Mazání a třídění fotek

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Mazání a třídění fotek

Příspěvekod Majka Morard » 0, 24. srpen, 2011, 3:12 pm

Dobré odpoledne všem :-),

včera jsem vás objevila a dneska místo práce pročítám stránky :roll: Nicméně potýkám se s jedním dost významným problémem. NEKOTROLOVATELNĚ MI NARUSTÁ MNOŽSTVÍ DIGITÁLNÍCH FOTEK. Neumím si najít čas je projít, roztřídit, vymazat, natož je vytisknout či vyvolat a založit do alba. Já vím, že mluvím o "virtuálním" problému, ale on prostě existuje a já věřím, že ho určitě sdílím s vícero lidičkama. A ostatní pěkně prosím o rady, jak na to. :dontknow:

Děkuju pěkně,

Majka
Majka Morard

Re: Mazání a třídění fotek

Příspěvekod Martina1 » 0, 24. srpen, 2011, 3:24 pm

To se ti jako klonujou samy? :) Tady se tomu věnuje tip - pravidelné zálohování, čehokoli - fotek, práce v PC, ...
Někdy je dobré po focení nafocené obrázky projít a ty, co se nelíbí, rovnou vymazat. Já vlastním jen telefony, to taková práce není a fotky mám na flešce. Foťák má na starost DF, ten si s tím hraje, zálohuje do PC přes PC Suite. Myslím, že Aliba zálohuje na rajčeti.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Malvína » 0, 24. srpen, 2011, 4:37 pm

S fotkama jsem si udělala systém, do složky Fotky si vždycky zavedu Jaro 2011, Léto 2011, Podzim 2011 a Zima 2011 - prostě do toho roku všechna roční období, jako hraniční si beru ty datumy, kterými začíná astronomické jaro/léto... atd, potom je v těch fotkách lepší přehled. Vyvolávání si většinou naplánuju tak jednou ročně, - před poutí, kdy se schází širší rodina, ať si mají co prohlížet, co jsme za ten rok všechno zažili.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod kikina » 0, 25. srpen, 2011, 9:03 pm

Já mám v PC rovněž soubor Fotky. A v tom podle let 2009, 2010 a 2011 .... potom tam mám jednotlivé měsíce. Každý rok děláme k Vánocům kalendáře, takže aspoň vím, co se v kterém měsíci přihodilo. Stahuji z foťáku tak jednou měsíčně, rovnou do nové složky, hned promažu nepovedené a zálohuji na rajče. No a pak jednou za čas vypálím na CD. Nedávno jsme ale zjistili, že nám Tomík šupl do zásuvky k CD magnetky na ledničku a je po CD... naštěstí to máme vše v komplu, takže jsme o nic nepřišli, ale vážně uvažuji o větší externím záložním disku.
Obrázek
Obrázek
kikina

Příspěvekod miciqx » 0, 26. srpen, 2011, 5:48 pm

:) já mám fotky (ale i naskenované pohledy, vstupenky a tak) taky uloženy podle let.. respekive mám adresář "foto", podadresáře jsou jednotlivé roky a v tom podadresáře jednotlivé akce (pojmenováno podle data a popisu akce), případně - když fotím zvěř - házím to souhrnně pod měsíce
takže třeba v adresáři foto/2008 mám adresáře:
.
.
2008-03-29 matějská, oslava petr - narozky
2008-04-12-13 plzeň
2008-04-19 kudy chodil karel iv
2008-04-25 koncert v arše
2008-05 zvěř
2008-05-01 safari Dvůr Králové
2008-05-08 plzeň v praze
2008-05-09 chvála bláznovství
2008-06-28 vykvetl mi kaktus
.
.
.

jinak, přiznávám, jsem sběratel, fotky nemažu (pokud tedy nejsou úplně příšerně rozmazaný)

no a po roce je vypalujem na záložní dvd + všechny fotky mám v kopii na externím disku, kterej jsme koupili právě na to zálohování
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod MartinaNov » 0, 30. srpen, 2011, 2:15 pm

