KonMari, metoda podle Marie Kondo

Mary Poppins říká, že v každé práci je trocha legrace. Zkusme tu legraci najít v uklízení a ve vedení našich domácností. Zkusme do té práce vnést řád a přidat se ke stovkám žen v Česku a na Slovensku, které zjistily, že 15 minut uklízení denně, udělá zázraky :)

Tip pro nováčky: tady začněte, když se chcete představit a pročíst, jak naše metoda funguje.

KonMari, metoda podle Marie Kondo

Příspěvekod zemlik » 0, 14. září, 2015, 1:34 pm

Ahoj, už dlouho mám s úklidem problémy, došlo to tak daleko, že čím víc jsem chtěla uklidit, tím větší nepořádek doma byl, nepomohla mi ani paní na úklid, ani tohle fórum, ani pomoc kamarádky, nic. bylo to čím dál horší. Nakonec jsem měla při uklízení silné panické ataky. Pochopila jsem, že to takhle dál nejde, začala jsem v sobě pátrat, proč to tak je, nebylo to ale vůbec snadné a jednoduché a ještě teď nevím vše, ale hodně tam je z dětství. Pomohla mi hodně moje koučka, díky které jsem se přes jídlo a vztahy dostala až k úklidu a teď i úplně nová knížka od Marie Kondo "Zázračný úklid Pořádek jednou provždy", kde popisuje svojí metodu KonMari. V jiných státech už má tahle knížka i svojí facebookovou stránku, u nás zatím nic, je to knižní novinka. Taky už jste někdo přečetl tuhle knihu? Já jí mám od soboty a dneska se chystám na první uklízecí den - oblečení. Víc odpovídá mému systému než jiné metody, tak jsem zvědavá, jestli budu mít panické ataky i teď, nebo ne (v což srdečně doufám).

Olajkovala jsem už všechny facebookové stránky, co jsem mohla, a teď vyzobávám tipy KonMari na Pinterestu a Youtubu. Nesouhlaísm sice úplně se vším, ale některé věci dělám už dlouho sama od sebe, tak jsem ráda, že s ní takhle ladím. :-)
Naposledy upravil zemlik dne 0, 14. září, 2015, 2:53 pm, celkově upraveno 1
zemlik

Re: KonMari, metoda podle Marie Kondo

Příspěvekod velva » 0, 14. září, 2015, 2:29 pm

Zemlíku,
ahoj.Já si knížku koupila právě dneska. Měla jsem pocit, že ji NUTNĚ :D potřebuji a že ji MUSÍM :D mít.
V Knižním klubu je na ni 15 % sleva.Tak mě stála asi 170 kč. Jen jsem do ní nakoukla .Na čtení bude snad víc času večer.
Tak - úklidu zdar!At se ti daří vše zvládnout v klidu a v pohodě !
velva

Příspěvekod zemlik » 0, 14. září, 2015, 2:54 pm

Díky, budu ráda, když sem třeba potom napíšete, jak vám knížka pomohla nebo co se vám líbilo nebo nelíbilo, moc by mě to zajímalo.
zemlik

Příspěvekod jupijaaa » 0, 14. září, 2015, 5:26 pm

žemliku..nikdy jsem neslyšela,zkusím kouknout na Youtub....díky za info. :s9662:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod vegal » 0, 15. září, 2015, 4:24 pm

Tak jsem na to mrkla na youtube a hned jsem se pustila do manželova fochu s oblečením a najednou se tam toho vejde víc,i když teda nemáme komody,do kterých bych to prádlo,respektive trička ukládala podle jejich způsobu,ale i v komíncích se toho vejde víc...hurááááá.Jen kdyby mi to násš malej nesabotoval :D
Obrázek
vegal

Příspěvekod Zdrala » 0, 9. říjen, 2015, 8:53 am

Tak holky, vykoukaly jste v té knize něco zajímavého :-)?
Minule typ od Velvy na Malý krok velká změna byl fakt dobrej :-), tak jsem zvědavá :-)
já si teda našla na youtubu video, jak tam Marie Kondo skládá to spodní prádlo a srovnala jsem tak holkám kalhotky (na zkoušku něco ne moc objemného :-D) a vypadá to fakt hezky :-) Tak se asi vrhnu ještě na svůj šuplík, tam toho taky mnoho není a pak se uvidí :-D
Zdrala

Příspěvekod velva » 0, 9. říjen, 2015, 11:00 am

Zdrala - děkuji za pochvalu.

No, tak tato kniha není úplně pro mě to pravé "ořechové".Základní myšlenka je jako u PD stejná.Vyhazovat,vyhazovat.Ale dle
M.Kondo se má vyházet najednou vše, radikálně.Nejprve oblečení.Prý naházet na kupu vše co svého doma najdeme.Pak vyhodit.
Pak knihy,pak další.Prostě minimalismus.Neschovávat NIC.Ani ze sentimentality.Věcem poděkovat za služby a za vše hezké.

Myslím,že přece jen zůstanu u postupného vyhazování a třídění.
Taky občas kouknu na you tube na tipy od M.Kondo.
Poskládala jsem si dle jejích rad šuplík se spodním prádlem.JE to praktičtější a přehlednější než když byly kalhotky naskládané na sobě.
velva

Příspěvekod Zdrala » 0, 11. říjen, 2015, 5:04 pm

Velvi, diky. Tak to taky nebude nic pro me :-) taky musim k vyhazovani pomalu dojit. Ale to jeji rovnani se mi fakt libi - vcera jsem si udelala svuj suplik a fakt parada. Snad mi to vydrzi :-)
Zdrala

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 25. listopad, 2015, 11:33 am

Ahoj, hlásím se do klubu. Oblečení mám částečně probrané, takže to taky nedávám úplně podle knížky. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte nějaké vyzkoušené krabice na ukládání. My máme skoro všude police. Pár šuplíků sice ano, ale ty používáme spíš na spodní prádlo a ponožky. Máme pár plastových z Ikei, ale brala bych spíš papírové. Klidně nějaké recyklované ;-)
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod velva » 0, 25. listopad, 2015, 12:50 pm

Nep- téma krabic tu bylo už mockrát.
Zizi - nás naučila používat krabice z Lidlu.Spíš ale do spíže či na čistící prostředky.
Drahuška - jakékoliv krabice obšila látkou,aby vypadaly pěkně.Dají se i oblepit.

Konkrétní tip ale nemám. Hodně látkových mají v Ikei.Já u Ds na spodní prádlo mám z Lidlu,taky látkové.Vlastně i na své. Ale jinde bych eště nějaké pěkné a praktické krabice brala...
velva

Další

Zpět na Základní informace