Třídění odpadu

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Re: Třídění odpadu

Příspěvekod Lucka » 0, 10. listopad, 2008, 12:43 pm

NADik - Tvoje kreativita mě dostala :) Nápad, jak využít krabice je bezvadný, krabice jsou opravdu poměrně pevné, takže na seřazení nebo rozdělení čehokoliv je to fakt bezva nápad, díky :)
Lucka

Příspěvekod Martina1 » 0, 13. leden, 2010, 11:43 pm

My jsme na tříděný odpad po sestěhování do jednoho bytu použili palstové koše. Sice můj sen byly plastové stohovatelné boxy s víkem, ale zatím tohle taky funguje. A protože se snažíme do třídění zapojit i DF děti, polepili jsme koše obrázkama, třeba se vám pak bude taky líp třídit. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 14. leden, 2010, 10:35 pm

Martina1 píše:My jsme na tříděný odpad po sestěhování do jednoho bytu použili palstové koše. Sice můj sen byly plastové stohovatelné boxy s víkem, ale zatím tohle taky funguje. A protože se snažíme do třídění zapojit i DF děti, polepili jsme koše obrázkama, třeba se vám pak bude taky líp třídit. ;)

AHOJ MARTINO, ráda tě tady vidím, tak už bydlíte spolu, vzpomínám si na tvou diskusi NECHCI SE STĚHOVAT... Doufám, že se máš fajn a jsi spokojená.
IvaChytilova

Příspěvekod Martina1 » 0, 15. leden, 2010, 1:05 am

Ahoj, jo, už spolu s DF bydlíme od loňských letních prázdnin, a v mém bytě :) DF ten svůj byt pronajal a myslím, že jsme spokojeni, většinou, všichni. Pravda, dvojčata tu nemají takový prostor, občas tu po sobě šlapeme, ale jednou za 14 dní se to přežije.
Chodím sem, když mám čas, s mými příspěvky už je to ale horší :?
ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod ada » 0, 9. červenec, 2010, 3:38 pm

Děvčata mám na vás dotaz. Píšu tedy do špatného chlívku, ale vhodnější jsem nenašla.
Maluju dětem pokoj. Zároveň s tím dělám velkou čistku, děti nejsou doma, jde to dobře. Třídím co se dá, ne všechno je ale odpad. A to je právě to - hračky se kterými si už nehrajou a přesto nejsou nijak zničené, nikdo nechce. Nejstarší syn má vážnou známost, takže je relativně šance, že by se hračky mohly hodit pro vnoučata, tudíž bych je ráda uchovala. Místo máme nad stodolou, ale mám obavy, aby se do nich nepustily myši. nevíte jak dobře uchovat a zabezpečit panenky, oblečky, plyšáky, knížky, stavebnice, pryže atd? O traktory na písek strach nemám, ty se případně od bobků očistí. Myši prokoušou pytel i krabici. A kovovou truhlu nemáme. Kdybyste některá věděla, jestli by fungoval nějaký odpuzovač nebo něco, budu ráda.
ada

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 9. červenec, 2010, 4:11 pm

Ado, my malovali dětem pokoj minulý týden. 8-) Co nějaké plastové boxy a ty dát ještě do pytlů, ale nevím, jestli bych v podmínkách, kde hrozí myši nechávala hračky pro děti. :thank_you: Hlavně plyšáky bych tam teda nedávala, ty bych zavakuovala do těch vakuových pytlů a uskladnila jinde. Plastové hračky bych tam možná dala, ale pak by zas bylo třeba to řádně vyčistit. No nevím, jsem v rozpacích. My vždy dáme nepotřebné ( nadbytečné hračky) k babičkám a tam si ještě dětičky vyhrají. :winkextra:
IvaChytilova

Příspěvekod ada » 0, 9. červenec, 2010, 6:32 pm

Ivo s těma plyšákama je to dobrý nápad, to mě nenapadlo. Plastové boxy nemám, zkusím DH přemluvit, abychom do nich investovali, ale nevím. Zdá se mi to dobré řešení. Díky. No u nás místo jinak není, byt máme docela malý, ale jinak je tu prostoru hodně, tak proto je potřebuju šoupnout nad stodolu. A to víš, na vesnické stodole se myším vyhnout nejde. A jinam hračky dávat nemám, brzy můžu být babča sama, takže přesně proto bych je ráda uchovala - aby se tu vnoučátka moc nenudily a měly si s čím pohrát. Tak díky moc. :winkextra:
ada

Příspěvekod grafi » 0, 9. červenec, 2010, 9:49 pm

ada píše:Děvčata mám na vás dotaz. Píšu tedy do špatného chlívku, ale vhodnější jsem nenašla.
Maluju dětem pokoj. Zároveň s tím dělám velkou čistku, děti nejsou doma, jde to dobře. Třídím co se dá, ne všechno je ale odpad. A to je právě to - hračky se kterými si už nehrajou a přesto nejsou nijak zničené, nikdo nechce. Nejstarší syn má vážnou známost, takže je relativně šance, že by se hračky mohly hodit pro vnoučata, tudíž bych je ráda uchovala. Místo máme nad stodolou, ale mám obavy, aby se do nich nepustily myši. nevíte jak dobře uchovat a zabezpečit panenky, oblečky, plyšáky, knížky, stavebnice, pryže atd? O traktory na písek strach nemám, ty se případně od bobků očistí. Myši prokoušou pytel i krabici. A kovovou truhlu nemáme. Kdybyste některá věděla, jestli by fungoval nějaký odpuzovač nebo něco, budu ráda.

U plyšáků a panenek bych se hodně bála molů. Já jsem takhle přišla o všechny svoje uložené na půdě. Naštěstí mám dva kluky, ale i tak mi to bylo líto. Moli sežrali i molitanovou výplň.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod karcoool » 0, 12. červenec, 2010, 9:19 pm

ada píše:Děvčata mám na vás dotaz. Píšu tedy do špatného chlívku, ale vhodnější jsem nenašla.

Dejte to do silného igelitového pytle a zavěste....babi tak měla uskladněno spoustu vecí a nedali se do toho ani myši ani moli
karcoool

Příspěvekod Martina1 » 0, 13. červenec, 2010, 12:41 am

Proti molům se dá použít ledacos - cedrové dřevo, levandule, bobkový list, pomerančová kůra, pelyněk nebo chemie CATCH, různé závěsné odpuzovače a likvidátory. Ale proti myškám jedině něco nedobytného :scratch_ones_head: , rozkoušou všechno. Zavěšený pytel jsem taky u své babi viděla, ale zda to mělo 100% účinnost, netuším, občas se pytel zavěšoval znova a babi si brblala něco o nenažraných potvorách.
ObrázekObrázek
Martina1

PředchozíDalší

Zpět na Velké vyhazování