Malvína píše:S fotkama jsem si udělala systém, do složky Fotky si vždycky zavedu Jaro 2011, Léto 2011, Podzim 2011 a Zima 2011 - prostě do toho roku všechna roční období, jako hraniční si beru ty datumy, kterými začíná astronomické jaro/léto... atd, potom je v těch fotkách lepší přehled. Vyvolávání si většinou naplánuju tak jednou ročně, - před poutí, kdy se schází širší rodina, ať si mají co prohlížet, co jsme za ten rok všechno zažili.

já vyvolávám 1-2x do roka, když má Rossmann akci fotku za 1 Korunu. Většinou se mi nasbírá kolem 800 fotek, tak je rozdíl, jestli za to dám litr, nebo tři
MartinaNov

Příspěvekod RomanaK » 0, 1. září, 2011, 12:10 pm

MartinaNov píše:
Malvína píše:S fotkama jsem si udělala systém, do složky Fotky si vždycky zavedu Jaro 2011, Léto 2011, Podzim 2011 a Zima 2011 - prostě do toho roku všechna roční období, jako hraniční si beru ty datumy, kterými začíná astronomické jaro/léto... atd, potom je v těch fotkách lepší přehled. Vyvolávání si většinou naplánuju tak jednou ročně, - před poutí, kdy se schází širší rodina, ať si mají co prohlížet, co jsme za ten rok všechno zažili.

já vyvolávám 1-2x do roka, když má Rossmann akci fotku za 1 Korunu. Většinou se mi nasbírá kolem 800 fotek, tak je rozdíl, jestli za to dám litr, nebo tři

Tak takhle to mám taky, ale pak mi takhle leží v tom balíku a já nejsem schopná je roztřídit dále do alb, takže momentálně máme doma 2 šuplíky nesrovnaných fotografií :blink: :blink:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Nikita3 » 0, 3. květen, 2012, 9:07 am

Mám obdobný problém,snažím se foto po přetažení hned protřídit a popsat adresáře.Ty sázím do jednotlivých měsíců kveten 2012 atd. S archivací na DVD opatrně,některá méně kvalitnější dvd se po pár letech poškodí-nekvalitní vrstva.Foto zmizí,proto jsme si koupili záložní disk externě se připojim přes USB a tam zálohuji.
Nikita3

Příspěvekod lucijena » 0, 3. květen, 2012, 2:13 pm

já fotky třídím hned při stažení z foťáku. Dávám je do složek nazvaných datem a někdy i událostí, které se to týkalo. Hned se to pak snažím projít a smazat ty naprosto nepodařené.
Zrovna nedávno se mi hodně osvědčilo zálohování - nedávám tedy na DVD, ale na další disk. Jeden den jsem udělala zálohu a na druhý den mi z nepochopitelných důvodů zkolaboval původní disk. Jak jsem si gratulovala k tomu, že jsem se dokopala zálohovat :-)
lucijena

Příspěvekod Jarmuschka » 0, 3. květen, 2012, 3:39 pm

Nám už jednou PC zkolabovalo.
Navyšovali jsme pak kapacitu paměti - teď máme dva disky. Ten původní "C" - a tam máme všechny soubory (teda - já to ukládám tam, kam DH, tím si nejsem jistá).
No a na novém (ještě rozdělený na "F" a "G" máme aplikace a programy pro činnost PC.
Nicméně pokukuji po externím disku - máte některá tip, jaký pořídit?

O zálohování fotek - dostali jsme radu, zálohovat na různá média (CD, DVD, tisknout do alb + i ten externí disk).
Ta CD a DVD nám radili nějaká "zlatá" (že snad v té povrchové vrstvě je zlato), ale i ta prý čase kolabují... nejsou "věčná"...
:blink:
Jarmuschka

Další

Zpět na Velké vyhazování