Mazání a třídění fotek

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Re: Mazání a třídění fotek

Příspěvekod Budulínka » 0, 21. listopad, 2016, 10:13 pm

Já jak kdy, když se fotka povede, tak většinou tisknu rovnou.
To, co si upeču, pak také sním.
Budulínka

Re: Mazání a třídění fotek

Příspěvekod Kriska » 0, 12. leden, 2017, 11:48 am

Ahoj,
postupně pročítám, na přeskáčku, su chaotik a tak prostě chaos vládne i v mé domácnosti, i v mých fotkách. Vyjímečně na fotky sem se docela vrhla nedávno z nutnosti. Zonerama má neomezené místo na zálohu fotek (ve focené kvalitě, narozdíl od rajčete je nezmenšuje) a najednou mi přišlo zálohování 250 GB fotek strašně pomalý a taky, když chci poslat třeba to album rodině, tak jsou tam fotky 3x, něktéré vzhůru nohama, atd, atd. Bohužel alba, která jsem nahrála už se mi zpětně dělat nechtělo, ale od roku cca 2010 jsem to vzala od podlahy, sem tam něco promázla (no, ok, ale kterou z těch skoro stejných 3 fotek každé věci prostě určit jako tu nej?), pootáčela, uložila, prošla duplicitní složky...
ukládám už od střední v systému "2017_01_01_silvestr_u_Pavlinky", takže se mi vše krásně chronologicky řadí, ale pak zapomenu smazat z foťáku, pak to stáhnu znova do složky "2017_01" a najednou mám 200 duplicitních fotek v jiných složkách... tak sem to protřídila, promazala asi 3gb fotek, a teď už jen pomalu nahrávám postupně na tu zoneramu.

Zároveň používám automatickou synchronizaci se záložním diskem přes Zoner a jednou, dvakrát za rok, když je akce na fotoknihu, tak si dám tu práci a udělám si za celej rok fotoknihu, kde sem tam dám i fotku svoji, s manželem. Hodně jezdím na výlety, ale až to jednou budem ukazovat dětem nebo neteřím, ať nemaj jen sbírku přirody ale taky ví, jak sme zamlada vypadali, a že sme tam fakt byly :D

Jinak fakt bych potřebovala rozhodnost, kterou z těch X skoro stejných fotek smazat. Jak to zabírá jen virutální místo, tak to prostě není tak žhavé a možná proto se pak víc hromadí balast :oops:
Kriska

Předchozí

Zpět na Velké vyhazování