Třídění odpadu

Vezměte si svou domácnost zpět!
Každý týden tip na místo, které bychom mohly od nepořádku osvobodit ;-)

Re: Třídění odpadu

Příspěvekod beraniste » 0, 11. červenec, 2013, 1:05 am

medakulicka píše:Tak u nás doma třídím jen já, DH na to kašle a kazí mi to. :evil: Mám docela velkou skříňku pod kuchyňským dřezem, takže zvlášť do krabice plechovky, papíry, plasty, sklo, zbytky dáváme zvířátkům nebo na kompost a ostatní odpad. Na tetrapak krabice (od mléka, džusů apod.) je teď u nás zkušební provoz - hážou se dohromady s plastama a následně se třídí. Pokud se to osvědčí a vyplatí se to, dají nám speciální konťák na krabice - to mi fakt chybí, protože v koši to zabírá dost místa s naší spotřebou mlíka. :lol:

Mě už se k třídění snaží přivést další ze slečen. Já to ale ne a ne pochopit. Stále mi to připadá jako marná práce, protože těch třídičů je tak málo!
beraniste

Příspěvekod tacek01 » 0, 25. červenec, 2013, 10:30 am

Netřídím sice tolik co vy, ale papír a plasty dávám bokem. Ale přiznávám že občas se stalo že jsem roztřídila a pak byl plný kontejner tak jsem to nakonec hodila do komunálu :oops: A v novém netřídím - neobjevila jsem kontejnery, máma před barákem dva obyčejné, neustále plné :( ty na třídený odpad jsem zatím neobjevila, a obávám se že s mou povahou bych se s tím nikam netahala.... Ale papír dávám do sběru neteři a synovci do školky a v práci poctivě třídím PETky a kelímky od jogurtů :)
tacek01

Příspěvekod Jarmuschka » 0, 13. srpen, 2013, 3:54 pm

nick000 píše:Netřídím od té doby, kdy jsem viděla auto, které takovéto kontejnery vyprazdňuje. Všechny kontejnery, do kterých lidé naházeli poctivě roztříděné plasty, sklo a papír, sesypali na jednu velkou hromadu, tudíž výsledný efekt se rovnal nule...

Ono to auto je uvnitř rozděleno na sektory (snad i nějakou přepážkou), takže ten vytříděný odpad by měl být oddělen.
A pak se to stejně ještě dotřiďuje.
Kdyby mělo jen auto extra pro papír, pak extra pro plasty, pak zas pro sklo, tak by se to prodražilo.
Takhle za cenu jedné cesty stáhnou třeba všechny kontejnery.
:winkextra:
Jarmuschka

Příspěvekod alenkaV » 0, 11. listopad, 2013, 1:12 pm

Dobrý den, chápu tedy dobře, že do svých odpadkových košů dáváte ty speciální sáčky a potom je rovnou hodíte na kompost a hotovo? Pokud ano, prosím, jaký kompost používáte. Něco jako tento komposter nebo dřevěné komposty co vám někdo udělal vlastnoručně. Zajímá mě to, protože od jara budeme řešit zahradu a tedy i možnosti kompostování. V zahradničení jsem úplný laik, takže se mi každá rada hodí.

Díky moc
Svět je hezčí s úsměvem
alenkaV

Příspěvekod Antonie » 0, 1. únor, 2014, 4:57 pm

Hankie píše:u nás jde tetrapak do zvonů s papírovým odpadem, taky to tam máme nalepeno.

Ale moc by mě zajímalo, jestli se nedá někde zjistit, co pak město s tím tříděným dělá. Docela mě uzemnila kamarádka, která prohlásila, že se na třídění vykašlala, protože na místní TV viděla reportáž o tom, jak město všechny zvony s tříděným stejně sváží na jednu skládku.
Třídím dál, ale vrtá mi to hlavou...

:imnewhere: To není pravda-je to něco jako městská legenda.Říkají to lidé kterým se nechce třídit.Já když byla vyhodit staré akumulačky,na vlastní oči jsem viděla,jak to ti neštastníci třídí-právě ten bordel těch lidí co hážou všechno dohromady.jel jim tam pás a oni se tam hrabali kus po kuse v tom svinstvu a smradu. :? Ano,možná to svezou,ale pak to tam třídí.Třidte dál,děláte to správně! :good:
Antonie

Příspěvekod Antonie » 0, 1. únor, 2014, 5:17 pm

patzrn píše:My davame tetrapaky do papieru, mame to napisane, triedim poctivo, ale zhanam nejaky prakticky dvoj-trojodpadkovy kos, mam to zatim v igelitkach v kuchyni a moc esteticky to nevypada. Mamky, hodte nejake tipy. Dik ;)

:imnewhere: heledte,tak naprosto úžasné jsou kyvety od Ikea-nevím jaký to má obchodní název.Plastové kontejnery s víkem,které se nadzvedne na jedné straně-mám tři na sobě,je to super.Uspora místa,nesmrdí to nikde.Kdybych věděla jak sem dát fotku...
Antonie

Příspěvekod myska » 0, 1. únor, 2014, 5:24 pm

Antonie: Myslíš tohle?
sortera-odpadkovy-kos-s-vikem__0190585_PE344026_S4.jpg
Obrázek Obrázek Obrázek
myska

Příspěvekod Antonie » 0, 1. únor, 2014, 5:41 pm

Ano,přesně to!!! :) :good: ..je to vážně skvělá věc!Děkuji
Antonie

Předchozí