda » 0, 5. duben, 2014, 12:44 pm

Ale mám ´pocit, že už je tam nějaká úprava zákona, že už se tohle nesmí dělat. Že už existují nějaká lidská pravidla.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Předchozí

Zpět na Velké vyhazování