Písemnosti

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Písemnosti

Příspěvekod javor » 0, 1. říjen, 2008, 12:49 pm

Možná jste na ně taky narazili v rámci VV-staré výpisy z účtu,doklady k lesingu,který je dááávno splacený,satré telefonní účty,SIPa atd.Nějakou dobu by se možná měly nechávat(už se mi to jednou hodilo) ALE JAK DLOUHO ? ;) Díky za Vaše zkušenosti.
javor

Re: Písemnosti

Příspěvekod Veverka » 0, 1. říjen, 2008, 1:55 pm

Já výpisy a tak nechávám vždycky rok zpátky. Vždycky, když tam strkám aktuální, tak ten nejstarší vyhodím.
Veverka

Příspěvekod HanaK » 0, 1. říjen, 2008, 2:00 pm

Výpisy z účtu doporučuju uchovat navždy. My byli v šoku, když jsme :o zjistili, že prý dlužíme nějakých 12 tisíc za nájemné (před pěti lety :o ), které jsme vždy vzorně platili, a k tomu 15 tisíc penále. Ano, ve chvíli, kdy jsme se o dluhu prvně dozvěděli, jsme už měli penále vyšší než dluh. Tak jsme jim hodili na hlavu výpisy z účtu a očekávali omluvu nebo aspoň sdělení, že vše je ok. Místo toho nám předložili k podpisu žádost o prominutí penále :o :shock: :twisted: . DH neztropil výtržnost jenom proto, že jsme s dalším bydlením záviseli na jejich dobré vůli.
Výpisy z účtu skladuju ve skříňce v krabici od kancelářského papíru, za deset let není plná. Není to tak velké a může to ušetřit fůru peněz. Hana
HanaK

Příspěvekod Veverka » 0, 1. říjen, 2008, 2:33 pm

Fakt navždy? Teď jsi mě vyděsila, to mi připadá šílený. Doufám, že nám nikdy nic takového nepřijde.
Veverka

Příspěvekod Lucka » 0, 15. říjen, 2008, 2:45 pm

Tak z toho jsem v šoku....po 5 letech?!

Jednu zkušenost přihodím - za celý život jsem měla jen jednu pokutu od policie - za rychlou jízdu. Pokutu jsem zaplatila a dál už jsem neřešila nic. Po dvou letech jsem dostala něco na způsob skutečně výhružné upomínky. Pokud neuhradím pokutu plus penále, které bylo desetinásobkem pokuty, bude zahájeno trestní řízení.....

Skutečně nevím, co mě tehdá osvítilo ale výpis a všechny dokumenty k tomu jsem našla. Dostavila jsem se jak bylo požadováno a vytáhla jsem upomínku s tím, že jsem tu pokutu zaplatila na druhý den a že skutečně nevím, co to má znamenat. Načež mi slečna odpověděla: aha, tak to bude asi v pořádku. Nepodívala se do počítače, nechtěla po mně ani dokumenty, nic... Na mojí otázku, zda se tímto všechno ruší odpověděla, že "asi jo.."

Opravdu netuším, jestli upomínky tohohle stylu rozesílají jen tak - možná se někdo chytne a zaplatí ještě jednou.... Moje máti je po několika operacích a některá období života si prostě nepamatuje. Ta by to asi zaplatila....
Lucka

Příspěvekod Petrusa001 » 0, 15. říjen, 2008, 8:33 pm

Přidám jednu historku pro pobavení - před měsícem mi přišel dopis z finančáku (taky velice "mile" napsaný) , že na daních dlužím (JÁ - na MD !) cca 16 tisíc - málem jsem omdlela, 5 minut se klepala a pak jsem zavolala paní, co pod tím dopisem byla uvedená, co že to má znamenat - a na druhé straně se vesele ozvalo "jo , já už na Vás čekám, já jsem se SPLETLA, požádejte si o anulaci daní ..." :shock: vtipné, že ????
Obrázek

Obrázek
Petrusa001

Příspěvekod Irka » 0, 16. říjen, 2008, 2:04 pm

Petrusa001 píše:Přidám jednu historku pro pobavení - před měsícem mi přišel dopis z finančáku (taky velice "mile" napsaný) , že na daních dlužím (JÁ - na MD !) cca 16 tisíc - málem jsem omdlela, 5 minut se klepala a pak jsem zavolala paní, co pod tím dopisem byla uvedená, co že to má znamenat - a na druhé straně se vesele ozvalo "jo , já už na Vás čekám, já jsem se SPLETLA, požádejte si o anulaci daní ..." :shock: vtipné, že ????

:mrgreen:
Irka

Příspěvekod Janca » 0, 18. říjen, 2008, 8:57 am

No to jsou teda zážitky. Donedávna jsem si nechávala výpisy pět let, vloni jsem to zkrátila na tři. No tak se zase vrátím k těm pěti. :roll: Víc to myslím nemá cenu, po 5 letech je to už promlčené. Takže by se nikdo neměl ozvat :lol:
Janca

Příspěvekod Martina1 » 0, 18. květen, 2011, 7:18 am

Přidám odkaz i sem - doba schraňování dokladů
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod treperenda » 0, 18. květen, 2011, 11:32 pm

No tohle mě teda děsí. Já teď většinu účtů platím přes internet, takže v ruce nic nemám, ani výpis si nenechávám posílat. Snad by se to tedy dalo eventuelně dohledat zpětně s pomocí banky. Spíš mě ale rozčiluje, že miliony lidí si musí po desetiletí schovávat každou kravinu, aby si náhodou někdo po deseti letech nevzpomněl, že mu vlastně něco dlužím. Tohle se stalo loni bráchovi - od nějaké exekutorské firmy mu přišlo, že v roce 1997 jel načerno v šalině, nezaplatil 200,-, takže mu to teď napočítali na 12 000 !!!!!! No brácha už si sotva pamatuje, co bylo v roce 97 natož jestli jel načerno a jestli ho někdo chytil, takže po kratším pátrání po soudech vysolil. Nicméně zjistil, že mu za těch 14 let nikdo neposlal ani jednu upomínku, jen po pár letech to dopravní podnik předal v tichosti exekutorům!!!!! kdyby všechyn úřady a podniky třeba jen jednou za tři roky obeslali své dlužníky, tak by bylo vše jednosdušší. Ale zase by si takhle jednoduše nevydělali :?
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Další

Zpět na Velké vyhazování